Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Puzsér hány százalékot fog...

Puzsér hány százalékot fog majd elérni szerintetek?

Figyelt kérdés
Illetve ha az összesen 3 millió forintos kampányával, amit közösségi finanszírzozásból folytattak/folytatnak, mikro adományokból összejönne a 10%, akkor mondhatjuk hogyha a Momentum, az LMP és a Jobbik Puzsér mögé állt volna be és egy 90-180 milliós kampányt csináltak volna, akkor akár nyerhetett is volna?

2019. szept. 22. 14:31
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

A pártpolitikának nem sok... De az előbbi kommentjeimben az MSZP féle kettősmércére próbáltam rávilágítani, ami mind a párttagokra, mind a szavazóikra jellemző...



Például Karácsony nem MSZP jelölt, mert az MSZP-PM koalícióból nem az MSZP miniszterelnök jelöltje, hanem a mérhetetlenűl alultámogatott Párbeszéd Magyarországért párt miniszterelnök-jelöltje...

Semjén Zsoltra ezzel szemben mindig a Fidesz politikusaként hivatkoztok, holott ennyi erővel Ő a KDNP politikusa...

Most komolyan érdemes a közérthetősség rovására Semjénre KDNP-sként hivatkozni, vagy Karácsonyra Párbeszédesként?

A 250 milliós kampányokat vajon a 0.1 százalékos PM, vagy az MSZP és Gyurcsány állja?

Most abba is bele akarsz menni, hogy Gyurcsány a DK politikusa?

Kell ez?

Mintha nem tudnánk, hogy hogyan is működnek a dolgok közöttük...

2019. szept. 22. 17:07
 12/18 anonim ***** válasza:
93%

Sosem hivatkoztam Semjénre fidesz politikusaként, nem tudom honnan szeded. De azért annyi különbség van a KDNP és a Párbeszéd között, hogy egyik egy nem mérhető párt, másik olyan 1-2%-os támogatottsággal rendelkezik. Karácsony pedig egy viszonylag népszerű ellenzéki politikus (talán a legnépszerűbb), ezért támogatja az MSZP, ennyire egyszerű.

Igazából már azt se nagyon értem, hogy most miről beszélsz és mindennek mi köze a kérdéshez.

2019. szept. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

A kérdéshez nincs köze, csak reagáltam azokra a dolgokra amik közben felmerűltek a kommentek között...

Leírtam a véleményem, gondolataim.


De a válaszokat továbbra is várom mind az eredeti kérdésre, mind pedig a közben felmerűlt kérdésekre...


Szerintem elég nagy baj, ha egy párt azért támogat valakit mert népszerű...


De mind tudjuk, hogy az MSZP és Gyurcsány nem közömbös Karácsonnyal szemben, akik csak segíteni próbálják mert szimpi nekik...

Hosszúb, közös múltra tekintenek vissza ezek mind a hárman.

Karácsony írta Gyurcsány régebbi beszédeit is, ma pedig már beszállt a seftelésekbe is...

2019. szept. 22. 17:21
 14/18 A kérdező kommentje:

"De azért annyi különbség van a KDNP és a Párbeszéd között, hogy egyik egy nem mérhető párt, másik olyan 1-2%-os támogatottsággal rendelkezik."


Amúgy cseles, hogy ezzel a kommenttel egyrészt igazat írtál, másrészt közben a laikus olvasónak azt sugalltad, hogy az "egyik párt", amelyik 1-2%-os az a PM és mérhetetlen a KDNP :D


Komolyan ennyire számít, ennyire kell minden egyes ember?

2019. szept. 22. 17:25
 15/18 anonim ***** válasza:
91%

Nincs benne semmi cselesség, nem szokásom hazudni sem...

Párbeszédet valóban annyira mérik, KDNP valóban mérhetetlen. Az utolsó mondatodat nem teljesen értem. A kormány leváltásához például valóban ennyire számít, ennyire kell minden ember. Függetlenül attól, hogy baloldali vagy konzervatív, esetleg liberális, MSZP-s vagy Momentumos, teljesen mindegy.

Az ellenzék leváltásában pedig én nem hiszek. Az ellenzéket akarta leváltani az LMP és a Jobbik is, de nemhogy a kormányt, még az ellenzéket sem sikerült nekik. Persze lehet várni arra a 16-20 évre, amiben te gondolkodsz, de őszintén, mi marad addigra?

Én elsősorban kormányt akarok váltani, hogy megálljt lehessen parancsolni az elindult rendkívül káros folyamatoknak (államosított korrupció, különböző állampolgári jogok megnyirbálása, bíróságok függetlenségének felszámolása, propaganda gépezet, stb..). Majd ezt követően felőlem szerveződhet bárki alulról felfelé 20 év alatt, de most nem várnám ki, ha nem gond.

2019. szept. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

"Puzsértól az MSZP fanok ezt várják el, szóval ez a korrekt összehasonlítás."


Nem csak az MSZP fanok, hanem az összes ellenzéki azt várta Puzsértól, hogy legyen annyira tökös gyerek, hogy állja a szavát, és vállalja az előválasztáson a megmérettetést, újabb és újabb követelésekkel jött elő, amit teljesítettek, direkt miatta lett két fordulós az előválasztás, erre megfutamodott. A Jobbik, az LMP és mindenki azt várta el, hogy legyen ott, de ő nem, mert a "Gizi lába büdös".


Csak arra kérték, hogy állja a szavát, ez nem ment neki. Szerinted nyerne? Van esélye a nyerésre? Szerinted ezzel kit hozna helyzetbe?


Azt várják el tőle, hogy ne induljon akkor, ha teljesen reménytelen a győzelme, hanem támogassa azt, akinek a programja közelebb áll az övéhez, akinek a megválasztása esetén a programjából nagyobb eséllyel valósul meg valami.


Karácsonyék - konkrétan V. Naszályi Márta tudom, hogy tételesen bebizonyította személyesen neki, hogy a Sétáló Budapest program minden lényeges pontja benne van Karácsony programjában, de ő mégis hazudozik, arénázik. Ezek szerint neki mégsem a programja a fontos, hanem az, hogy szerepelhessen, vagyis elárulja az LMP-n és a Jobbikon túl még azokat a szakembereket is, akik megalkották a Sétáló Budapest programot.


De tegyük fel, hogy valami csoda folytán ő nyerne, ő szerez 34%-ot, Tarlós és Karácsony meg 33-33%-ot (haha), vagy még fölényesebben nyer. Vajon milyen főpolgármester lenne? Milyen tapasztalatai vannak? Hogyan tud együttműködni azokkal a képviselőkkel, akiket korábban mind egytől egyig szétgyalázott, megsértett... Egyetlen egy ütőkártyája lenne, és azt játszhatná ki naponta: mindent megvétóz, ill. lemondással fenyegetőzik kétnaponta. Szerintem Budapest ennél higgadtabb és békésebb és konstruktívabb főpolgármesterre van szüksége és érdemel.


Szóval lényegtelen, hogy az MSZP mit csinált, mit vár el, ha fontos neki a programja, megteszi. Nem az MSZP kedvéért, Nem Karácsony kedvéért, hanem a budapestiek kedvéért.

2019. szept. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
5%-ot maximum. Totálisan esélytelen, mert megosztó személyiség.
2019. szept. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Ha még csak az lenne a hátránya, hogy megosztó! Tarlós is az, mégis van esélye. De egy narcisztikus nagyszájú... Igaz, Tarlós is az, de neki több pénze van kampányra, és a Fidesz támogatja. Jó, a "vasalt heréset" is, akinek a nevét se tudom.
2019. szept. 30. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!