Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha 2002-ben és 2006-ban nem...

Ha 2002-ben és 2006-ban nem az MSZP nyer, akkor most mennyiben lenne más az országnak?

Figyelt kérdés
Mennyiben lenne más? Jobb lenne, vagy rosszabb lenne?
2019. okt. 2. 04:17
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem így vagy úgy ugyanide jutottunk volna. És amíg Orbán és Gyurcsány politizál, addig ezen a szinten is maradunk.
2019. okt. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

9:40:


Miért, miben tévedtem?

2019. okt. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
52%
Gondolom 2006ban csak poénból mentek utcára az emberek, amúgy meg jólét volt és épült az ország, ahogy Gulyás Márton próbálja lefesteni.
2019. okt. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Ha még olvasná valaki a kérdést (mert eddig nem értem rá válaszolni), itt most leírnám a saját véleményemet, csak direkt nem akartam előre közölni. Sokféle módon lehetne kifejezni az ország teljesítményét, de mivel nekem sem áll rendelkezésre mindenre kiterjedő összehasonlítási alap, ezért csak pár számra tudok hivatkozni, amik viszont szerintem nagyvonalakban elég jól kifejezik az ország teljesítményét, illetve segítenek bizonyos megvilágításba helyezni a adatokat.

Ha veszünk pár statisztikát (persze tudom, hogy egyik statisztikát sem fogja mindenki maradéktalanul hitelesnek tekinteni, de azért ne tekintsük már úgy, hogy minden statisztika csak sarlatánság, és semmi valóságalapjuk), akkor talán le tudunk vonni egy bizonyos következtetést.

Itt van például ez az oldal ( [link] akkor megnézhetjük, hogy Mo. GDP-je hogyan alakult mondjuk 2002-től kezdve. Esetleg össze lehet hasonlítani az adatokat más országokkal, leginkább a V4-ekkel, mert nekik van hasonló gazdasági környezetük, és növekedési lehetőségeik. Pl. Szlovákiával összehasonlítva. Ők vásárlóerő-paritáson mérve 2002-ben 13 889 dollárt, 2010-ben 24 549-et, 2018-ban 35 129 dollárt kerestek. Mi ugyanezekben az években rendre 16 242, 22 026, 31 902 dollárt kerestünk. Szlovákia '02 és '10 között 1,76-szorosára nőtt, mi 1,36-ra. '10 és '18 között ők 1,43-ra, mi 1,45-re nőttünk.Tehát ez azt jelenti, hogy a szocik 8 évében mi rendesen lemaradtunk a fejlődésben, de a Fidesz utóbbi 8 évében viszont már tartjuk velük a lépést a növekedésben. De lehet keresni más adatokat is, pl. a KSH adataiban is, persze azt sokan nem hiszik el, de meg lehet nézni más, akár itthoni, akár külföldi statisztikákat is, azért egy általános kép kirajzolódik belőle.

2019. okt. 3. 00:47
 15/20 A kérdező kommentje:

Szlovákiát már sajnos nem fogjuk utolérni, de azért most már tartjuk velük a növekedési ütemet. Egyébként kimondottan szerencsés régióban vagyunk, mert a V4 (és még pár közép-európai ország, pl. Románia) fejlődik a legdinamikusabban Európában, hosszú idő alatt ugyan, de fel fogjuk magunkat tornázni az EU átlag 80%-áig (többet nem, mert a nyugati multik minket olcsó munkaerőnek szánnak, és így lényegesen olcsóbbnak kell maradnunk, mint pl. a német munkaerő, csak legfeljebb nem negyedét-ötödét fogjuk keresni mint ők, hanem a felét. Tehát a kormányunk nem teljesít kiemelkedően jól, inkább azt lehetne mondani, hogy a szocik voltak kritikán aluliak.

Ha egyébként figyelembe vesszünk, hogy pl. Mo.-nak 80 (most már csak 70) százalék GDP arányban az adóssága, és hogy éves szinten csak ennek törlesztésére 1600 milliárd Forint megy el, azért nem rossz teljesímény az sem, hogy tudjuk tartani a környező országokkal (SK,CZ, PL, Romániát nem veszem ide, mert ők mindekinél gyorsabban fejlődtek) a lépést.

És amíg az MSZP-SZDSZ kormány anno miközben lemaradtunk a gazdasági versenyben, még ráádaásul jelentős adósságot is felhalmozott az államnak, 8 év alatt 48%-ról 82%-ra növekedett az államadósságunk, addig most ha csak lassan is, de csökken.

EU-pénzekről: valóban mi kapjuk a legtöbb támogatást GDP arányosan a környező országok közül, de nálunk viszik is ki a legtöbb hasznot az országból. A multik nem adóznak, ráadásul még a kormány ad nekik munkahely-teremtési támogatást, egy létrejövő állásra átlagosan valami tízenpár millió Forintot fizetnek ki, mindenféle visszatérítési kötelezettség nélkül. Ennek ellenértékeként kapjuk a támogatást, és ez nem nekünk, hanem a külföldi tőkének, illetve az ő országaiknak jövedelmező. Ez egy olyan pénz, ami gyakorlatilag egyfajta ellenszolgáltatás a tetemes kivitt profit ellenében. Tehát gyakorlatilag elfogadható, és magától értetődő tény, hogy az ország bevételének egy jelentős része az EU-s támogatásban nyilvánul meg, nem probléma, ha a támogatás nélküli mérlegünk negatív, mert a támogatást kitermeljük bőven, és amíg a nyugati tőkének jövedelmező a magyarországi termelés, addig továbbra is meg fogjuk kapni valamilyen formában.

2019. okt. 3. 01:15
 16/20 anonim ***** válasza:

Csak most olvastam a kérdést.


Azt gondolom 2006-ban már bevezettük volna az eurót és a válság sokkal kevésbé küldött volna padlóra minket. A fideszes politikusok viszont már 2006-ra eljutottak volna oda korrupcióban mint most, de a jogállam lebontása és a kirakatdemokrácia építése nem tartana ilyen szinten mint ma. Valamivel jobban élnénk mint jelenleg, de a bérrabszolga lét soha nem fog európai jövedelmet nyújtani. Ahhoz hazai tulajdonú innovatív cégek kellenek, amik a világ élvonalában vannak gyógyszeripar, űrkutatás, robotika, mesterséges intelligencia területén.

2019. okt. 5. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Utolsó, egyetértek.
2019. okt. 6. 00:04
 18/20 anonim ***** válasza:

12-es válaszoló: a következőben:


"A jelenlegi helyzethez képest ez annyi különbséget jelentene, hogy egyrészt az interneten működne egy gondolatrendőrség, tehát ha most ideírok egy migránsellenes kommentet, akkor akár pénzbüntetést is fizethetnék.


További különbség lenne, hogy most lenne melegházasság meg genderista oktatás az óvodákban."


Ne haragudj, de ez nevetséges.

2019. okt. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Svédországban ez a valóság
2019. okt. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Persze szerintem is nevetséges, hiszen a lelke mélyén a momentumosokat leszámítva mindenki jobboldalian gondolkozik, csak hát a baksis ha nyugatról jön..
2019. okt. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!