Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz és a HIT Gyülekezetén...

A Fidesz és a HIT Gyülekezetének kapcsolatáról mi a véleményed?

Figyelt kérdés
A FIDESZ-KDNP történelmi egyházzá nyilvánította, gazdagon támogatják egymást. A híveket Németh Sándor lelkipásztor többször felszólította ezután, hogy szavazzanak a Fidesz-KDNP jelöltjeire.

2019. okt. 20. 18:26
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
91%

"A szekta a jehovások és a szcientológia. A Hit Gyülekezete az nem szekta."


Hát ezen már sírva kell röhögjek. :D

2019. okt. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
7%
Jelentem a kérdést. Elég volt ebből
2019. okt. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
9%
Ez felháborító egyszerűen, a rendszerváltás előtti időket idézi az ahogyan itt egyesek üldözik a gyülekezeteket. A kommunisták csinálták ezt.
2019. okt. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
88%
Nem üldözök én senkit sem, csak azt mondom hogy egy pénznyelő szekta. :D
2019. okt. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
88%
Jól megtalálta egymást a két agyatlan szekta.
2019. okt. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
62%

"A Hit Gyülekezete az nem szekta. Tartsátok tiszteletben más vallását!"


Gondolom, a muszlimok vallását is tiszteletben kell tartani, igaz? :'D

2019. okt. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
64%

"A független pünkösdi-karizmatikus közösség a rendszerváltásig csak illegalitásban tudta istentiszteleteit megtartani. Rendezvényeit, vezetőit a kommunista titkosszolgálat megfigyelés alatt tartotta. 1989-re a budapesti gyülekezet létszáma már elérte a 2000 főt."


Ez is csak azt mutatja, hogy a komcsik milyen reménytelenül töketlenek voltak, amikor valláskárosultak ellen kellett harcolni.

2019. okt. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
16%

"Ez is csak azt mutatja, hogy a komcsik milyen reménytelenül töketlenek voltak, amikor valláskárosultak ellen kellett harcolni."

Nem, ez azt mutatja hogy mennyire reménytelenül kommunisták vagytok.

2019. okt. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
37%
A hitgyüli az a pünkösdi egyház?
2019. okt. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Ott kezdődik hogy a vallás és a politika jobb ha külön van választva. Na most ezt egyik fél sem tartja be. A fidesz előszeretettel kampányol a templomokban és használja az emberek hitét szavazat szerzésre.


A hitgyüli pedig mindig annak a pártnak tolta a szekerét amelyik anyagilag nekik kedvezett.


Ez az egész hitgyülekezeze egy pénznyelő. Már ott bukik a dolog hogy a modern egyházak de még a régiek sem igazán használják a tizedet már. Aki nem tudja mi ez, annak elmondom hogy a fizetésed tizedrészét oda kell adnod a gyülekezetnek. Ezenfelül elvárják hogy adakozz amikor jár körbe a doboz/persely.


Volt egy lány ismerősöm aki a hitgyüli fellépők között volt. Egyszer panaszkodott nekem hogy nem tud mosolyogni fellépés közben. Kérdeztem tőle hogy ez miért baj? Mondta hogy elvárják tőlük hogy mosolyogjanak mert akit átjár a szentlélek az boldog ember. Mondtam neki hogy csak akkor mosolyogjon ha jól esik és tényleg boldog. Erre ő, azt nem lehet...


És akkor ez csak egy nagyon enyhe story a többtucatból amit volt szerencsém megtudni rajta keresztül vagy az internetről volt tagok elmondásaiból.

2019. okt. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!