Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek is ellehetetlenül...

Szerintetek is ellehetetlenül ebben az országban a saját tulajdonú ingatlan?

Figyelt kérdés
Várhatóan mikor billen át a kereslet a kínálat javára, és mikor lesz túl sok eladhatatlan ingatlan a piacon? Hogyan tudnak ma a fiatalok házat/lakást vásárolni, ahol egy kisebb lakás is alulról veri a 20 millió Ft-ot? CSOK-ot szerintem tudatos, gyermektelen fiatal nem vesz fel, csak az, aki esetleg már rendelkezik 1-2 gyerekkel. Nem is szeretné mindenki ehhez a lehetőséghez kötni magát szerintem. Miért érzem azt, hogy ez az ingatlanhelyzet rengeteg magyar fiatal elvándorlását fogja eredményezni? Szerintem aki tud, kimegy külföldre dolgozni, aki meg marad, annak kb. sose lesz saját ingatlana, ahová gyermeket tudna vállalni, így pont az ellenkezője fog történni annak, ami végső soron a kormány célja lenne, hogy vállaljanak a fiatalok gyermeket.

2019. okt. 14. 15:19
 1/9 anonim ***** válasza:
61%
Nem. Én és a párom is átlagosan keresünk, mégis 2,5 milliót felrerakunk évente. Már elég szép tőkénk van
2019. okt. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
61%

Abból az ostoba elképzelésből indulsz ki, hogy minden fiatal korábban amint kilépett az iskolapadból azonnal annyit keresett, hogy abból venni tudott magának lakást, miközben az ingatlanok ára alacsony volt, a hiteleket szinte ingyen adták a bankok.

A valóság viszont az, hogy lakás mindig is sokkal kevesebb volt mint amennyien venni szerettek volna. Most sokkal könnyebb és olcsóbb hitelhez jutni mint valaha, a fizetések magasabbak és kisebb részüket viszi el azonnal a megélhetés költsége. A hitelekre most piaci alapon is alacsonyabb kamat vonatkozik és könnyebb felvenni.

Amikor mi akartunk "lakni" az egyetem után a párommal, kb. 25 éve, akkor egy garzon bérleti díja éppen úgy megegyezett a havi hiteltörlesztés nagyságával ha valaki inkább hitelt vett fel. A fizetésünkhöz képest éppen úgy évtizedekben volt mérhető a lakás ára. A különbség annyi, hogy nem is volt remény a fizetésünk gyors emelkedésére. Nem volt a szocpol-on kívül semmiféle állami támogatás és hitelt akkor 36%-os kamatra adtak csak a bankok lakásvásárlásra + egyéb költségek és + 2 olyan kezes, aki aktív dolgozó és vállalta hogy ha te bukod a hiteled törlesztését, akkor majd ő fizet helyetted. Vagyis a nyugdíjas szülők kiestek. Nem épültek új lakások, alig volt albérlet - éppen ezért a használt lakások ára is az egekben volt és albérletet is alig lehetett találni.

Nem első csettintésre kell a fiataloknak összetenni egy 20 millás lakás árát. Előtte kell takarékoskodni és hozzá bizony szükség van hitelre, családi segítségre is. Aki ezt nem tudja megtenni az mégis miből venne lakást? Akinek nincs akkora fizetése hogy arra hitelezzenek neki, az miből vásárolna?

Most kaphatsz alacsony kamattal babaváró hitelre 10 millát. Ott a CSOK mellé. Ha csak 1 gyereket vállalsz 5 éven belül, máris kaptál annyi segítséget az államtól amit mások soha még a családjuktól sem.

De nem kell gyereket vállalni. Ahogyan nem kell lakást sem venni ha nem tetszenek azok amik vele járnak. A többieknek meg ott van a rengeteg lehetőség - aki akar az MOST élhet vele.

2019. okt. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
1-ees okfejtése hibátlan, csak megerősíteni tudom. Hozzáteszem, 40 éve is hasonló volt a helyzet. És hogy tudtunk örülni, amikor összejött a zsé egy hajszárítóra, vasalóra, urambocsá' az első mosógépre, centrifugára. Minden berendezési vagy használati tárgy megszerzése a boldogság forrása volt.
2019. okt. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
nekem ez a legjobb 1 éve vettem 38 millióért kertes házat 10 millióért felújítottam és most 80 milliót ér.
2019. okt. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
El is tudod annyiért adni? Mert most sokan hiszik ezt, hogy ennyit meg annyit ér a házuk, aztán próbálják eladni, természetesen sikertelenül. Tele van ilyennel nálunk a város
2019. okt. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%
Itt ? 50 millióért vittek el egy kádárkockát
2019. okt. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A falvak töb ségében most így állunk. Rengeteg eladhatatlan ingatlan van, senki sem akar falun lakni. Szóval az emberek özönlenek a nagyobb városokba, illetve a keleti országrészből a fővárosbe és a nyugati országrészbe. Ezt tetézi a rengeteg külföldi munkavállaló, főleg ukránok. Évente tízezrével érkeznek. Tehát Budapesten és a nyugati nagyvárosokban folyamatos lesz a kereslet, még egy válság alatt sem csökkenne, mert az alacsony keresetek ellen két dolgot lehet csinálni: 1 városba költözöl, 2 kivándorolsz. Sokan vannak, akik nem akarják az utóbbit, így viszont még évtizedekig lesz utánpótlás és nagy kereslet a fővárosi és nyugati megyeszékhelyi ingatlanok iránt.


Szóval igen... jelenleg egy pesti kis szutyok lakáshoz kell havi kb. 500 ezer Ft bevétel, félre kell tudni rakni évi 2 millió körül. Nem lehetetlen elérni azért (ketten). 5 évig gyűjtesz az önrészre, a fennmaradó meg hitel. De hát igen... a többség nem keres ennyit még a fővárosban sem, hiába van az átlagkereset körülbelül ezen a szinten. Rengetegen rekednek albérletben. Nagyon nem aggódom emiatt amúgy, mert nyugaton ez bevett szokás, ott az emberek többsége már albérletes, mégis tudnak jól élni. Szóval kinövi majd magát az a nézet, hogy mindenképp saját tulajdonú lakás kelljen a magyaroknak.

2019. okt. 15. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
77%

Nem értem, miért erőlködnek sokan a nyugati lakásbérléses példákkal. Egyrészt ott kőkeményen védik az albérlők érdekeit, kialakult kultúrája van. Másrészt számos nagyvárosban már bőven van probléma az irreális bérleti díjak miatt:


[link]


Itt tart a hazai ingatlanpiac is, senki sem szeretne több tízmilliós hitellel, vagy bizonytalan albérlet mellett családot alapítani. Jól látja a kérdező, a fiatalok jelentős része külföldi munkavállalásban gondolkodik, azoknak, akik jövedelem alapon szeretnének lakást/házat vásárolni, esélyük sincs. Eldugott vidéki falvakban persze igen, de ez sok esetben nem megoldás.


Egyébként már átbillent, legalábbis nekem úgy tűnik, hogy a kínálat növekszik. Jövőre nagy eséllyel már jelentősebb árcsökkenés is várható, mindenesetre egyre több az olyan jó helyen lévő, újszerű állapotú ingatlan, amit hónapok óta hirdetnek, ezek azért régebben hetek alatt elkeltek.

2019. okt. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én öreg vagyok, szóval tudom, hogy mindig reménytelennek tűnt a lakhatás. Viszonylag jól kereső pályakezdőként egy 1/3 M2 lakás árát kerestem havonta.


És szó se lehetett külföldi munkavállalásról!

2019. okt. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!