Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az egyházi iskolák szerintetek...

Az egyházi iskolák szerintetek is jobbak, mint az államiak?

Figyelt kérdés

Főleg a katolikus (római, görög) iskoláknál láttam egy erős színvonalbeli ugrást az állami iskolákhoz képest.


Az ott végzett gyerekek, valahogy műveltebbnek, visszafogottabbnak, illedelmesebbnek tűnnek.


Maga az iskolaépület is jobb állapotúnak tűnik, kevesebb a penészes fal, a széttört ajtó, tábla, az elavult számítógép.



2019. okt. 5. 22:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
23%
Igen. Az egyházi iskolák tiszeletbe tartják a családot és a keresztény értékeket! Egészséges fiatalokat nevelnek. Testileg és lelkileg egészségesek. A mondás tartja hogy ép testben ép lélek.
2019. okt. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
35%
Azért ez elsősorban ne anyagi, hanem világnézeti döntés legyen.
2019. okt. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
73%

Én négy napot bírtam római katolikus gimnáziumba.

Az egyik gyereket az osztályban egész nap ütötték, verték, és az ottaninál mocskosabb, undorítóbb, agresszívabb tanárokkal azóta se találkoztam szerencsére.

Egyébként miután otthagytam a sulit pár nappal később olvastam a hírekben, hogy két diákjuk is öngyilkos lett, úgyhogy tényleg csodálatosak ott a körülmények.

2019. okt. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
67%
Állami iskolákban nagy a szórás. Vannak gyenge állami iskolák, de a top iskolák (Fazekas meg ezek) mind állami iskolák. Egyházi iskolák meg a középbe vagy felső-középbe tartoznak általában.
2019. okt. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
35%
Vidéki városokban általában jobbak, mivel az állami iskolák jóval kevesebb pénzből gazdálkodnak, és egyre jobban leépülnek sajnos. Mikor én voltam középiskolás, már elindult ez a folyamat, én is egyházi suliba jártam, de csak mert az volt a jobb, egyébként a vallásos dolgokat akkor sem szerettem.
2019. okt. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
75%
Vecsésen államit átvette az egyház, hatalmas visszaesés lett. Egy erős iskolából elmentek a jó tanárok.
2019. okt. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
39%
Egyik kutya másik eb...
2019. okt. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
80%

Az egyházi iskola több pénzt kap, mint az állami.

És emellett nem tartozik az iskolafenntartó alá - azaz nagyobb az iskolák szabadsága.

2019. okt. 6. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
76%

A szegregáció ugye tiltott az oktatásban. Akkor nevezzük egyházinak a jobb iskolát, adjunk nekik különböző úton módon sokkal több pénzt mint egy sima iskolának.

A diákokat meg a lelki pásztor ajánlásával kell felvenni és máris megvan a megfelelő szűrő.

Mindenki felteszi a kezét, hogy ez nem szegregáció.

2019. okt. 6. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
34%

'Annak a gyereknek akit egész nap ütöttek, vertek, Jézus tanításait kellett volna követnie'


Jó, hogy nem azt írod, a gyereknek keresztre kellett volna feszíttetnie magát :P

2019. okt. 6. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!