Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Diktatúra, na de nem mi...

Diktatúra, na de nem mi akartuk? Pártatlanként merre nézzek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Fiatal lány vagyok, nem érdekel annyira a politika. Szüleim fizetése emelkedett némileg az utóbbi évek alatt, a kerületben épülünk szépülünk.

Ennyi jó véleményem van a fideszről.

Stadion, pocsék egészségügy, csotrogány 3-as metró, cenzúra a médiában, Mészáros .

Ezeket ellenük hallom, látom.


Segítenétek nekem, merre érdemes elindulni? Nem szeretnék állást foglalni, nem követem ennyire, nem is fogom, csak jobb lenne tajekozottabb lenni kicsit.


Jó, amiben élünk? Hisz mi akartuk, nem is először döntött így a nép.

Miért nem jó, mi nem jó valójában?


Ki lenne jobb, és miért?

Jobb lenne az egészségügy 2 éven belül, erősödne a forint, jobban élnének az emberek, ha más lenne?


Érveket, megalapozott gondolatok várok pro kontra, fröcsögés nélkül!

Köszönöm szépen!


2019. okt. 1. 22:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
59%

"Segítenétek nekem, merre érdemes elindulni? Nem szeretnék állást foglalni, nem követem ennyire, nem is fogom, csak jobb lenne tajekozottabb lenni kicsit."

Olvasd mindegyik oldal hírverését, keresd a sorok között az információt. És a legfontosabb minden hírben keresd a PÉNZT!


"Jó, amiben élünk?"

Nem jó! lehetne rosszabb és sokkal jobb is.


"Hisz mi akartuk, nem is először döntött így a nép."

Ez a többségi demokrácia. ami szintén nem tökéletes, de még nem találtak ki jobbat.


"Miért nem jó, mi nem jó valójában?"

Kinek mi! Nem lehet általánosítani.


"Ki lenne jobb, és miért?"

Sokaknak lehetne jobb, másoknak meg rosszabb.


"Jobb lenne az egészségügy 2 éven belül, erősödne a forint, jobban élnének az emberek, ha más lenne?"

Határozottan nem! Aki ezt ígéri az hazudik, aki meg el is hiszi az rendkívül naiv.


"Érveket, megalapozott gondolatok várok pro kontra, fröcsögés nélkül!"

Na azt nem biztos, hogy fogsz kapni!

2019. okt. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 árokpart ***** válasza:
42%
Az a helyzet, hogy valószínűleg szabadabbak lennénk, viszont az életszínvonal alacsonyabb lenne. A forint erősödne viszont a jegybanki alapkamat is nőne és hasonló helyzet alakulna ki mint a devizahitelek esetében 2011 körül. Ugyanis a lakosság nagy részének volt devizahitele csak forintosítva lett, illetve sokan vettek fel kölcsönt forintba a devizahitel törlesztésére és az adósságot forintba fizetik most havonta. Viszont ez a probléma azért nem érzékelhető, mert emelkedtek az elmúlt években a fizetések és a forinttörlesztők a jegybanki alacsony alapkamat miatt viszont nem. Ezért nem gond a lakosságnak most a hiteltörlesztés és ezért nincsenek rezsitartozások sem. Ismerve ha felállna egy baloldali-liberális még egy light-osabb verziójú kormány is (lightosabb alatt azt értem, hogy pl. nem olyan mint a Gyurcsány-Kóka-Bajnai kormány), hanem mint mondjuk annak idején a Medgyessy Péter féle. A szabadságérzés nagyon jó lenne benne és az is , hogy újra demokrácia lenne, viszont a jegybanki alapkamatot fokozatosan elkezdené emelni szerintem. Úgyhogy ami most jobb az rosszabb lenne ami most rossz az jobb lenne. Nehéz dolog ez.
2019. okt. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Rossz helyre jöttél kérdező, itt te pártatlan választ érveket, megalapozott gondolatok nem fogsz kapni! én is előadhatnám, hogy mennyire elfogulatlan vagyok, és azért nem szeretem a Fideszt, de mivel nem szeretem a Fideszt, emiatt már ellenzéki vagyok, tehát már nem is vagyok elfogulatlan. Ha érted az érvelési problémát. :-)
2019. okt. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
25%

Sajnos a paletta elég kicsi, ha objektív akarok lenni.


Van a fidesz, van az ellenzéki összefogás, és az összefogásból kimaradó ellenzék.


