Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem mondanak le a...

Miért nem mondanak le a "kedves" miniszterek a fizetésük egy részéről, hogy helyrehozzák az állam pénzügyi gondjait?

Figyelt kérdés

Miért a kisemberek zsebéből kell kihúzni az utolsó fillért is? Nekik bőven lenne mit beadni az államkasszába!

Különben is! Nem mi csináltuk az adósságot, hanem a kormány! Nem?


2008. nov. 20. 18:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%
kicsit reálisan gondolkodsz, akkor rájössz, hogy az ő fizetésük is semmi az államadósághoz képest.
2008. nov. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A fizetesukkel semi baj nincs. Keresnek mondjuk 1 milliot. Vannak a parlamentben (nem csak miniszterek ugye) 386-at. Vagyis kb 400 millio Ft. A 16.000 MILLIARDOS allamadossaghoz kepest semmi. Inkabb azt a penzt tegyek be az allamkasszaba amit az utolso nehany evben a haver/vallastars/szomszedgyerek reszere kimentettek ilyen-olyan jogcimen. Az allamadossag maris a fele lenne.
2008. nov. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Mindezektől függetlenül akkor is kevesebb lenne, ha mélyen benyúlnának a zsebükbe és hozzátennék egy részét! Nem?


Mondhatom azt is, amit egy Házon kívül adásban mondott egy anyuka:

"Szívesen cserélnék a miniszterelnök úrral, éljen meg az én pénzemből egy hónapban!"

Kíváncsi lennék, hogy csinálná!

2008. nov. 20. 18:59
 4/13 anonim ***** válasza:
25%

Ezzel kapcsolatban már volt kérdés....

Nem feltétlenül kellene mindig csak a politikusokra gondolni, számos más ágazat is van, ahol milliókat keresnek az emberek.

Egyébként....te szívesen lemondanál a fizetésed feléről?

Szerintem nem!

És hihetetlen ,hogy azt még mindig kevesen tudják, hogy a min.elnökünk nem veszi fel az elnökségért kapott pénzét, hanem alapítványoknak utalja!

Mellesleg....ő nem a politikából gazdagodott meg!

2008. nov. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
70%
Nem a politikából gazdagodott meg? - kedves utolsó válaszoló! Egymás után tizenötször nyert a lottón, úgy gazdagodott meg? Mi el tudnánk jutni az üzleti életben politikai támogatottság nélkül olyan messzire, hogy csak osztalékként két-, háromszáz millát vennénk ki évente vállalkozásainkból?
2008. nov. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Az lehet, hogy nem abból gazdagodott meg, csak épp azzal nem törődik, hogy a kisember miből éljen meg! Sőt! Nem ott spórol, ahol kéne!


Képzeld, én lemondanék, ha tudom, hogy kevesebből is meg tudok élni, de így helyrehozhatom a válságot.


Ha hiszed, ha nem, amióta sz@rabb az ország anyagi helyzete, inkább én nem eszem, csak a családom többi tagjának jusson kaja!


Felsorolni nem tudnám, miről mondtam már le, reménykedve abban, hogy előbb-utóbb jobb lesz!

Tudod, az bosszant, hogy mindig, mire nagy nehezen helyre jönnénk anyagilag, mindig történik valami - vagy drasztikus áremelés, vagy megvonnak valamit - így soha nem tudunk egyről a kettőre jutni. De ez persze miért is érdekelne egy olyan embert, aki milliókat keres havonta?!


Nekem attól még nem lesz szent, hogy valamennyit alapítványoknak ad. Van egy fogadásom, hogy nem nettó 150-200.000-ből élnek meg a családjával!

2008. nov. 20. 19:22
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

1. hozzászólónak:a semminél azért több(nem is kevés, ha arra gondolsz, hogy egy veszteséges gyárat, üzemet ki lehetne vele húzni a sittből)

Az egész megszorítás igazságtalan, mindenkire vonatkozik csak azokra nem akik hozták. Ha valamilyen juttatásról le is mondanak meg sem érzik annyit kapnak. Megkéne adóztatni rendesen a fizetésüket, ahogy mindenki másnak. Persze a juttatásaikat normális keretek között kéne tartani (ha egy ember meg kell, hogy éljen az általuk meghatározott minimál bérből akkor annak a 4-szereséből egy politikus is ki kéne hogy jöjjön, kapnak egy szolgálati autót(nem évente, és nem a legdrágábbat), egy szolgálati telefont és semmi több ). A politikus van az országért és nem forditva.

Létre kéne hozni egy számlát a világbanknál(amihez a politikusok természetesen nem férnének hozzá), ahova az emberek utaltathatják a fizetésük 1%-át, a cégek a jótékonykodásra fordított(adóból jóváírható)összegeket stb.. és nem a ma elterjedt alapítványoknak adni a pénzt akik csak lenyúlják(Szomjas Politikusok Alapítvány, Sánta Kutya Alapítvány, Pedofil Papok Alapítvány és még ki tudja mennyi marhaság)

2008. nov. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Kifelejtetem, hogy a számláról természetesen menne a pénz az állam adóság törlesztésére.
2008. nov. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
71%

Ezt a meg kéne adóztatni a fizetést még viccből se emlegessük. Ennél jobban hova? Már így is kicsit magas a nettó és bruttó között a különbség. (Most függetlenül attól, hogy egy államtitkárról vagy egy szalagmunkásról van szó.)

Persze biztos jó lenne, ha az állam által fizetett pénzből az állam többet kaszálna, adóbevétel formájában :) Nem mindegy, hogy bérként, vagy egyéb bevételből felhalmozott összeg "eltüntetéseként" kerül ki a kasszából? És akkor még lehetne mellet verni, hogy őket jól megadóztatták...


Itt a béreket kellene közelíteni. Mert most nagyon nagy szakadékok vannak. És nem jók az ösztönző rendszerek.

2008. nov. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
78%

Igen közelíteni. Az övékét lefelé :)

Az adóztatásnál pedig az ő fizetésükre gondoltam. Végülis rajtuk kívül mindenki fizet adót. Oops! Bocsi kihagytam a csöveseket, ők nem :)

2008. nov. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!