Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek az októberi...

Szerintetek az októberi választáson mely pártoknak sikerül az 5%-os küszöböt átlépniük a megyékben?

Figyelt kérdés

Szerintem a Fidesznek a DK-nak és a Momentumnak ez minden megyében sikerülni fog.

A Jobbik kérdéses - de talán a vidéki beágyazottságuk miatt még egy kicsivel a küszöb felett lesznek.

Az MSZP ezzel a hangfelvétellel - ahol halálosan megfenyegették a főpolgármester-jelöltjüket - szerintem elása magát és a maradék szavazói is Gyurcsányhoz áramlanak.

A Mi Hazánk számomra sötét ló - Csongrádban és a Jászságban tuti meglesz nekik, mert itt már az EP-választáson is megvolt - és Kelet-Magyarországon is sok megyben esélyesek erre szerintem.

Ti mit gondoltok erről?



2019. szept. 28. 09:17
 1/6 anonim ***** válasza:
44%
Nagyon jó kérdés. A településen ahol lakok csak független jelöltek vannak és egy fideszes jelölt. Ennyi.
2019. szept. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A fideszen kívül az összes párt az 5%-os küszöb környékén mozog vagy mozgott az utóbbi 2 választáson, és ezek országos eredmények. Szerintem megyei szinten a fideszen kívül nem lesz olyan párt, ami az összes megyében eléri a bejutáshoz szükséges támogatottságot.
2019. szept. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
1. Ettől függetlenül a településen, ahol laksz, te is szavazhatsz a megyei közgyűlés összetételére, ahol nem függetlenek lesznek.
2019. szept. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#2 Van igazság abban, hogy az ellenzéki pártok támogatottsága hullámzó.

Mindenesetre az EP-választás eredményére tekintettel a "győzteshez húzás" jelenség sajátos módon segíteni fogja a DK-t és a Momentumot ezért meglepődnék ha nem jönne össze minden megyében az 5% nekik.

És ha az emberek akarnak szélsőjobbos pártot a Mi Hazánk is sok helyen bejuthat, mert a 3,29%-os eredményük miatt felkerültek ők is a "szavazni érdemes, mert már nem biztos, hogy elveszik a szavazatod" pártok közé.

2019. szept. 28. 09:39
 5/6 anonim ***** válasza:

'Szerintem a Fidesznek a DK-nak és a Momentumnak ez minden megyében sikerülni fog.'


Egyet értünk.


A Jobbik már bebizonyította, hogy Vona Gábor nélkül nem képesek egyáltalán semmire.


A DK amúgy is maga alá gyűrte volna az MSZP-t, a hangfelvétellel csak felgyorsították az elkerülhetetlent. Ami az MSZP-ből megmarad az egy DK kamupárt lesz mint ami a Fidesznek a KDNP.


'A Mi Hazánk számomra sötét ló - Csongrádban és a Jászságban tuti meglesz nekik, mert itt már az EP-választáson is megvolt - és Kelet-Magyarországon is sok megyben esélyesek erre szerintem.'


Én ebben azért nem lennék olyan biztos.

2019. szept. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha a nép kellően tudatosan szavazna akkor bárki, aki nem fideszes jó eséllyel indulhatna: kell a fideszes túlsúly ellen valami erő, amely kisérletet tehet arra, hogy ez ellen a beborult agyú, elszabadult hajóágyú ellen valamilyen féket jelenthessen!
2019. szept. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!