Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem bicskanyitogató ahogy a...

Nem bicskanyitogató ahogy a Fidesz 10-20-30 konzullal is toborozza a "fidesz szavazókat" a határontúlon, mikor amúgy normálisan csak 1-2 ember szokott konzuli szolgálatot ellátni? Vagy ez nem egyfajta választási csalás?

Figyelt kérdés

"Nem értettem, hogy mit akar ezzel a kérdéssel, hiszen általában egy-egy követségen 1, legfeljebb 2 konzul szokott dolgozni. A konzulok feladata a magyar állampolgárok jogi és hivatalos ügyeinek segítése az adott országban.


De sikerült meglepnie. Ungváron heten vannak csak diplomáciai státuszban, s rajtuk kívül az ügyintézők csapata.


És mit csináltok ennyien? - kérdeztem.


Agitálunk a magyar állampolgárság mellett és házhoz visszük a legkisebb településekre is a magyar igazolványokat. Ha pedig valakinek nem nagyon kell, azt némi anyagiakkal segítünk rábeszélni.


Ezután megnéztem a magyar külügy honlapját. Ukrajnában Ungvár mellett még Beregszászon és Kijevben összesen 17 diplomata szolgál “konzulként”.


Romániában 24. Különös érdekesség: esküszervezési csoport is van.


A szerbiai Szabadkán működő konzulátuson 9-en tevékenykednek. Miközben szerte a nagyvilágban, mindenhol ahol a konzulok a valódi, az eredeti tevékenységet végzik 1-1 fő látja el a hivatalt. Leszámítva egy-egy olyan nagyforgalmú helyet, mint például Párizs, ahol ketten vannak."


2020. febr. 24. 16:13
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
Nem.
2020. febr. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%

Mindig vicces amikor kiderül hogy valaki úgy írt ki kérdést hogy fogalma sincsen a valóságról.

Finn konzulátus: 11 munkatárs

[link]

Etiópia: 8 fő

[link]

Lettország: 9 fő

[link]

Új-Zéland: 6 fő

[link]

Egy pár példa szerte a világban - ahol picinykét kevesebb magyar lakik mint mondjuk Szabadka környékén.

2020. febr. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 mindentudó99 ***** válasza:
72%
Mesekönyvbe illő történet.
2020. febr. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 mindentudó99 ***** válasza:
61%
Egyébként ha te bajbakerülsz külföldón rajtad is ők segítenek
2020. febr. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

"Mindig vicces amikor kiderül hogy valaki úgy írt ki kérdést hogy fogalma sincsen a valóságról."


Az is mindig vicces mikor valaki nem képes nagyon egyszerű szöveget értelmezni! :D Nem a konzulátusok teljes személyzeti gárdájáról van szó, hanem konkrétan a konzulokról, pl:

[link]

2020. febr. 24. 16:59
 6/9 anonim ***** válasza:
52%

Amúgy Franciaországban van külön nagykövetség (Párizs), 2 konzuli szolgálat (Párizs és Lyon), a nagykövet mellett vezető konzul, konzul és alkonzul. 9 tiszteletbeli konzul végzi még a feladatát szerte Franciaországban.

[link]

2020. febr. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
67%

4-es!


Itt a (kérdésben) a fidesz választási pofátlanságáról van szó és nem a konzulátusi segítségről.

2020. febr. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 mindentudó99 ***** válasza:
45%
#7 Értem csak ha házhoz hordják a magyar papirokat az én ismerőseimnek miért kell hónapokat várni magyar állampolgárságra? Szép k8s mese. Még mindíg ez a téma hogy a külhoniak miatt veszített az ellenzék?
2020. febr. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
58%
Nem. Újra rettegtek mind a 23 millió romántól?
2020. febr. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!