Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem megy el innen...

Miért nem megy el innen minden fiatal külföldre?

Figyelt kérdés

Én amióta kimentem Ausztriába dolgozni összehasonlíthatatlanul jobban élek.

Komolyan, hogy képesek emberek szaros nettó 200 ezrekért vegetálgatni mint valami biorobt?



#hagyd ott #azt a putri országot
2019. dec. 10. 07:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
54%
én nem annyit keresek. :)
2019. dec. 10. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%
Egyrészt mert van, aki keres annyit, amennyiből meg tud élni. Másrészt mert ez a hazánk, itt van a családunk, itt van a barátaink nagy része.
2019. dec. 10. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
40%
Nyugi, folyamatban van!
2019. dec. 10. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%

Van, aki azért nem megy ki, mert egy kukkot se tud idegen nyelven, anélkül meg szinte lehetetlen kint boldogulni.

Van, aki azért nem megy, mert jól keres itthon és meg tud élni. Pl mérnököknek nem szokott problémája lenni.

Van, aki menne ugyan, de nem akarja itthon hagyni a családot.

És van, aki bolond lenne elmenni, mert itthonról dolgozik külföldre, külföldi bérért, de itthoni árakon költi el a pénzét. Pl programozóként ez teljességel működik.

2019. dec. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%
Ezer oka lehet. Egyszerűen nem mindenki olyan beállítottságú hogy csak úgy neki vágjon az ismeretlennek.
2019. dec. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%
200 ezer? Sok helyen 106 ezret adnak 2 műszakban
2019. dec. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
67%

Sokan nem beszélnek nyelveket. Sokakat ide köt a család. Sokan beérik az itthoni lehetőségekkel.


Nyílván sokan kacerkodnak a költözés gondolatával, de mindenki nem fog elmenni.

2019. dec. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 mindentudó99 ***** válasza:
52%
Azért mert ha egy pár 200 at keres fejenként vígan megélnek havi 400 ból. Gond az hogy van ahol ketten keresnek 200 at.
2019. dec. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
34%

Tanulni kéne basszus nem nyafogni. 26 évesen netto 1 misi fölött keresek, jó nyugaton tényleg ugyanebben a szakmában könnyen a duplája is lenne, de ez is kényelmesen elég.

Akinek meg jobb az, ha megvan a 8 általános vagy szakközép aztán beáll az első étterembe pénztárosnak vagy bárminek arról csak maga tehet.

2019. dec. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
35%

Mert olyan hivatásom van, ami ideköt. ilyen is van, nemcsak a pénz. Egyébként én meg tudok élni.

Nem vonz a külföld, nekem fontos, hogy otthon érezzem magam ott, ahol vagyok. Nagynéném Németországban diplomázott, ott dolgozott, most 60 évesen hazajött. Mert szívében ez a hazája és itt van otthon.

2019. dec. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!