Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miert érzem azt, hogy Gyurcsán...

Miert érzem azt, hogy Gyurcsány és Orbán is az aktialus helyzethez képest jól kormányoztak? Szerintem csak divatból szidalmazza őket a sok ember.

Figyelt kérdés

Egyáltalán nem vagyok gazsag, világ életemben fizikai munkát végeztem mielőtt valaki ezzel jönne.

A személyes tapasztalatom a 2 ember kormányzásáról, hogy egyik se volt olyan rossz ahogy a lakosok zöme ezt állítja.

Bármelyikük volt kormányon mindig eltudtam menni a Tescoba nagybevásárlást tartani, az olcsó autóm fenntartásával se volt soha gondom, és minden évben 1 kirándulást megengedhedtem magamnak az elmúlt 20 évben.

Kizárólag a lakásvásárlással volt gondom, de szerintem ez minden országban így van.


2019. nov. 3. 12:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Még szerencse, hogy a magyar emberek igénylik a jólétet. Még belegondolni is szörnyű, hogy mi lenne itt, ha nem igényelnék. Ezermilliárdok tűnnének el a semmibe és a miniszterelnök stadiont építene a falujában, mint valami afrikai országban és senkit nem érdekelne.
2019. nov. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az, hogy ma az emberek az ősemberhez képest luxus körülmények között élnek az nagyapáink elmúlt 150 évben történ lakásépítési-programjainak, út-vasút-közműhálózat építéseinek, technikai, tudományos, orvosi találmányainak köszönhető... és ehhez napjaink szájtépő, korábbi nemzedékek munkájának hátrahagyott eredményeit felélő politikusainak szégyenletesen nincs semmi köze. Ahogy szoktam mondani, mások által felépített, fűtött középületek ezreit már könnyen lehet átkeresztelgetni, és kényelmesen hátra dőlve szidni belőle az előző rendszereket. Élvezni a jólét melegét, a beérett gyümölcsöket. Ha a korábbi nemzedékek, nagyapáink, ükapáink vezetői is olyan bűnözői elvek mentén működtek volna, ahogy az napjainkban menő, akkor most fűtetlen földpadlós sufnikban váltott műszakban aludna szobánként nyolcasával a magyar nép.


A százezres fizetés ma már tökéletes arra, hogy az ember, akinek már semmi mást nem kell csinálni, megrakja a bevásárlókocsit, de a jólét annak köszönhető, hogy nagyapádék már felépítették a házat, beszerelték, a konvektort, kiépítették a vízvezetéket 20 kilométerről, felépítették a villamos erőművet, a bútorgyár csarnokát, ahonnan a hokedlid kijött, felépítették a kórházat, a gyerekednek az iskolát, meg hatszáztrillió km utat raktak a talpad alá.

2019. nov. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
32%

Ne haragudj meg, de a te élettel kapcsolatos alacsony elvárásaid nem teszik ezeket az embereket jó politikussá. Ez a tipikus Kádár idején jó volt az élet hozzáállás, mindenkinek megvolt a kis jussa aztán ennyi elég is. Sajnos azért határozza meg a magyar politikát ez a két ember, mert a lakosok nem látnak túl a hétvégi nagybevásárlásokon.

Az általad leírtakat én egy minimum szintnek feleltetném meg, ami mindenkinek jár.

Gyurcsány annyira jól kormányzott, hogy egy államcsőddel vezette bele az országot a 2008-as válságba.

Orbán egy virágzó gazdasági környezetben produkál növekedést, ami akár ennél sokkal nagyobb is lehetne. Ilyen világgazdasági körülmények között többet is tudna produkálni az ország. És akkor a rendszerének jellegét még nem is minősítettük, ahogyan sorra dönti le a demokrácia pilléreit.

2019. nov. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem ha belegondolnál, éreznéd a különbséget.

?it tettél pl a bevásárlókocsidba a nagybevásárláskor, vagy mit láttál a tvben -melyik tvt nézted- és mit gondoltál arról.

Miről beszélgettél a szomszédaiddal, munkatársaiddal pl.

Mit meséltek a gyerekeid az iskoláról, ilyesmi.

2019. nov. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!