Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van olyan párt ma Magyarország...

Van olyan párt ma Magyarországon amelyik megvonna minden állami támogatást az egyházaktól?

Figyelt kérdés
2020. febr. 12. 13:10
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
8%

#9 "Tartsák el az egyházakat a hívek."

AZT TESZIK!

A népszámláláskor ÖNKÉNTESEN megjelölt felekezeti hovatartozás alapján kapnak az egyházak állami támogatást, abból a pénzből amit a hívők is befizettek adóként.

Pontosan ugyanúgy, ahogy kapnak állami támogatást a működésükhöz az alternatív színházak, a különböző kisebbségeket segítő szervezetek vagy a horgászok is.

2020. febr. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

"A népszámláláskor ÖNKÉNTESEN megjelölt felekezeti hovatartozás alapján kapnak az egyházak állami támogatást, abból a pénzből amit a hívők is befizettek adóként."

Ez van Németországban. Ott a fizetésedből automatikusan levont adó megy az egyháznak. Én nem mondanám hogy jó rendszer, sem állami sem egyházi szempontból. Más kérdés, hogy ott ennek van hagyománya, nálunk más történelmi okai vannak, hogy így alakult ez ki.


A kérdésre válaszolva, lehet, hogy van ilyen párt, de hogy ha kormányra kerülnének, akkor nem tudom, hogy mi lenne ebből az elképzelésből. Ugyanis az egyházak állami támogatását szerződések szabályozzák, pl. a (Katolikus Egyház esetében) a Vatikáni szerződés, ami nemzetközi értelmű.

Elég hosszasan el lehetne vitatkozni, hogy finanszírozás szempontjából mi állami és mi egyházi feladat. Pl. a Szent István Bazilika restaurálása egyházi vagy állami feladat? Vagy ha van egy egyházi tulajdonban levő hajléktalanszálló, ami nyilván ma már állami feladat (lenne), akkor ebbe beszálljon az állam pénzzel vagy sem?

Finanszírozás tekintetében azt se felejtsük el, hogy a jelenlegi rendszer is annak hozadéka, hogy itt a kommunista diktatúra után valahogy rendezni kellett az állam által elkobzott ingatlanok és bevételi források helyzetét. Korábban nem volt rászorulva az Egyház az államra, mert volt kellő mennyiségű tőkéje, elsősorban földben, ami ezeket fedezte. 1945 óta ez nincs.

Az is egy lehetőség lenne, hogy visszaadják az Egyháznak az államosított földeket - vagy mivel ma a föld nem ér annyit, ezért az ennek megfelelő tőkét.. De gondolom ez még ennyire sem tetszene sokaknak. Szóval ez maradt a megállapodás, hogy a műemlékek restaurálását, illetve az egyház által fenntartott közfeladatot ellátó intézményeket valamennyivel támogatja az állam.

2020. febr. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

"A népszámláláskor ÖNKÉNTESEN megjelölt felekezeti hovatartozás alapján kapnak az egyházak állami támogatást, abból a pénzből amit a hívők is befizettek adóként."


Nem így értettem. Ez nem más, mint az egyébként állam felé adók egy részének átcsatornázása az egyháznak. Ugyan úgy mint az SZJA 1%-a.

A hívő fizessen a saját egyházának, a kötelező adóin felül. Vagy másképp: a nem hívőtől szedjenek be kevesebb adót.

2020. febr. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
0%
Az adót ugyanúgy beszedik, csak nem az egyház kapja, hanem a politikus.
2020. febr. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
35%
Kibújt a szög a zsákból! Az ateisták kevesebb adót akarnak fizetni másokhoz képest! Az mennyire lenne társadalmilag igazságos, hogy valaki kevesebb adót fizessen, mert ateista?
2020. febr. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
60%

#15 teljesen! Ezt nem érteni kb olyan, mintha azt rónád fel a nem alkoholistának, hogy a függőségének hiánya miatt kevés adót fizet be.

Miért fizesse mindenki a másik drogját, akár az egyházat? Ahogy pártoktól is minden állami támogatást meg kéne vonni.

2020. febr. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
64%

"Kibújt a szög a zsákból! Az ateisták kevesebb adót akarnak fizetni másokhoz képest! Az mennyire lenne társadalmilag igazságos, hogy valaki kevesebb adót fizessen, mert ateista?"


Hát nem sikerült megérteni amit írtam. Ráadásul ateista sem vagyok.

Én annyit állítottam, hogy nem kéne más vallását a közösből pénzelni, pláne, hogy az ország lakosságának nagy része nem aktív, gyakorló hívő.

Teljesítmény adót sem kell fizetned, ha nincs autód. Idegenforgalmi adót sem fizetsz, ha nem mész nyaralni. Általános forgalmi adót sem fizetsz, ha nem költöd a pénzedet. Valláshoz kapcsolódó adót miért fizessen az is, aki nem vallásos?

2020. febr. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!