Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jövőre 210 ezres minimálbért...

Jövőre 210 ezres minimálbért igér a fidesz, tényleg?

Figyelt kérdés

[link]


Ezt az origo is csak kérdezi, de páran már készpénznek veszik.


Nem vagyok egy nagy gazdasági szakértő, de akkor a nem minimálbéres dolgozók bérét is növelni kell, aztán minden pont annyival lesz drágább, de több adót kell fizetni.


Mert a bruttó 160 vagyis 50 azonnal megy a levesbe, áfa stb.



2019. szept. 18. 14:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Adót kellene csökkenteni, gyökerek.
2019. szept. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
akinek még lesz munkája, az legalább annyit fog keresni. mit nem lehet ezen érteni?
2019. szept. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A 210 nem a minimálbér.


"a jövő évi minimálbér bruttó 161 ezer forintban"

2019. szept. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Mert a munkáltatók a komolyabb munkákért nem miniálbért adnak, ezzel reklámozzák magukat.

De akkor ha felviszik egy 240-es nettó az már megint csak min. bér, vagyis fel kell vinni vagy 320-ra. De mivel az adót százalékban fizeted ezért egyre többet vonnak le. De ez semmit se ér nagyon egyszerű példa:


Ha a pékségben a dolgozónak többet kell fizetni, akkor a kenyeret is drágábban kell adni, aztán ugyanott vagy, csak nem ezer forintból veszel 3 kenyeret 333-ért hanem 2000 ből 666 ért. Ezen mit nem értesz utolsó?

2019. szept. 18. 14:37
 5/11 A kérdező kommentje:

illetve a garantált bérminimum 210.600 forintban"


Levonások után lesz belőle a bruttó 161.

2019. szept. 18. 14:41
 6/11 anonim ***** válasza:
87%

Nem...


Van egy minimálbér ami a legkisebb kapható bér.

És van egy garantált bérminimum, legalább ennyit kell kapnia, akinek szakképzettséget igénylő munkát végez.


Jelenleg a minimálbér bruttó 149ezer, ez jövőre 161 lesz. Ez 8%-os emelkedés.


A cikk annyit ír, hogy talán újratárgyalják. És akkor talán 165 lesz a minimálbér. (Nyilván aki minimálbért kap, annak 4ezer forint is számít.)

DE szó sincs arról, hogy jövőre br 210 lenne a minimálbér.


"Nem vagyok egy nagy gazdasági szakértő, de akkor a nem minimálbéres dolgozók bérét is növelni kell, aztán minden pont annyival lesz drágább, de több adót kell fizetni."


Ez sem igaz.


Akkor dübörög a gazdaság, ha reálbér emelkedés van benne.

Elvárható, hogy minden munkakörben legyen évente 5-6%-os növekedés. Miközben az árak 2-3%-ot nőnek csak.


A folyamatos reál bér növekedés megvalósítható és jó dolog.

2019. szept. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Akkor én ezt most nem értem.


Igen a bruttó az amiből még levonnak. Akkor ez már megint csak átverés, jól hangzik de alig számít valamit. 4000 ft? Nem vitték túlzásba.

2019. szept. 18. 14:56
 8/11 A kérdező kommentje:
Az 12 euro, többi országnak ez elég röhejesen hangozhat, hogy talán esetleg 12 euróval nőnek a bérek, úgy szárnyal a gazdaság...
2019. szept. 18. 15:04
 9/11 anonim ***** válasza:

"Akkor én ezt most nem értem."


Látom...

"Jelenleg a minimálbér bruttó 149ezer, ez jövőre 161 lesz. Ez 8%-os emelkedés."


Jövőre 8%-al fog emelkedni a minimálbér. Bruttó 12ezer forinttal. Nettó 8ezer forinttal.


Ez a cikk arról szól, hogy LEHET, hogy jövőre nem 12 ezerrel fog nőni a minimálbér, hanem többel. Nem írja, hogy mennyivel többel. Én mondtam, hogy itt kb +2-3-4ezerről van szó.


Tehát jövőre minimum 161 lesz a minimálbér, de akár több is lehet, mondjuk bruttó 165.


De bruttó 210 nem lesz az tuti. Senki nem is ígért ilyet.

2019. szept. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Bruttó 210 600Ft-os garantált bérminimum volt a megállapodás eddig.


Most annyi változhat, hogy esetleg pár ezerrel több lesz.


Kérdező ne trollkodj, érted te nagyon jól, hogy mi az a bruttó, és bérminimum, csak idegesítesz minket.

2019. szept. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!