Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Matolcsynak, vagy Vargának...

Matolcsynak, vagy Vargának van igaza?

Figyelt kérdés

Matolcsy szerint az euró nem jó pénznem, Varga szerint a vállalásnak/szerződésnek megfelelően be kell vezetni!

Nem értem, hogy hogy lehet ilyen agyhalállal Matolcsy bankelnök?!



2019. nov. 6. 21:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
83%
Vargának van igaza
2019. nov. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem áll elegendő információ a rendelkezésemre ahhoz, hogy döntsek, de amiért Matolcsy a jegybank elnöke és az euró bevezetése alapvetően az ő hatáskörét csökkentené (megosztott monetáris politika az eurózónával), ezért az ő véleményét valamelyest elfogultnak látom.
2019. nov. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Vargára szavazok.
2019. nov. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
23%

Én matolcsynak adok igazat, mert túl veszélyes az euró, a mostani tagállamok szintjén, a görögök és olaszok megszívták vele.

Szerintem előbb legyen Európai Egyesült Államok mint euró, mert vissza tud ütni, mert így nem lehet bevezetni olyan változtatásokat amik egy gazdasági hanyatlást megtudna fordítani. A németeknek a legjobb, mert stabil exportot ad nekik, nincs baj azzal mint Japánba, hogy túl erős a pénzük, ami akadályozza az export ösztönzést.

Persze szerintem is bekéne vezetni az eurót, de nem túl biztató a helyzet, hogy eddig végig A gazdagabb országok jártak jól vele, míg a szegényebb vagy kevésbé erősek mínuszba kerültek ahhoz képest, mintha bese vezették volna.

2019. nov. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
83%

"Én matolcsynak adok igazat, mert túl veszélyes az euró, a mostani tagállamok szintjén, a görögök és olaszok megszívták vele."


Szerintem Görögország esetében fordítva van a dolog, ők szívatták meg magukat és az egész euró zónát azzal, hogy lekamuzták a plafont is. Adót fizetni nincs kedvük, de statisztikát hamisítani annál inkább.


Mondjuk ez jól példázza azt, hogy milyen lazára engedték a zónához való csatlakozást.

2019. nov. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
50%
6-s ezt értem, de egyébként a görögök még hamis adatokkal is dolgoztak tudtommal. De akkor az olasz példát cáfold meg mert ők is vesztesei ennek, pedig nem rossz ország, de tudtommal a franciák is rosszul jártok, ezen két ország kb a nemzeti jövedelmének kb 3-5%-nak megfelelő értéket bukott ezen.
2019. nov. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Mindenki tudta, hogy Görögország alkalmatlan, de milyen jó fejődtehén lett.

Matolcsy egy távolabbi jövőtöl beszél, Varga meg a mai integrációról.

Az euró nem lett olyan sikersztori, már szóba se jön, hogy félretolná a dollárt, pedig annak az ideje is kitelik. 1913 óta 95%-ot vesztett az értékéből.

2019. nov. 7. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én mindenképp Vargának adok igazat, miszerint feltétlen időszerű lenne bevezetni az eurót!

A felhozott görög példa számomra nem igazán meggyőző.

Viszont ez euró mellett szól pl. Szlovákia példája, aki egészen kis megrázkódtatással vészelte át az a negatív hullámot, amiből nekünk 10 év kellett hogy kimásszunk - ráadásul sokan bele is rokkantak!

Ha 2007-ben bevezettük volna az eurót - ahogy azt ígérték - akkor a devizahitelesek ma gond nélkül élhetnének!

Tény, hogy a bevezetése még egy nagy sokkot fog okozni a társadalomban, mert szembesülni kell azzal, hogy bizony sem a fizetések, sem a nyugdíjak nem állják meg a helyüket európai szinten! Mégis mielőbb be kell lépni (és egyre sürgetőbb) hogy a közelgő válságot már övezeti tagként éljük meg, mert az most is le fogja csökkenteni a negatív hatásokat! És egy ilyen lepkefingnyi gazdaságnak ez sokat jelenthet.

2019. nov. 7. 02:13
 9/20 anonim ***** válasza:
68%
Én megvárom, hogy a Doktor Miniszter Elnök Úr megmondja, hogy mi a véleményem.
2019. nov. 7. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
37%

#6

Az olaszok is olyanok, mint a görögök. A munka büdös nekik, adót nem akarnak fizetni, de az állam felé tartják a markukat, így folyamatosan eladósodnak és a gazdaságuk nem bírja tartani a tempót a németekével. A franciáknál szintén ez van, nem véletlen, hogy Macron visszább akart venni az állami szerepvállalásból, ami persze a derék franciskáknak nem tetszett.

2019. nov. 7. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!