Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Melyik volt igazából a lakossá...

Árokpart kérdése:

Melyik volt igazából a lakosság számára megterhelőbb gazdasági megszorító csomag. A Bokros vagy a Gyurcsány csomag? ( Sima 2006-os Gyurcsány csomag a Bajnai válságkezelő csomagja nélkül értendő)

Figyelt kérdés
A Bokros csomag idején igaz még középsulis voltam, de annak ellenére ahogyan elnéztem az akkori felnőttek gondjait és úgy láttam, hogy drasztikusabb volt szerintem a Bokros csomag. Ki hogyan látja, látta akkoriban?
2020. febr. 29. 21:49
 1/5 anonim ***** válasza:
56%

Nekem a 27%os áfa a legmegterhelőbb gazdasági megszorító csomag. Ja és a rezsicsökkentett gáz ár ami folyamatosan a világpiaci ár felett van.

De tudomásul veszem a fideszes szavazók bölcs megérzését, hogy ez jó nekünk.

2020. febr. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem vagyok Fideszes és bizony nekem sem tetszik a magas áfa és a 340 ft-os euró árfolyam sem. Sőt mondhatom bátran, hogy a tavaly februárban bejelentett nagycsaládosoknak szóló intézkedés a kisemberek számára végső soron ha annyira nem is, de majdnem akkora megszorítás mint a fent említettek, csak burkoltan és hosszasabban érezzük a hatását. Hasonló mint 95 márciusában mikor bejelentették a Bokros-csomagot. A 95-ös év emlékszem az még pörgő volt, viszont 96 tavaszán, nyarán már bizony éreztük a hatásait. Ugyanúgy mint most miszerint a tavalyi év még pergő volt, az idei bizony eddig igencsak szegényesnek indul és bizony mi kisemberek az idén fogjuk a hatásait érezni.
2020. febr. 29. 22:09
 3/5 anonim ***** válasza:
Nos, engem mindkettő keményen érintett, de végülis bizonyos okokból a 2006-osra tippelek.
2020. márc. 1. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
40%

3-ashoz kiegészítés:

Ennek a következménye, hogy azóta nem vagyok hajlandó Gyurcsányra és a hozzá bármi módon kötődő pártokra szavazni.

2020. márc. 1. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
60%

A Bokros csomag!

Nem volt lehetőség külföldre menni a 15,5%-os (regisztrált) munkanélküliségből. Személyi hitelek kamata 30% körül volt és szinte teljesíthetetlen feltételekhez volt kötve.

A böszme-csomag idején a gazdaság látszólag jobb állapotban volt és a deviza árfolyamhoz kötött forinthitelek felvételére szinte toborozták az embereket.

2020. márc. 1. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!