Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lesz most Budapesten a...

Mi lesz most Budapesten a Liget projekt sorsa a Városligetben, Karácsony Gergely le fogja állítani?

Figyelt kérdés

2019. okt. 14. 18:59
 1/8 anonim ***** válasza:
56%

Vagy leállítja, vagy valahogy kigolyózza a résztvevő cégeket és a saját sleppjével építteti tovább, ha meg tudja oldani.

Így lesz ez minden komolyabb beruházással, feltéve, hogy az építők nem tudnak összedobni egy megfelelő összegű baksist a számára, amit persze a büdzséből azért majd kárpótolnak valamennyire.

Ez egy ilyen játék, ezért jó polgármesternek lenni, ez volt a céljuk, hogy ezt elérjék.

Ahol nem tejelnek, ott szétvernek mindent.

2019. okt. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

#1 Kedves, azt azért vedd figyelembe, hogy a "546/2013. (XII. 30.) Korm. rendelet a Liget Budapest projekt keretében megvalósuló egyes beruházásokkal összefüggő közigazgatási hatósági ügyek kiemelt jelentőségű üggyé nyilvánításáról és az eljáró hatóságok kijelöléséről" törvényben a kormány mindent maga alá rendelt, azaz sem Tarlósnak, sem más főpolgármesternek semmilyen beleszólása sincs a munkálatokba. Az a mutyi teljes egészében szeretett kormányunké.

Karácsony legfeljebb tüntetéseket szervezhet a környékén...

2019. okt. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmi a városliget árkerült egy állami céghez (99 évre) így a fővárosnak nincs rá hatásköre.
2019. okt. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
#2 Karácsonynak a tüntetés szervezés is megterhelő feladat, nem fog tudni komolyabb figyelmet igénylő problémákra fókuszálni.
2019. okt. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

“Városligettel: hoztak egy törvényt, amellyel az addig fővárosi, illetve kerületi fenntartású terület 99 évre egy állami vállalathoz került.”


[link]

2019. okt. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

N1 vagyok.

Ezt nem tudtam, bocs, de az általános helyzet azért ehhez hasonló lenne szerintem, gondolok itt a Nemzeti színház körüli akciókra, ami annak idején volt.

Úgy látszik tanultak az ilyen esetekből, de amit nem véd törvény, azzal bizonyára ez lesz a helyzet.

Úgy másfél, két évtizede vállalkozó voltam, nyertem és veszítettem is el így munkát, akkor teljesen természetes volt ez az eljárás, szerintem most is így van.

2019. okt. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Leállíthatja azt mondta orbán.

Azt viszont egy szóval sem mondta hogy az építkezésre szánt pénzt ami a lényeg lenne másra fordíthatja a főváros pl kórházra vagy nővér fizura vagy kátyúzásra új buszra stb.

Uh akkor sztem viszi máshova videkre azt a pénzt orbán.

2019. okt. 25. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem fogja leállítani, majd kiharcolja hogy két fát még ültessenek egy eldugott sarokba, aztán ünnepélyesen átadja, mint "zöld projektet" és meg is szűnteti rögtön a klímavészhelyzetet.
2019. okt. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!