Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarok miért nem tartják...

A magyarok miért nem tartják bicskanyitogatónak, hogy a Fidesz gyakorlatilag el akarja tüntetni a középosztály alatti réteget?

Figyelt kérdés

[link]

Nyilvánvaló, hogy a kórházak és oktatás pusztítása arra megy ki, hogy aki tehetős az a magánszolgáltatásokat meg tudja fizetni, aki szegény pedig az állami kórházakban 50 évesen meghal, a gyereke biorabszolga lesz, a gazdagokat pozitívan érintő családpolitika pedig ellehetetleníti a szerényebb, munkáscsaládok gyermekvállalását.


Vagy ma Magyarországon ilyen kevés hányadát teszi ki a társadalomnak a szegénység és valójában mindenki középosztálybeli, hogy semmi zúgolódás, lázongás és ellenállás nincs a kormánnyal szemben? Hogy lehet ilyen nyíltan folytatni egy burkolt társadalmi osztály elleni harcot és legfőképpen miért nem zavarja ez az embereket?



2020. jan. 14. 16:49
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
65%
10-es: a közmunka annak való, aki enélkül segélyből élne, mert normális munkát nem kap, mert sose dolgozott. De innen előre léphet, ha akar. Ha vannak olyanok akik erre képtelenek, azért nem a közmunkát kell szidni, hanem azokat a balos politikusokat, akik segélyből élésre neveltek már több generációt, sőt a családi pótlákkal még el is szaporították őket.
2020. jan. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
68%

Kérdező

Azt állítod hogy a fidesz "gyakorlatilag el akarja tüntetni a középosztály alatti réteget".

Ez nem igaz, mert akárhogy próbálkoznának is, a középosztály pontosan azért KÖZÉPosztáy, mert vannak akik alatta vannak anyagiakban, vaygis rosszabbul élnek. Bármit is tesz a fidesz, bármennyi ember is fog jobban élni, mindig lesz aki kevesebb jövedelemmel rendelkezik majd, mint a "közép"réteg. De sokkal kevesebb van már most a szegényekből, mélyszegénységben élőkből, mint volt 10 éve.

Tudom-tudom, nem erre gondoltál. De kíváncsian várom melyik intézkedése is olyan ennek a kormánynak amivel rosszabb helyzetbe hozta a középosztály alatt élőket?

A minimálbér kétszeresére emelése? A rezsiárak csökkentése és minimális emelése? A családtámogatási rendszer? A kedvezményes lakáshitelezés? A fűtéstámogatás? Az ápolási díj emelése? Az alapvető élelmiszerek ÁFA-jának 5%-ra csökkentése? Az alacsony infláció? A kis munkanélküliség?

Melyik?

2020. jan. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
23%

"el akarja tüntetni a középosztály alatti réteget"


Nagy tévedés!

A stabil szavazóbázisát bolond lenne eltüntetni. Ezek azok, akik képesek öt kiló krumpliért a fideszre szavazni.

2020. jan. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
62%
Kevés a valódi szegény, aki meg az, az így vagy úgy de magànak köszönheti. A Fidesz mindenkinek biztosítja a lehetősèget a tisztes megèlhetésre (nem a gazdagságra, ahhoz már extra dolgok kellenek az egyèn részéről). Amúgy meg az ilyen életképtelen önmagukért tenni nem akaró egyedeknek nem elèg 50 èv? Régen az ilyenek 40-et sem éltek volna. Természetes kiválasztódás, nem természetellenes, az àllatvilágban is van.
2020. jan. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 Laylah ***** válasza:
38%

Pont, hogy a középosztályt akarja eltüntetni (ez időigényes, generációkon átívelő folyamat, nem máról holnapra fog megtörténni, egyesek szépen lassan lecsúsznak, mások, az ügyesebbek és a csókosok pedig feljebb jutnak, de középen nem lesz majd senki). Maradnak a mélyszegények és a kormányközeli gazdag barátok famíliái, a felsőosztály. Minél több a szegény és minél mélyebb a szegénység, a mindennapjaikat annál jobban kitölti a túlélésért folytatott küzdelem, ezzel elterelve a figyelmet a kormány kétes ügyeiről. Nem mernek majd lázadozni, mert addig sem jut majd betevő falat, és félnek, hogy azt a maradék keveset is elveszik majd tőlük.


"Hogy lehet ilyen nyíltan folytatni egy burkolt társadalmi osztály elleni harcot és legfőképpen miért nem zavarja ez az embereket?"


