Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nektek mit mond az, hogy a...

Nektek mit mond az, hogy a nagyvárosok, Budapest arányaiban sokkal inkább ellenzéki, mint a kisvárosok, falvak? Mi ennek az oka?

Figyelt kérdés
2019. okt. 20. 10:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%
A nagyvárosokban lakik az értelmiség
2019. okt. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
67%

A Fidesz egy parasztpárt és a nagyobb városokban lakik a legkevesebb paraszt.

Örülök, hogy segíthettem.

2019. okt. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%
Tudod jól te is. Nyílván több faktor is van, de alapvetően Budapesten az átlag ember magasabban iskolázott, mint egy zsákfaluban. Nem szeretném leszólni a vidéki embereket, rengeteg közülük nem hülye de az tény, hogy a legtöbb egyetem Budapesten van, MTA stb. A kormányzat politikája pedig az "egyszerűbb" emberekre épít, ezt félig-meddig el is ismerik. A másik meg, Bp-n jobb az életszínvonal, magasabbak a bérek, ezért kevesebb olyan ember van akinek a szavazata 9 ezer forinttal, vagy egy zsák krumplival megvehető.
2019. okt. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Akarom mondani a kormányzat prooagandája!
2019. okt. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
23%

Budapesten nem lehet örülni a Fidesz vereségének, mert nem a centrum győzött. A szavazók 2002-be repítették vissza Budapestet. Azok kerültek hatalomra, akik az elmúlt közel 30 évben bizonyítottak és képesek a Fidesszel is együttműködni, ha lopásról van szó (Zugló parkolási maffia)


Az kell a magyar választóknak. Hiába van 150 oldalas programja Puzsérnak, nekik nem a jövő kell, hanem 2002.

2019. okt. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
95%

Nem ennyire fekete-fehér a világ, ahogy talán a kérdező meg a válaszadók gondolják. 3 dologból kell összegyúrni a jó választ:


-A Fidesz jobb módúaknak kedveznek (kivéve persze ha pl. olyan vállalkozó vagy, aki konkurencia)

-Közben az iskolázatlanokat szólítják meg

-2010 előtti állapotok: Fidesz: kertvárosok, gazdagabb megyék / MSzP: lakótelepek, iparvárosok, szegényebb megyék / SzDSz: legtöbb szavazójuk budapesti.


Tehát nem lehet azt mondani, hogy ellenzéki = értelmiségi, fideszes = alkoholista falusi. Az ország nagyjából 50-50 százalékban megosztott a fideszes zászló és az O1G zászló mögött. A fideszes zászló mögött vannak bivalyszarpusztai alkoholisták, akik rettegnek Sorostól, meg a középosztálybeli kertvárosi kisvállalkozó is, aki örül, hogy kevesebbet adózik, mint Gyurcsány alatt (ahol tényleg nevetségesek voltak az adókulcsok!), meg hogy a 3 gyereke után felvehette a CSOK-ot. Az O1G zászló mögött meg ott vannak iskolázatlan Kádár-nyugdíjasok is, meg értelmiségiek is, akiket elszomorít a jogállam leépítése. Szóval most ebből lehet választani...

2019. okt. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

# 5

Én is Puzsérra szavaztam, mert egy gondolkodó és jó szándékú, tehát egyáltalán nem korrupt embernek tartom. De ami fontos, nem kell az ő szavát sem készpénznek venni és mindenhol terjeszteni. Több okból, egyrészt akkor leszel te is gondolkodó ember, ha meghallgatod és aztán te magad alakítod ki a saját véleményed. Másrészt ha régóta követed a Robit, tudhatod, hogy eléggé rögeszmés, azt is tudja nagyon nagy magabiztossággal terjeszteni ami csak az ő fejében létezik. Mindamellett, hogy sok jó gondolata van a nyakamat rá merném tenni, hogy irigy Karácsonyra. Lehet igaza van, majd meglátjuk, de legalább adjunk már szerencsétlenek egy esélyt mielőtt elítéljük. Én is szkeptikus vagyok, de azért remélem, hogy meg tud lepni Karácsony. De ezt most ne személyeskedésnek vedd, csak kikívánkozott belőlem ez Puzsérral kapcsolatban.

2019. okt. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
30%

Látom az ellenzékiek folytatják tovább az emberek lenézését, mocskolását ahogy eddig is tették - amiért nem rájuk szavaznak.

Azért én megkérdezném miért is számít az "nagyszerűbbnek, okosabbnak, értelmiségibbnek" aki hajlandó egy olyan moslék koalícióra szavazni amelyben együtt vannak a fasiszta jobbikosok a szélsőliberálisokkal és a kommunista utódpárt képviselőinek jelöltét szavaztatják meg velük? Mekkora értelmet mutat az hogy olyanokra szavaznak akik saját maguk sem tudják miben hisznek, milyen értékeket követnek, csak egy dologban értenek egyet hogy le kell váltani a fideszt?

2019. okt. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
83%

"akik saját maguk sem tudják miben hisznek, milyen értékeket követnek,"


Igazad van, az egy közös pont bennük, hogy O1G. De a Fidesz miben hisz? Jó, nem a médiájuk szerint, hanem úgy tényleg. Náluk nem arról van szó, hogy a hatalom célja a hatalom maga? Szerintem mond valamit róluk amikor az első élvonalbeli politikusok gyerekei vagy oligarchák, vagy külföldön vannak...

2019. okt. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

# 8

Nem egészen, és azt te sem tagadhatod, hogy ez a jelenség létezik: https://www.youtube.com/watch?v=5X3hKKwArxs

A # 7-es válasza korrekt volt, mindkét oldalon vannak mindenféle emberek, de egy-egy tendenciára rá lehet mutatni mégis.

2019. okt. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!