Ha a fidesz felé tendálsz, akkor nincs mit mondanom.

Ha az összefogáson kívüli ellenzék felé, akkor azt mondom hogy nagyjából annyi az esélyük, mint a Trójai falónak az Epsomy derby-n.


Maradtak az összefogáson belüliek, akiknek én is a tagja vagyok. Mi vagyunk azok, akik a fidesz ellenében hajlandóak voltunk félretenni a kicsinyes önzéseinket, és gond nélkül szavazunk a másik párt jelöltjére.

Még akkor is, ha én személy szerint meg vagyok győződve az alkalmatlanságáról. Először takarítsuk ki a fideszt, aztán utána ráérünk majd foglalkozni azzal a szerencsétlennel is, akit túl magas polcra rakunk a képességeihez mérten!

2019. okt. 1. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
31%

#5, #4-nek:


Tőlem pártatlan választ kapott annak ellenére, hogy nemhogy szimpatizáns de egyenesen párttag vagyok!

2019. okt. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
77%

"Ezeket ellenük hallom, látom." - legyél kedves utána keresni a híreknek, ha tényleg érdekel. Néha meg fogsz lepődni.... a valósággal való legkisebb kapcsolat nélkül is képesek "híreket" közzétenni, megosztani.


Egyetemen tanítok, szóval rááll a szemem a források keresésére, elképesztő a nyomtatott, meg netes sajtó alja szintje.


Sokáig voltam vagy 5 kórházban, én nem látom az eü összeomlást, de nagyon gagyi a működése, lényegében 50-60 évvel ezelőtti irányítási rendszerek közt működik, valami elképesztő anti-hatékonysággal és rengeteg ember önfeláldozásával.


A forint árfolyam meg nem olyan kulcskérdés, meg nem is annyira hazai hatáskör, az MNB nem valami lényeges szereplő a globális piacon.


Járj nyitott szemmel, és ne indulatoskodj. A világ megismerése észkérdés. :)


Hajrá!

2019. okt. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
38%

A huszas éveim közepén járok. És azt kell mondjam, hogy engem nagyon elszomorít az, ahová tart az ország. Én alapvetően liberális szemléletűnek tartom magam (ez nem jelenti azt, hogy a liberalizmus minden elemével teljesen egyetértek), ezért is nehéz néznem azt, ami itt zajlik.

Szakmámból adódóan elég jól ismerem azokat az “eszközöket” amikkel a kormány “dolgozik” a médiában. Manipuláció, ellenségkép gyártása, megfélemlítés, hazugságok. A legszomorúbb, hogy eljutottak egy olyan szintre, hogy nyíltan csinálják. És közben hangoztatják a keresztény értékeket, amikor teljesen szembe mentek vele, már nem egyszer. Nekem elsődlegesen az elvekkel van bajom, amit képviselnek. Nem gondolom, hogy az egy jó irány, hogy félelemben tartják az embereket.

Állitólag demokrácia van, mégis teljhatalommal kormányoznak. Állítólag a nép akarta újra ezt a kormányt, gyakorlatilag nagyban hozzájárult a dologhoz a választási törvény módosítása.


Minden kormány lop, ez tény. De ilyen szintű vagyonosodás kormánypárton belül nem volt az utóbbi évtizedekben. Teljesen hülyének próbálják nézni az embereket és sajnos nagyon sokakat sikerül is hülyére venni.

Veszítettem már el szerettemet egy olyan kórházban, kórházi fertőzésben, amivel szemben egy csodálatos, új, hibátlan stadion áll....


Már egy ideje azt gondolom, hogy már kb.bárkinek esélyt adnék. Mert amíg nem kerülnek mások kormányra igazán nem tudjuk meg mikre lennének képesek. Sokan azt gondolják semmire, mert most se tudnak semmit tenni, de hogy is tehetnének egy látszat demokráciában?!

2019. okt. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
25%

#5, #7-nek:


"A forint árfolyam meg nem olyan kulcskérdés,"


És állítólag egyetemen tanítasz?


Bruhaha!

2019. okt. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Aki nem tudja melyiket válasza a pártok közül az tájékozódjon a hírcsatornáikon.+olvassa a kommenteket a hírek allat,mert amilyenek a párt szavazói,olvasói sokat megmondani a pártról.


Mi hazánk:jobboldal

Kurucinfó

Vadhajtások


Fidesz:jobboldal,kommunista(mikor mi)

888

Origó


Mszp,dk,momentum,:kommunista,liberális

444

Index

Hvg

Mérce

Nyugati fény



Lehet válogatni.

