Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi ez a nyugdíjasozás?

Mi ez a nyugdíjasozás?

Figyelt kérdés
Egy tény, hogy nagyon sok demens, a komonizmusban megrekedt idős hölgy és tata van a szavazók körében. De ugyanúgy a fiatalok körében is képesek erre sokan, sőt a fiataloknak nincs is kellő viszonyítási alapja, és elhiszik a demens idős ráták nosztalgiázását. És így alakult ki Magyarországon egy nagyon kemény, bolsevik réteg. Én is azt mondhatnám, hogy akinek nincs kellő életapasztalata, az ne szavazzon egy bizonyos életkor elértéig, viszont a demens idős taták se szavazhassanak. Ezzel saját sikerem felé hajtanám a vizet, mert a nagyrészt csak demens idősekből, és politikához fiatal fiatalokból áll. Viszont ezt mégsem tartom fer játéknak, sokakkal ellentétben. Akik megszabnák hogy a nyugdíjasoknak, falusiaknak, és a külhoni magyaroknak miért nem szabad szavaznia. Vagy miért nem kellene szavaznia. Egy tény, hogy az idős és tapasztaltabb rétegből is van rengeteg olyan idős ember, akik a tapasztalatuk arra használják hogy előbbre vigyék a helyzetet, és nem csak a olcsó rezsi költségek miatt szavaznak, meg a nyugdíj miatt, hanem az unokáik jövője miatt. És sok olyan fiatal van, akinek van annyi sütnivalója, hogy gondol a nyugdíjasokra is, nem csak arra hogy neki milyen jogai vannak, meg hogy Orbán diktatúra van, mert egyszer ő is megöregszik. De a fiatal, a politikában, örökké fiatal marad. Márha a fiatal politikát képviseli.

2020. jan. 10. 13:21
 1/10 A kérdező kommentje:
Mármint az ellenzék általában véve, vegyesen, de főként fiatalokból és tatákból áll.
2020. jan. 10. 13:24
 2/10 anonim ***** válasza:
73%

Kádáristák (orbánisták, gyurcsányisták) a nyuggerek, és a középkorúak közt gyakoriak.

Fiatalok közt ritkák, ott is a kádárista család agymosása miatt.

Nem nagyon ismerek fiatalt, aki ne gyűlölné orbánt, és elvtársát gyurcsányt, egyaránt.

2020. jan. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
2. Akkor most ezek szerint a fiatalok többsége else megy szavazni??🤔
2020. jan. 10. 13:32
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
És a nyanyàk szavazzanak csak a tatàk ne? Mi ez a femináci hozzáállás?😆
2020. jan. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%

Nem igazán értem a problémádat.

A kommunista idősek a kormánypártra szavaznak, hiszen az modellezi az „átkos” központosítását, állami osztogatásait, és a jóságos, nagy vezért, aki megmondja a tutit.

Azok az idősek pedig, akik nem voltak kommunisták, azért szavaznak a kormánypártra, mert „nélkülük visszatérne az MSZ(M)P”, illetve rettegnek a migráncsoktól, és keblükre ölelnék Erdélyt, így számunkra kormányunk és pártunk ezért képviseli a haza védelmét.

Tapasztalatom szerint a fenti két csoport a legnépesebb, de persze van egy (az én környezetemben csekély számú) szabadon gondolkodó idősebb réteg is, akiket a fentiek egyike sem vakít el. Ők nem a Fideszre szavaznak.

2020. jan. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a középkorú, jobb állással rendelkező emberek is a Fideszre szavaznak (a környezetemben lévő negyvenesekről van tapasztalatom). Ha csak a fiatal huszonèvesek szavaznak az ellenzèkre, az még ahhoz is kevés lesz, hogy megakadályozzák az újabb kétharmadot.
2020. jan. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon remélem, hogy 2050-ig Fidesz-kormány marad Magyarországon. Ha a magyaroknak tökéletesen megfelel, akkor egyék.
2020. jan. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Miért van leszavazva a 2-es?
2020. jan. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem értem a kérdést, pedig többször is elolvastam. Mire gondolsz "nyugdíjasozás" alatt?


Honnan veszed, hogy "sok demens....van..."?


"és így alakult ki Mo-on egy nagyon kemény bolsevik réteg" , mármint hogy? Hogy a fiatalok elhiszik a DEMENS idős RÁTÁK nosztalgiázását? Mi van? Tudod egyáltalán, hogy mit jelent a demens?


Mit akartál?

2020. jan. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nézd, szerintem az teljesen rendben van, hogy 18 év az alsó korhatár, felső határ viszont nincs. Minden pártnak elemi érdeke, hogy annyi felnőttet szólítson meg, ahányat csak tud, kortól függetlenül. Semmilyen nemi, végzettségi, vagy életkorbeli felső határt nem támogatok. Arról nem is szólva, hogy ki és mi alapján dönti el, hogy valaki demenciás? Horn Gyula is az volt utolsó éveiben, de Moldova György már vagy 10 éve mond olyanokat, hogy csak az arcomat kaparom. Hol van az időskori enyhébb elbutulás és a szenilitás, vagy a demencia közti határ. Erre még az orvostudomány sem tud egyértelmű választ adni. Arról nem is szólva, hogy ők is csak a szavazólapon szereplő pártokra, vagy pártszövetségekre tudnak szavazni. Lehet, hogy egy teljesen meggárgyult vénember is ugyanoda ikszel, mint egy 40 éves egyetemi tanár...
2020. jan. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!