Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lehet, hogy hülye kérdés, de...

Lehet, hogy hülye kérdés, de Orbán Viktornak vannak szolgái?

Figyelt kérdés

Nyilván nem olyan szolgákra gondolok mint amilyenek a régi arisztokratáknak, nemeseknek voltak. De azt kétlem, hogy ilyen nagy emberek, ilyen gazdag emberek mint Orbán, Rogán vagy akár Mészáros Lőrinc maguk főznék az ebédjüket, maguk mosnák a ruháikat vagy maguk művelnék a földjeiket stb.

Szerintem biztos, hogy vannak nekik valamilyen inasaik, szolgáik akik mindezeket megcsinálják.


Ti mit gondoltok?(nem vagyok fideszes, épp ellenkezőleg)



2019. nov. 1. 09:22
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
72%
A kérdésed alapján egy biztosan.
2019. nov. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Mint írtam, nem vagyok fideszes, sőt utálom őket!

Tudsz olvasni?

2019. nov. 1. 09:25
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell Orbán Viktornak lenni ahhoz, hogy a Te szóhasználatodban szolgáid legyenek. Sőt még különösebben gazdagnak sem lenni. Ha belenézel egy hirdetési újságba láthatod, hogy van egy halom kertgondozást vállaló cég. Az egyik munkatársam vezető beosztásban dolgozik, de ezt ne úgy képzeld el, hogy milliókat keres. Neki havi 50 ezer forintért hetente kétszer elmegy egy hölgy a lakásba, kitakarít, bizonyos keretek között rendet rak, mos. A földművelésre is vannak megfelelő emberek, akik ezzel foglalkoznak bérmunkában. Főzni pedig - és most tudom nagyon nem leszek népszerű a feministák körében - meg vagyok győződve, hogy a feleségeik is tudnak, de ha nem biztos vagyok benne, hogy fel tudnak fogadni valakit bérmunkában, aki elkészíti az ebédet.
2019. nov. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
73%
Szolgái? Láttad a sok bohócot aki Hadházyhoz rohant?
2019. nov. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
64%

"Mint írtam, nem vagyok fideszes, sőt utálom őket!"

Az lehet, de szolgalelkűséged élteti a rendszert.

2019. nov. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
90%

Mi az hogy szolgái? Az aki pénzért mos főz takarít, valakinek az máris szolga?


Dolgoznak a szüleid is valahol nem? Akkor már ők is szolgák? Te is fogsz nem leszel bűnöző remélem.

2019. nov. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
74%
Utolsó vagyok. Munkásai vannak. Szolgái nincs.
2019. nov. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van házvezető nőm, aki mos, főz, takarít, mert ő ehhez ért! Én ezt a munkát megfizetem neki, amiből a családját fenn tudja tartani.

Nyílván, és sokkal többet keresek, de nekem abból még - azon kívül hogy ő kifizetem - rengeteg kiadásom van!

Ő egy munkavállaló nálam, és nem "szolga"!

Ráadásul nagyon rendes, és aranyos! Szinte családtag!

Orbánt azt nem tudom - és nem is érdekel.

2019. nov. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
56%

Csicskái vannak akik érdekből ugarnak neki, és lesik hogy mikor tehetnek a kedvére.


Megéri nekik.

2019. nov. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
39%

#9 vagyok:


Azért nem nevezem alkalmazottnak ezeket, mert egy alkalmazott elvégzi a munkáját amit kiadnak neki.


Szerintem a s'ggnyalás viszont nem munka.

2019. nov. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!