2019. okt. 1. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
32%

A forint árfolyam nem számít? Dehogynem, hiszen az olajat euró/dollár pénznemben fizetjük. Ha már nem 320ft hanem 340ft 1 euró, akkor az azt jelenti, hogy 20 forinttal többet kell fizetnünk 1 liter bendzinért, a bendzin pedig szinte minden termék árára hatással van.


Az a baj, hogy egy pártnak az az érdeke, hogy minnel tovább hatalmon legyen, ez pedig csak sok szavazattal lehetséges. Viszont ez csak úgy megoldható, ha a legkevésbé tájékozott, iskolázatlan réteget pártolja az adott kormány, mivel hazánkban ezekből van sok. Ezt tökéletesen csinálja a Fidesz, és egy tájékozott ember ez látja is.


Holott némileg fejlődünk, a jelenlegi helyzet nem jó. Persze hogy fejlődünk, hiszen minden ország fejlődik, ha éppen nincs válság. Viszont a régióban egyre inkább lemaradunk, eddig Románia is bőven mögöttünk volt, mára pedig már már szinte utolértek.

A kormányt valójában egyáltalán nem érdeklik az emberek, csak nyilván ezt nem fogják közölni. A stadion építés azért megy, mert építkezéssel lehet leginkább elcsalni a pénzt. Mészáros megcsinálja 3* drágábban, a többlet árat pedig lenyulja a párt. Ők is tudják, hogy ennek semmi haszna, hiszen a stadionok üresek, a kórházak meg téli vannak...de attól nekik nem lesz jobb, hogy emelik az orvosok fizetését. Az oktatás dettó. Ebbe nem is fognak több pénzt beletoni, mivel ez a legkésőbb megterulo befektetés. Azért a legtöbb diák bevallja, hogy valami nincs rendben a magyar köz és felsőoktatással.


A media szintén egy olyan dolog, amihez kell egy bizonyos értelmi szint, hogy átláss a szitán. Pont ma néztem vissza a stop soros propaganda szövegeket, és hát értelmes ember számára visít, hogy itt valami megint nincs rendben. Túlságosan agresszív, erőltetett. Látható, hogy a cél, hogy egy ellenségkép keresesevel a Fidesz egy őket támogató tömeget szedjen magára. Most sem akarunk migransokat, miközben az idei (vagy tavalyi) év statisztikai alapján már 70.000 ukrán vendegmunkas van az országban. Egy évvel előtte még csak fele ennyi volt.


Jelenleg teljes káosz van az ellenzék keretein belül. Jóformán nincs is ellenzék, ezért sok szavazót már nem is érdekel az egész.


Véleményem szerint amíg az átlag magyar ember átlag tájékozottsága nem emelkedik, addig sokkal nem lesz jobb a helyzet. Az emberek túlnyomó többségét egyáltalán nem érdekli a politika, csupán érzelmi alapon döntenek. Amíg a kormány azt látja, hogy a nép megvesztegethető, nem állnak ki az elvárásaikért, addig nem fognak tenni ellene.


Ha tájékozottabb akarsz lenni, akkor ne csak at aktuális kormány tv csatornáit és hírportálait nézd, hanem mindig kukkantsd meg az ellenkező oldalt is. Ne légy elvakult egyik párt irányába sem, hanem mindig legyen kritikus a gondolkodásod. Kérdezd meg magadtól, hogy ez valóban így van? Esetleg mi lehet a célja ezzel a kormánynak? Olvass ellenzéki híreket is, még ha te éppen az adott kormányt is preferálod. És amúgy megdöbbentő, de itt a gyakorin is rengeteget lehet tanulni a politikáról. Vannak rendkívül értelmes válaszok, ahol érvekkel kifejtik, hogy mi az igazság, csak ki kell szűrni a fecsegos válaszok közül. Az sem árt, ha van némi alap közgazdaságtani tudásod (vajon ezt miért is nem tanítják az iskolában) és akkor már tudod is, hogy miért nem jó ha romlik a forint árfolyama, és nem veszed be, hogy "ebből a magyar emberek semmit sem éreznek", tudod, hogy mi az átlag és a médián közötti különbség (és máris megérted, hogy miért bruttó 364 ezer az átlagfizetés stb stb. Meg persze nem árt néha külföldi hirportálokat is olvasni.

2019. okt. 2. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!