Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A baloldaliak általában miért...

A baloldaliak általában miért kötnek bele mindenbe?

Figyelt kérdés
Mikor vitatkoznak, mindenki számára nyilvánvalóan igaztalan dolgokat állítanak, pl. nem is volt soha kommunizmus (ebbe is belekötnének, a válaszok 90%-a erről szólna), nem adósodott el az ország a Gyurcsány-kormányok alatt, nem lett majdnem államcsőd 2009-re, 2006-ban a csőcseléket verte szét a rendőrség, nem mindenkit, akit tudott, stb. Múltkor pl. olvastam a rabszolgatörvény kifejezést. A Fidesz 250-ről 400-ra emelte az óraszám-keretet, és ennek szerintük köze van a rabszolgasághoz. Máskor azonnal személyeskednek, a másik szellemi képességeire tesznek megjegyzést, nácinak vagy fideszesnek nevezik, akivel eszmét cserélnek. Vagy megpróbálják elterelni a témát, hogy ne arról beszéljenek, kifordítják a másik mondandóját, felnagyítanak egy apróságot, a másik szájába adnak valamit, stb.

2019. nov. 6. 14:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%

Először is felesleges általánosítani, minden oldalon vannak szélsőséges példák.

Másodszor is szerintem a kritikus gondolkodás nem bűn, sőt. Ha érvekkel és esetleg hiteles adatokkal is alá tudja támasztani a másik igazat? Én gyakorin sokszor látom, hogy veszik a fáradságot és a pontos adatokat előszedik az ellenzékiek egy vitában. Úgy van értelme bármiről beszélni, hogy nem a levegőbe beszélsz, hanem alátámasztod a mondandód.

Akár te is megindokolhatod, hogy a fentiek közül melyikkel miért nem értesz egyet, milyen bizonyíték van rá, hogy neked van igazad.


Szerintem hasznosak az ilyen beszélgetések, mindkét oldal elgondolkodhat a másik véleményén és állításain.


De én sokszor azt tapasztalom, hogy sok fideszessel nem lehet értelmesen beszélgetni, ugyanúgy a saját igazukat fújják, mint ahogy te látod a baloldalt.

Amíg a baloldal nacizik, addig a jobb oldal meg sorosbérencnek hív, meg állítja, hogy Gyurcsány a gazdám meg engem fizetnek meg a többi marhaság.


Az apróságok felnagyitasa meg relatív. Mindenki valamilyen szinten a saját eleten keresztül gondolkozik. Ami neked apróság, az lehet neki mindennapos probléma.


Nem vagyunk egyformak, de egy szó mint szaz, mindkét oldalnak vissza kéne vennie kicsit magából és nem egymás torkanak ugrani folyamatosan.

2019. nov. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
88%
Hát talán azért, mert próbálnak ragaszkodni a tényekhez.
2019. nov. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Ezek egyik sem baloldali
2019. nov. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
A jobboldal sokkal kevésbé ilyen. Nem mondanak olyat, hogy sosem volt nácizmus... Ilyen eget rengető hazugságokat. Nem mondják azt egyből, hogy a másik milyen buta. Engem alig komcsiztak még le, a nácizás viszont mindennapos. A Soros bérencséget egyébként nem szó szerint értik, inkább úgy, hogy egyetértesz Sorossal.
2019. nov. 6. 14:17
 5/18 anonim ***** válasza:
85%
Tehát ha valaki(nem csak baloldali!!!) aki kimondja az igazságot, ami a Fidesz propagandával természetesen nem egyező tartalom, akkor az kötekszik. Jó, hogy ezt is megtudtuk! :D
2019. nov. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
75%
Menj fel bármelyik fideszes oldalra és nezegesd a kommenteket.. Ugyanúgy hulyezik és mocskoljak az ellenzekieket. Néhány kedves kinézetű nagymamából is elojon az állat, olyanokat tudnak írni, hogy csak les az ember.
2019. nov. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó!

Igy van! Ha nem ért egyet kötekszik és természetesen baloldali, akkor is ha nem az.

2019. nov. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

"Nem mondanak olyat, hogy sosem volt nácizmus..."


Olyat se mondanak, hogy nem volt holokauszt, ugye?

2019. nov. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

5: Ez már évek óta így megy. :D Örülök, hogy te ezt csak most tapasztaltad meg. :D


Kérdező: akkor én mi vagyok, ha engemet ugyanúgy le is náciztak meg le is komcsiztak? :D

2019. nov. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

6# vagyok, pl vadhajtasok, 888,elég, Pesti srácok, bayer oldala.

Nézz szét, olvasgass miket írnak a másik oldalnak és gyere vissza.

2019. nov. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!