Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi nálunk miért nem lehet...

Mi nálunk miért nem lehet megéli kétkezi munkából?

Figyelt kérdés

Felénk a szakmunkások most az építőipart kivételével, remegnek 150 nettóért, és azt is túlórázva, 3 műszakban kapják meg. Ilyen szakmunkákra gondolok hegesztő, lakatos, targoncás, esztergályos stb... Sőt szakmunkások megy részének saját magának kell megvenni a munkavédelmi felszerelésüket. Kelet-Magyarországon élek amúgy.

Betanított munkások meg 100-130 ezreket keresnek. Ami szintén nem sok. Ismerőseim 200 nettó fizetésre azt mondják, hogy olyat még nem is hallattok valakinek annyit is kap.

Én diplomával reménykedek megkapok majd azért 150 nettót. ami azért elég jó fizetés.


2019. dec. 3. 13:49
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
66%

Öcsém azért mert rugalmasnak kell lenni elég szégyen ha hegesztő ismerősöd csak 130at kap.


Én is ott “élek” mégis sokkal többet keresek :D

2019. dec. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Elég érdekes, én csak a károgást hallom, mennyit keresnek, és ez pályakezdő bér.
2019. dec. 3. 14:10
 3/23 A kérdező kommentje:
Ilyenkor azt nevettem mindig valaki ír, én is keleten élek, és ,hát ennyit meg ennyit keresek. közben saját szemmel látom az itt élőket.
2019. dec. 3. 14:10
 4/23 anonim ***** válasza:
41%

Kérdező

Te hajlandó vagy többet fizetni egy itt készített termékért vagy ha kihívsz egy asztalost, lakatost valami munkára? Mert nekik abból van pénzük, abból tud a kétkezi munkás bért kapni amit te hajlandó vagy kifizetni.

Körülöttem is rengetegen vannak akik naphosszat siránkoznak hogy miért nincsen magasabb fizetés vagy hogy miért nem találnak kőművest, villanyszerelőt. Aztán amikor meg lenne ember akkor morognak hogy 2000Ft-tal többet kért mint tavaly, meg hogy ő nem hajlandó annyi pénzt kifizetni egy ilyen egyszerű melóért blablabla...

Majd ha te meg mindenki más hajlandó a dupláját fizetni annak amit most fizet - akkor kétszer annyi lesz a bérük. Addig miből lenne több?

2019. dec. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Már így is,aki csak tudod elmenekült tőlünk, több mint 3000 ukránt telepítettek be hozzánk, az ingatlanárak Győri lakásárakkal vetekszik. Így meg tudták csinálni bérlenyomást alkalmaztak, az ország leggazdagabb vállalkozói.
2019. dec. 3. 14:26
 6/23 anonim ***** válasza:
12%
Ezzel akarják ösztönözni a gyerekeket, hogy tanuljanak. A tanulás nehéz, fáradtságos munka. Sok energia, idő kell hozzá. Ha nem keresnének érezhetően többet még az irodisták is a trógereknél, nem tanultak volna azok sem és nem lenne aki elkönyvelje a sikkasztások
2019. dec. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
60%

Üdvözöllek Gyakorisztánban kedves kérdező!


Fontos tudnivaló: Gyakorisztánban mindenki önmaga alapított céget/vállalkozást 18 évesen, úgy hogy krumpli kapálásból tartotta el a szüleit és a 13 testvérét.

De 30 éves korára már mindenki havi 700 000 színtiszta profittal zárja a hónapot, és a 3 emeletes hitelmentes családi háza előtt 5 évente új autóval parkolhat (természetesen mercedes terepjáróvaĺ)


Gyakorisztánban mindenki mindenkinél jobban keres, és ha Te bármilyen általános nyomort érzékelsz a környezetedben, vagy egyszerűen csak nyitott szemmel olvasod a statisztikákat, akkor csak "IrIGy vaGy".

2019. dec. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
54%

Amúgy nem csak a kétkezi munkásember keres vállalhatatlanul, akár bérből él, akár kisvállalkozó.


Magyarországon az építő vállalkozón, programozó informatikusokon, és villamosmérnökön kívül nincs jól kereső szakma (a politikusság nem szakma, hanem életművészkedés).

2019. dec. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
47%
Kétkezi munka? Ha három kezed lenne, akkor is székletül keresnél az ország nagy részében. Magyarország a szerencse és a kapcsolatok országa, ha ezek valamelyike nincs meg, akkor az emberek 90%-a nem igazán reménykedhet plafont verő fizetésben.
2019. dec. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Meg azt bírom , itt az oldalon hirdetik már 200 nettót sima 8 általánossal meg lehet keresni pályakezdőként, én direkt megkérdeztem a városom, Facebook csoportját erről, erre mindenki azt írta, hogy 8 általánossal jó ,ha 130-at, max nagyon max 140-et meg lehet keresni 3 műszakban ,túlórákkal.

Meg azt szeretem, diplomásokat fényezik, diplomás ennyit meg annyit keres, közben megkérdeztem diplomás ,piacképes ismerőseimet, akik szakmájukban dolgoznak, röhögtek ,azt mondták diplomásként már álom fizetés erre 200 nettó, sőt pályakezdőként ezt az összeget nem is lehet megkeresni, csak több év komoly tapasztalattal. Piacképes diplomával dolgoznak az emberek szalag mellett. A szakmunkások fizetését fentebb leírtam én azt hittem vagy 300 nettót megkapják erre röhögtek, és azt mondták jó ha felét kapják azt is túlórázva, 3 műszakban, pár év tapasztalattal....

2019. dec. 3. 15:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!