Úgy, hogy minden másra ujjal mutogatnak, hogy ne ezzel foglalkozz, elegendő médiát birtokolnak ahhoz, hogy egy ilyen cikk6műsor meg se jelenjen, ami ellenük irányul. Szapulják Karácsonyt, az egész ellenzéket, Sorost, a határokon (nem) állomásozó migránscsapatokat, bármit, amíg nem velük foglalkozol. Mint egy bulvárújság, ami eltereli a figyelmed a mindennapi gondjaidról. És ha nem tűnik fel az embereknek (lásd a többségi Fidesz szavazókat), akkor nem is fogja zavarni sem.

2020. jan. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
79%
Meg akkor azért, hogy valaki 50 évesen betegségben meghal, azért Orbàn a hibás? Nekem anyám fiatalabban 45 évesen halt meg még az Mszp kormànyzása alatt, mégsem jutott eszembe csak ezért őket hibàztatni. A betegsèg az betegség. Nem mindenki èl 70-80 éves korig, kevesen, sőt vélemènyem szerint egyre kevesebben fognak ilyen sokáig élni valószínűleg a sok ràkkeltő èlelmiszer, szennyezett levegő, klíma változás, természeti csapások miatt. De ez NEM Orbàn hibája. Mi nagyon kicsi pontok vagyunk a Földgömbön ahhoz, hogy ezt érdemben befolyásolni tudjuk. Véleményem szerint az átlag èlettartam olyan 60 év környèkén lesz hamarosan, ha valami nagy globális pozitív változás nem jön.
2020. jan. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

#2-esnek:

"Szolgalelkű, igénytelen és pesszimista = a magyarok 3 fő ismertetőjegye"

Ne magadból indulj ki.

2020. jan. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
85%

Fura, hogy senki nem említi mekkora csúsztatás a cikk!!


"Amennyiben egy család havi bruttó jövedelme nem haladja meg a háromszázezer forintot, akkor hiába minden adókedvezmény, egy fillérrel se fognak több pénzt hazavinni a hó végén"


Brutto 300 per család!! Az mennyi is? 150/fő! A minimálbér 161, garantált bérminimum 210e. Ezen pattog a cikk, hogy nem kap további pénzt az aki még a minimálbért se keresi meg?

És ha a két szülő a garantált bérminimumot megkeresi fejenként akkor ők már a tehetős gazdagok?!


Az ilyen cikkek csak hergelni próbálják a népet, de látom elég sikeresen.



Ha két szülő nem képes még két minimálbérnyi munkabért sem megkeresni akkor talán nem kéne 3 gyereket vállalni.

2020. jan. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 karacsonyi krampusz ***** válasza:
35%

Én személy szerint nem találok semmi bicskanyitogatót,mert nincsen rá okom!Én teljesen megvagyok elégedve azzal amit a mi kormányunk csinál!Mátyás király óta nem volt még ilyen rendes,lelkiismeretes,jó vezérünk mint Orbán Viktor!

A mi kormányunk mindenkiről egyformán gondoskodik,még azokról is,akik nem érdemelnék meg mert valamikor gazemberek,gonoszok voltak és ugymond megélhetési bűnözésből éltek...anno!...Pl:mint az én szomszédjaim!...


Mindezt tapasztalatból tudom,nem pedig a Jóska,Pista mondta el nekem!


Nagyon jó lenne ha már mindenki józan ésszel gondolkodna,és őszintén beszélne,nem pedig felbujtaná ezt a nemzetet, és a sok hülyeséggel tovább fertőzné a többi embertársát!


Köszönöm az oldalnak hogy leírhattam!

2020. febr. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
84%

Maga a munka alapú társadalom ötlete és a közmunka segély helyett jó ötlet, én se szeretem az ingyenélőket.


DE, ami a magyar politikára nagyon jellemző az a jó ötlet és a katasztrofális kivitelezés. Sok olyan (főleg vidéki) önkormányzat volt ahol kirúgták a minimálbérért vagy többért dolgozó, akár diplomás ügyintézőt/titkárt/könyvtárost és visszavették őket közmunkás bérért. Ja és ez még bőven a 2019 önki választások előtt, főként fideszes helyi vezetéssel. Aki szerint ez normális annak nem tudom milyen értékrendje lehet.


Amúgy meg a klasszikus rendszer alapján van a felső 5% pártfüggetlenül, van a következő 5% felső középosztálybeli, 10% középosztálybeli, 60% szegény és 20% mélyszegény. A lakosság többsége tanulatlan vagy analfabéta, nekik marad a rabszolgaság és ahogy a szüleiktől látták a pia és a másra mutogatás a helyzetért.


A dologhoz hozzátartozik, hogy sajnos eddig egyetlen kormány sem foglalkozott azzal, hogy növelje a magyar szellemi termékek előállítását és külföldre való exportálását magyar cégeken keresztül. A jelenlegi is csak a saját pénzmosodájaként használja a létrehozott magyar "multi" cégeket.

2020. szept. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!