Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen előnyei és milyen...

Milyen előnyei és milyen hátrányai lesznek az új középszintű oktatási rendszernek?

Figyelt kérdés

Annak, hogy sok képzés megszűnik, sokat összevonnak, kevesebb "gyorstalpaló" ( néhány hónapos képzés ) lesz és megjelennek a 3 éves "középszintű" szakképzések.

Milyen előnyei és milyen hátrányai lesznek?


2019. szept. 10. 01:30
 1/2 anonim ***** válasza:
33%
Még több lesz az iskolakerülő, meg a mindenre alkalmatlan tanulatlan senkiházi. Ideális szavazótábor.
2019. szept. 10. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A kérdés már eleve hülyeség.

A "középszintű oktatási rendszer" gondolom a középiskolai oktatást akarta volna jelenteni. Az általános iskola után mindenkinek joga és kötelessége tovább tanulni amíg a tankötelezettség határát el nem éri. Utána szabadon dönthet arról hogy meddig tanul, akár 40 évesen is járhat iskolába. Én speciel 48 vagyok és még most is "iskolás vagyok" tanulok egy egyetemen.

A szakképzésnek a célja az, hogy szakképzett emberek kerüljenek ki az oktatásból a munka világába. Szakképesítés, szakképzettség nélkül ugyanis csak a betanított munka marad számukra. Szakképzés az egyetemi képzés is, minden tévhittel ellentétben, csak azt nem kezelik együtt a középfokú szakképzéssel, hiszen az felsőoktatás.

A gimnázium egyetlen célja és értelme manapság az, hogy az egyetemre előkészítse a diákokat. Annak van értelme gimnáziumba mennie aki valóban tovább akar tanulni és nem akar helyette dolgozni az érettségije után. Sajnos a szülők elhitték hogy csak a gimnáziumokból tudnk továbbtanulni a gyerekeik, ezért a szakközépiskolákból - ahol az érettségi mellett szakmai tudást is szereztek a diákok, áttolódott a hangsúly a sima gimnáziumokhoz. A fiatalok ettől még nem mentek többen egyetemre, csak sokkal többen álltak ott érettségi után teljesen szakképzetlenül a munkaerő piacon. Ezért a kormány átnevezte az iskolákat és a szakközépiskolákból szakgimnáziumok lettek, hogy a szülő értse, a gyereke onnan ugyanúgy tovább tud majd tanulni. A szakközép iskola ezután pedig az lett amit korábban szakmunkásképzőnek neveztek, vagyis amelyik első sorban a szakmát tanítja, közismereti tárgyakból kevesebbet, majd amikor a szakvizsgájuk megvan, akkor maradhatnak bepótolni és letenni az érettségit.

Ami most változik, az ezen belül a szakképzés változtatása. Nem külön-külön lesznek részképesítések, hanem bizonyos területeket összevonnak. A diák jobban jár vele, mert többféle szakismerettel, képzettséggel fog rendelkezni - könnyebben talál majd munkát magának.

A tényen meg nem változtat, hogy aki akar, az továbbra is annyit tanul amennyit csak szeretne.

2019. szept. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!