Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jakab Péter a Jobbik elnöke...

Jakab Péter a Jobbik elnöke egy tegnapi háttérbeszélgetésen azt mondta 2022-ben az ellenzéknek legfeljebb két listája legyen majd: vélhetően Momentum-Jobbik és DK-MSZP listák. Szerintetek a kormányváltás szempontjából ez a kívánatos megoldás?

Figyelt kérdés

Nem zárkózott el a közös listától sem; ha a Fidesz úgy alakítja a szabályokat - de ezt leginkább Gyurcsány miatt nem akarja, mert Gyurcsány túlságosan elutasított még az ellenzékiek többségénél is ezért indokolt egy külön listára helyezése.

Ha a Momentum és a Jobbik közös listája jó ötlet? A momentum vidéken a kisfalvakban gyenge, míg a Jobbik a nagyvárosokban és Budapesten erőtlen - így remekül kiegészíthetik egymást.



2020. febr. 5. 07:06
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
65%
Jakab Péter ötletelhet, meg Gyurcsány is, legfeljebb jól összevesznek 2022-re, de Gyurcsány ott lesz, és ez mindenképpen Fidesz győzelmet sejtet! Akármilyen lista is lesz...
2020. febr. 5. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
76%

1-es!

Te azt mondod, hogy a rabló kormányt egy másik rabló bandával lehet csak elkergetni?

2020. febr. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Addig még sok víz le fog folyni a csatornába...

A mai erőviszonyok nem alkalmasak prognosztizálásra.

pl.: ha az MSZP Kunhalmit hozza ki elnöknek, akkor 2022-re nem lesz az MSZP-ből semmi. (Botka kinyírása óta nem tudtak egy normális vezetést összehozni, Kunhalmi meg bohócnak jó, semmi másnak) Addigra Jakab új arcot adhat a Jobbiknak, és lehet, hogy az nem is lesz olyan rossz. Gyurcsányt el fogja nyomni a neje hitelessége. A Momentum szintén karakteres lesz, mert igen jó úton járnak.

2022.-ben senkinek nem lehet nem részt vennie a Fidesztelenítésben!

2020. febr. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
14%

Összefogni nem szabad a Fletóval. Viszont a baj, hogy a bázisa meg egyre nagyobbra dagad. Kérdés, hogy 2022-re mennyire hal ki a nyugdíjas szavazótábor.

Szerintem ebben az esetben sem lenne kormányváltás, ugyanis a teljes ellenzéki szavazótábor lenne elég erre, amit ugye 1 nagy párt nem tud összefogni ma magyarországon, emiatt működik az oszd meg és uralkodj elv, viktorunk javára.

2020. febr. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:
Ahogy figyelem a politikát, most még biztosan túl korai, talán még 2021 első fele is korai hogy az egylistás, vagy a kétlistás ellenzék lenne a jobb befutó, és az esetleges kormányváltó. Egyébként nagyon sok (de tényleg nagyon sok) kimenetel lehet és politika szempontjából a hátramaradt idő a választásokig még sok, bármi megtörténhet. Szóval van egy szélsőjobb (Mi Hazánk Mozgalom), 4 jobbos (FIDESZ, Jobbik, KDNP, Új Kezdet), 3 centrista (LMP, MLP, Momentum) és 3 balos (MSZP, DK, Párbeszéd), A számok egyértelműen a jobbos oldalon vannak, de a nem számítanánk már ide a FIDESZ_KDNP-t akkor már csak a Jobbik és az Új Kezdet maradt a jobb oldalon, míg a baloldalon továbbra is 3 párt van. Ezek a számok viszont nem érnek semmit a választások alatt, mert nem ezeket veszik alapul. A jobboldali ellenzék egy elég nagy mélyrepülésen esett át, Vona Gábor lemondása és a 600 milliós büntetés, majd a Mi Hazánk Mozgalom kiszakadása alapjaiban rengette meg a Jobbikot, náluk az a kérdés, hogy hogyan állnak fel Jakab Péter vezetésével 2022-ig. Az Új Kezdet egy eléggé apró párt, koalícióban lenne esélye részt venni a nagypolitikában. A Mi Hazánk Mozgalom feltörekvőben van, a legtámogatottabb radikális párt, de esete nem egyedi, lásd Németország és Olaszország választási eredményeit. Ezek alapján a jobboldali ellenzék erőssége eléggé kérdőjeles, ha a Momentum lendületet venne és kolalíciót kötne, akkor nagyobb eséllyel kötne baloldali vagy más centrista párttal. A Momentum-Jobbik koalíció azért se lenne befutó, mert ahogy a kérdező is leírta, hogy hol gyengék, a másik ott még nem biztos hogy erős. A baloldali pártok esete is megérne egy ilyen hosszú kommentet, de a lényeg, hogy csak együtt van esélye az ellenzéknek a váltásra, mindenkire szükség van.
2020. febr. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
44%
# 15/15 az igaz, hogy csak a teljes összefogás hozna matematikai sikert, viszont van pár bökkenő. A mostani összefogásból is a 2002-2010-es kormány volt emberei jöttek ki győztesen és kevesebb %-ban a normálisabb pártok. Ergo egy ilyen teljes összefogáshoz el kell takarítaniuk a legnagyobb hátráltató erőt, magát Gyurcsányt és feleségét. Az ő tisztázásukkal egy "tiszta lappal" induló új összefogás jöhetne létre, ami képes lenne matematikailag beérni a fideszt, de amíg a Feri személye ott van, biztos hogy a fidesz győz
2020. febr. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
55%
#12: Hozzátettem, hogy "sajnos". Viszont Gyurcsány még mindig 1000x kevésbé szar, mint ez a kleptokratikus autokrata Orbán és sleppje.
2020. febr. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
# 17/17 én sem komálom a viktorékat, de ég és föld a kettő. A fletó kormánya alatt igazából mindent elbsztak, amit lehetett. Csődbe vitték az országot....Ha összehasonlítod gazdaságilag a két kormányt, akkor bőven a viktorék vezetnek, az más kérdés hogy milyen módon.
2020. febr. 6. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

