Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Titeket az Orbán kormány...

Titeket az Orbán kormány miben szorított meg?

Figyelt kérdés
Mennyi vel lett rövidebb a pénztárcátok a megszorításoknak "köszönhetően"?

#megszorítás #mélyszegénysé
2019. nov. 22. 12:41
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/75 anonim ***** válasza:

"Amugy nyáron mit csinálnak a tanárok?"


Ügyelnek? Szerinted minden szülő meg tudja oldani a nyári szünetet?

Ezenkívül számos iskolai ügy van, papirozas, tankönyvek intézése stb.

1 évig tanárként dolgoztam, durván július közepétől augusztus első hetéig voltam otthon. Ez nem 2,5 hónap az én naptáram szerint.

Hozzáteszem, hogy néhány termet és az udvart, játékokat, kerítést is festettük júliusban, mert hát pénz nem volt rá, hogy szakemberek csinálják.

2019. dec. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/75 anonim ***** válasza:

"Ja tehát olcsobb elrepülni mindjuk egyiptomba, ibizára, olaszországba, leautózni horvátországba,mint start kedvezmennyel vonatjegyet venni a balcsira, ahol 1200ft a strandbelépő, maximum 600 egy korsó sör a soron, meg 1000ft a gyros meg hamburger. Értem. Mesélj még.


Nyilván az osztrák is azért jön ide a balatonra mert sokkal drágább mint valami mediterrán tengerpart."



Igen, olcsóbb tengerre menni nyaralni, mint a balcsira. Albániában voltam a nyáron, 15 ezerért vettem retúr jegyet. A szállás 6/ezer éj volt egy főre, 5 perc sétára a tengertől.

A part ingyenes volt, egy pizza frissen sülve kb 800 forint volt, egy pohár kóla kb 200 forintnyi lek.

Otthon a Balaton parton mirelit pizzát nem kapsz 2 ezerért és szezonban az utolsó, lepukkant szoba is 15-20k/éj.

[link]

Itt voltunk, kicsit szebb, mint a balcsi.

De hát kinek mi. Annyi biztos, hogy egy fiatal előbb repül külföldre nyaralni, mint hogy itthon húzzák le a hiéna vendéglátósok.

A spanyol tengerpart sem egy ökör árú és még ősszel is fürdhető. Igen, olcsóbban repülsz el, mintha el kéne vonatozni vagy autózni pár száz km-t itthon.

2019. dec. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/75 A kérdező kommentje:

Én meg magyar törtenelem szakos tanárkent végeztem. 2008ban akkor még 134 ezret sem lehett keresni.

Nem is erőltettem ezt a pályát. Tovább képeztem magam, két képzést is elvégeztem, es láss csodát megélek.

Leginkább azért mert 2014óta több mint duplája lett a fizetésem.mondtam csapd fel a magyar közlönyt aztán vizsgálgasd a bértáblákat.

A lehetőség neked is adott, hogy változtass, csak hát ugye nemakarásnak nyögés a vége...🤷‍♂️

2019. dec. 11. 09:44
 74/75 A kérdező kommentje:
Illetve ha tanár voltál akkor biztos tudsz nekem mesélni az INGYENES étkeztetésről, az INGYENES tankonyvekről, az INGYENES táborokról a 9.illetve a 11.évfolyamnak nyújtott állam álltal támogatott 2 hetes külföldi utról nyelvtanulás céljábol, meg a sok kis apróságról ami 2010 előtt nem volt és amivel a fasisztoid orban rezsim kivérezteti meg leamortizálja az oktatást.
2019. dec. 11. 09:48
 75/75 A kérdező kommentje:

lbánia! mert nem jösszmindjárt koszovóval? 😅

Érdekes módon en tavaly találtam 7 ezer forintért szállást Füreden.

Ja, hogy neked az apartman nem jo? Neked szálloda kell ahogy körbenyalják a talpad?

Kukkants rá rá mennyit keres egy albán, meg mennyit egy magyar. Aztán úgy viszonyítsd az árakat.

16 ezer a repjegy oda vissza? Mer a vonatjegy mennyi mondjuk debrecenből? 30 ezer?

Ki beszél a pizzáról? Hamburgert meg gyrost említettem. Az hogy 2000 forint lenne egy mirelit pizza a balcsin az meg hazugság. 2000er normális helyen normális pizzát kapsz. De ha sajnálod rá a pénzt, vigyél magaddal májkrémet meg löncshúst.

Tavaly voltam a fertő tó osztrák oldalán 6euró egy nyomorult sör, és nem azért sokallam mert 330 ft egy euró. Ha 200 forint lenne 1 euró (ami sosem volt) akkor is 1200ftba kerülne átszámolva.

Arról meg a hogy spanyolországgal ellentétben a balatonon ősszel nem lehet fürdeni arról is a Zorbán tehet ugye?

2019. dec. 11. 10:02
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!