Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azok a balliberálisok akik...

Azok a balliberálisok akik orrvérzésig toleránsok, miért nem költöznek szinte csak romák lakta településekre?

Figyelt kérdés

2019. dec. 11. 14:40
1 2
 1/14 ConnectCare ***** válasza:
84%

Ez egy gyakori kérdés (így végülis ide való), de hülyeség.


Lehetne alapból azzal kezdeni, hogy a vakokkal is toleránsak vagyunk, mégsem szúrjuk ki a szemünket, csak elismerjük, hogy rájuk is tekintettel kell lenni.


Ugyanígy senki nem fog örömmel szegénységbe költözni, ha nem muszáj, de nem azért, mert fúj, cigányok, hanem mert putrisoron lakni rossz.


De ha beköltözik mellém egy normális cigány család, nem fogok aláírásgyűjtésbe kezdeni, hogy menjenek el, csak azért, mert cigányok.

2019. dec. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
63%
Nem vagyok ilyen, ugyanakkor nem értem miert költözne mondjuk egy belpesti liberalis Borsodba ha Bp-n dolgozik, itt el a csaladja stb.
2019. dec. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 hollófernyiges ***** válasza:
62%
Azok a szélsőjobbosok, akik állítólag hazafiak és szeretik a magyar kultúrát, miért nem tanulnak meg magyarul írni?
2019. dec. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Szerintem Te a tolerancia szót nem érted.


Azt jelenti, hogy ha valamiben valaki más, azt nem írom le elsőre, hanem elfogadom ezt a másságot.

Ez kb. bármi lehet: más foci csapatnak drukkol, más pártra szavaz, más a vallása vagy a kultúrája, értékrendje.


Ergo ha holnap találkozok valakivel, aki teszem azt muszlim, akkor nem kezdek el köcsög muszlimozni, hanem ugyanúgy kezelem, mint bárki mást. Ettől még nem veszem fel a vallását, mégcsak egyet sem értek vele ebben, szimplán elfogadom, hogy vannak dolgok amiket ő máshogy lát, mint én.

2019. dec. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem ti meg a valóságot nem értitek.

Addig vagytok ilyen toleránsok, amíg jó messzire vagytok tőlük.

2019. dec. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdező, a kérdésedben burkoltan arra utalsz, hogy minden roma közösség bűnözőkből áll, illetve azok az irányítók, ezért egy tisztességes család (hisz miként is azonosítaná magát az ember, de ez persze nincs minden esetben így) nemigen költözik egy ilyen környezetbe mert úgsem tudja megváltoztatni, saját igényei szerint formálni.

Ha igazad lenne, akkor kérhetnéd a klímaszkeptikusoktól is, költözzenek olyan oceáni szigetre, építsenek ott lakást, üzemeket (pl Maldív-szigetek), ahol az átlagos tengerszint feletti magasság nagyon alacsony.

Csakhogy nincs igazad! Az emberek megváltoztathatók, illetve nem eleve rosszak! Jó példa erre a cserdi polgármester fáradhatatlan munkája és kézzelfogható eredményei ( [link]

Ugyanakkor a liberálisok (a jobboldaliak is -mert ilyen is van-, sőt minden haladó gondolkodású ember) hisz a párbeszédben, a plurlizmusban, amihez természetesen szükség van a toleranciára. A társadalmi ellentétek, feszültségek, csak így oldhatók meg, nélküle ugyan ideig-óráig a szőnyeg alá lehet seperni azokat, de a végén mindig elemi erővel előtörnek majd.

2019. dec. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok a tolerancia szó mai jelentésével, és azzal is tisztában vagyok, hogy az átlagos romák közt milyen élni. A kérdés így remélem sokkal érthetőbb azok számára is, akik "kisebbségmentes" övezetből osszák az észt a toleranciáról és a velük való együttélésről.
2019. dec. 12. 10:55
 8/14 anonim ***** válasza:

Észt osztani a belvárosból könnyű, akárcsak a csalánt igazgatni más szerszámjával.

Akikről kérdezel, azoknak szerint tán már Kőbányára is útlevél kell.

2019. dec. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
35%

Ilyenkor csak meg kell kérdezni a nagy toleranciabajnokokat, hogy hol sétálna éjszaka?

Szendrőládon vagy Nagykovácsiban?

Rögtön kuss lesz.

2019. dec. 25. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Még mindig nem értitek.

Senki nem tagadja, hogy Kőbányán szar a helyzet.

De ettől még ha találkozok egy cigánnyal (aki esetleg életében nem járt még Kőbánya közelében), azt nem fogom kapásból leírni, egészen addig amíg nem viselkedik úgy, hogy le kelljen írni.

2019. dec. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!