Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha az új spanyol kormányhoz...

Ha az új spanyol kormányhoz hasonló adót vetne ki a jól keresőkre a magyar kormány az hány embert érinthetne?

Figyelt kérdés
Spanyolországban azokat adóztatják meg jobban kiknek az éves bevétele 130 ezer eurónál több. Ott kb. dupláját keresik az emberek szóval ez magyar viszonylatban olyan évi 22 millió lenne(havi 1,8).
2020. jan. 21. 12:44
 1/5 anonim ***** válasza:
27.382 embert.
2020. jan. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
62%
Engem nem érintene. De az elvvel nem értek egyet. Nem tartom igazságosnak a plusz adókat, a sávos adózást. Az egykulcsos adózás esetén is többet fizet, aki többet keres, hiszen 4-szer annyi összegnek az x%-a is 4-szer annyi lesz.
2020. jan. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Már a kérdésedben lévö kiindulási alap is tées. Igaz, hoyg ott többet keresnek az emberek, viszont a lakhatás, megélhetés, közlekedés, biztosítások is sokkal magasabbak - tehát végeredményben nincs különbség.
2020. jan. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
20%
Vagyis ellvárnád hogy büntessék meg a jól kereső embereket, csak mert kijárták az iskolát vagy megfelelő tapasztalatuk és szerencséjük volt az átlagnál jobb, egy jól fizető munkát találni? Így végleg eltünne a középosztály. Te sem örülnél, ha az adódból plusz pénzt vennének el hogy eltartsák a minimálbérteseket...
2020. jan. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nagyon jó alkalmazottak is csak olyan bruttó 900 ezer forint körül kapnak tudom, mert valaki a családomból kb annyit kap bruttóban. Szóval alkalmazottként nemigen adnak 1,8 milliót. Ha valaki vállalkozó megkeresheti. Nem tudom hányan lehetnek.
2020. jan. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!