" Viszont Gyurcsány még mindig 1000x kevésbé szar, mint ez a kleptokratikus autokrata Orbán és sleppje."


Ezek szerint te még a böszme idején nem voltál beszámítható.

2020. febr. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Biztos nem lesz közös Jobbik-Momentum lista, a 2 párt teljesen más ideológiát képvisel. A jobbik ultra-nacionalista (legalábbis lenne papíron, mostmár téynleg oda áll, ahonnan a szél fúj, szörnyű) míg a Momentum egy pro-Európa, liberálisnak mondható párt. Még ha abban amit mondasz, földrajzi szempontból lehet is valami. Véleményem szerint a Jobbik 2022-ig teljesen felörlődik majd, de legalábbis jobban megerősödni sem fog. A Momentum várható, hogy erősödik, főleg a fiatal nemzedék és a halladó-szeelemű fővárosiak fognak rá szavazni. Eszemeileg főleg a szocialisták és balosak állnak közel hozzájuk, bár eddig a Momentum mindig tagadta a pontos politikai álláspointját. Általában szereti magát neutrálisnak, centristaként beállítani - bár személyes véleményem szerint, mostmár határozottan kezd egy ilyen liberális irányba elmenni. Ez nem is baj, jó lesz, ha már valaki betölti ezt a tátongó űrt a magyar politikai palettán, mert bár itt volt a zöld-liberális LMP, de sosem voltak igazán megnyerő karizmatikus alakjai.

Én a 2018-as szavazáson szavazhattam először, fiatal vagyok. Egy olyan családból jövök, ahol a szüleim hard-core FIDESZ szavazók, anyukám anno az SZDSZ-tagja volt, de az sem tartott sokáig. Az ő tanácsukat követve, kissé szkeptikusan, de a FIDESZ-re szavaztam. De úgy érzem nem volt helyes döntés. Nagyon nem érzem, úgy, hogy kellőképpen reprezentálva lennék a kormány által. Ez a bezárkozó politika meg nagy oroszbarát, poszt-kommunista, diktatórikus eszmék nagyon nem az én világom. Amikor pedig erről beszélek azt mondják azért, mert hálátlan hazaáruló vagyok. A Momentumot is mindig szidják azért, mert azt mondják, hogy nem az ország érdekeit képviselik, és mindenféle külföldi-szervezetek bérencei. Kíváncsi leszek, hogy mikor esik le mindenkinek, hogy a progresszivitásban van a jövő. Csak így tudunk fejlődni közös európai összefogással. Nincs szükség erre a bezárkózó, a nemzeteket egymás ellen uszító politikára, amit a FIDESZ képvisel.

2020. febr. 10. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!