Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 2019-es évet 6%-os vásárlóerő...

2019-es évet 6%-os vásárlóerő csökkenéssel zártuk. Várható romlás még ebben 2020-ban?

Figyelt kérdés
Főleg ha még válság is lesz, akkor akár 20%-kal is kevesebbet vásárolhatnak a magyarok? Fel kell kötni a gatyát, igényeket leadni?
2020. jan. 1. 12:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
78%
Az első mondatod hamis, így nem lehet érdemi választ adni. Jelentősen nőtt a vásárlóerő 2019-ben, várhatóan így lesz idén is.
2020. jan. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
A váráslóerő csökkent, az már a románoknál is jobb. Ne beszélj már hülyeségeket, inkább nézz hivatalos statisztikákat. A gyengülő forint, a növekvő árak bizony meghozták a hatását.
2020. jan. 1. 12:51
 3/15 anonim ***** válasza:
52%
Egy újabb Soros bérenc. Nőtt a vásàrlóerő, nem csökkent.
2020. jan. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ott nálatok Szomáliában továbbra is csökkenni fog a vásárlóerő.

De annak viszont örülhetsz hogy Magyarországon dübörög a gazdaság.

2020. jan. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak az árak nőttek, hanem a fizetések, jövedelmek is.

Átlagban az utóbbiak nőttek jobban. De persze fogyasztó kosaranként, egyéni jövedelmi szinten nagy különbségek lehetnek. Neked hogy jött ki, hogy 6%-kal csökkent a vásárlóerőd?

2020. jan. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
77%

#2 mutass már kérlek egy ilyen statisztikát ami azt mutatja, hogy romlott a minimálbér, bérminimum, átlagbér értéke az elmúlt évben.


Ha 6% lett volna az infláció akkor is reálértéken növekedtek a fizetések, mert az átlagbér 11,5%-ot a minimálbér meg 8%-ot nőtt.

2020. jan. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
romániát semmi más nem hajtja, mint a nyugatról hazaküldött eurókból származó fogyasztás
2020. jan. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
50%

éppen, hogy szlovákia, románia, németország lassult nagyon. Tönkrevertük a környező országokat és az Eu legjobban teljesítő gazdasága lett a magyar. Nyugat-Európa a hátunkat nézi csak. Hálás köszönet dr. Orbán Viktor Mihály miniszterelnök Úrnak!


[link]

2020. jan. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ezzel a 6% os csökkenéssel nem igazán értek egyet mert én nem ezt látom. A statisztikákban nem hiszek mert sajnos a kormány emberei írják és abban vannak félrevezetések bőven ezt ismerjük el. Viszont azért nem értek egyet mert sokan Nyugatról hozzák ide az eurós fizetéseiket és itt vásárolnak inkább mert olcsóbbak a dolgok. Jó van ami nem olcsóbb, de ha azt vesszük sokan még inkább itt vásárolnak. Vannak akik kínából rendelnek mert olcsóbb és egyre többen térnek át erre, vannak ilyenek is. De én az utóbbi 2-3 évben azt látom hogy az üzletek tömve vannak sokszor, most így ünnepek előtt mg a két ünnep között parkolóhely szinte nulla volt az üzletekben, akik meg nem autóval mentek ők is sokan voltak ám és nagyon sok üzlet tömve volt. Karácsony előtt 1 nappal 3-4 évvel ezelőtt alig voltak már emberek a boltokban, mostanában akkor vannak a legtöbben vásárolnak, vesznek, fogyasztanak.


Na de mindegy erről nekem ez a meglátásom.


Ha a válságra térünk ki, abba sajnos több esélyt látok hogy befog következni. Első sorban az autóiparnál ez már érezhető, több ismerőstől is tudom, meg a munkahelyemen is egyre jobban látom a megrendeléseket, igényeket, csökken folyamatosan stb...

A másik az hogy a főnököm is nagyon mondogatja hogy ha az autóipar visszaesik tehát maga az autógyár akkor nagy munkanélküliség várható és ez vinni fogja magával az alkatrész gyárakat is, és ha ott is ez lesz akkor nem lesz mire költenie az embereknek ami szépen viszi magával az elektronikai gyárakat ahol valami szórakoztató dolgot gyártanak, ott is elbocsátások lesznek és idővel ahogyan 2008 ban is volt minden le fog süllyedni. Az elmúlt pár évben a csapból is a munkaerőhiány folyt hogy itt nincs ember ott nincs ember, most ez egyre kevesebb és egyre több álláshirdetés tűnik el mert mégsem kell már ember. Akiket már elküldenek mert sajnos hallok ilyeneket ők oda mennek ahol van felvétel és pikk pakk betöltődnek ezek az állások, most a legegyszerűbb betanított munkákra gondolok. Aztán aki átképezteti magát mondjuk az építőipar felé kezd el menni akkor ott is betöltődnek az állások, de kevesebb igény lesz már rájuk is, és akkor az építőipar is kezd bebukni. Ugyan ez volt 2008 ban is, akkor még iskolás voltam, ilyen téren még nem éreztem, de 2010 ben nehéz dolgom volt pályakezdőként az elhelyezkedésben. Ha azt nézzük itt közeledünk egy nagyobb válság felé ami szerintem inkább 2021 ben fog a bőrünkön érződni.

Abban igazad van kérdező amit az utolsó mondatodban kérdezel hogy igényeket le kell adni meg a gatyát felkötni, nos én azt mondom igen, és erre már most el kell kezdeni készülni, meg tartalékolni.

2020. jan. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

#8

Igazából Orbán Viktor semmit nem csinált a gazdasági növekedésért, maximum a pénzügyminisztérium.


Tetszik ez a szóhasználat is. TÖNKREVERTÜK mindenki gazdaságát!!!!! Ez szép és jó, csak a Pisa felmérésen miért vagyunk rosszabbak mint Gyurcsótány idején?

2020. jan. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!