Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar egészségügy tkp jó?...

A magyar egészségügy tkp jó? El tudja látni a "koronavírus" járvány során kialakuló esetleges kapacitásnövekedést?

Figyelt kérdés

Most így a koronavírus kapcsán nekem is az egészségügy jutott eszembe, hiszen korházba fogunk feküdni kiszolgáltatva. Nem kellett korházba mennem 15 éve. Viszont rendszeresen informálódom médián keresztül róla és voltam SZTK-ba párszor, ahol szakszerűen gyorsan elláttak. Hallgattam a HirTV-t, ahol azt mondta egy szakértő, hogy az ország jó helyzetben van. A mentők egy kézben, állami tulajdonban van, ami megkönnyíti az összehangolt műveleteket ellentétben az olaszokéval. Itt előnyünk van tehát.


Felhívtam a koronavírusos zöld számot és rákérdeztem az egészsgügyről, úgy mint korházak felkészültsége, kapacitása. Kérdésem volt mennyire tudják ellátni, ha tömeges járvány robban ki. Remélem nem fog, de számítani kell mindenre. Nagyon kedves szakértő hölgy felvilágosított, hogy nem kell aggódni emiatt. A korházak már most fel vannak készülve. Központilag tájékoztatva lettek, hogy készüljenek fel és visszajelezték, hogy el tudnak nagyobb számú beteget is látni, ha szükséges.


Aggályaimra elmondta nagyon kedvesen a hölgy, hogy nem kell mindent elhinni. Az egészségügy fel van készülve. Tudjuk, hogy az ellenzék minden médiafelületen azt harsogja idestova 10 éve, hogy minden rossz, amit a kormány csinál és az egészségügy is már rég összeomlott. Szerintem sem kell ezeket komolyan venni. Hallani hosszú várólistáktól egyes szakrendelésen. De most, hogy informatikai rendszeren keresztül sok-sok ezren persze, hogy előre bejelentkeznek mindenhova. Ebből miért vonunk le következtetéseket az egészségügyre vonatkoztatva, hiszen az ellátás színvonalashoz semmi köze sincsen. Az hogy nincsen mindenhol szappan, mert elviszik, sem jelent semmit. Rengeteg korházfelújítás volt az elmúlt években, ami az ezelőtti kormányok esetében pont fordítva volt :csak pénz kivétele volt az egészségügyből az MSZP-SZDSZ alatt még a korházakat is el akarták adni.Jelenleg is több orvos dolgozik az országban, mint 2010-ben.


Mindennel összességében jó a magyar egészségügy, hogy látod? El tudja látni a járvány során fellépő kapacitásnövekedést?



2020. márc. 9. 20:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
80%

El se olvasom, amit írtál.

Nem tudja ellátni, KV nélkül is béna. Szerinted nem fog a maradék orvos is kilépni?!

2020. márc. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
86%

Ez de gyenge. :DDDDDDDDD

Valószínű, aki azért van ott, hogy tájékoztasson, majd elkezdi neked az ellenzéket ekézni, nem? Kívánj még valamit, álmodj tovább, de azt már ne foglald kérdésbe kérlek. :D :D :D

2020. márc. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
91%

Nem. Összeomlik.


#2-nek:


Tévedsz. Igenis elkezdi ekézni az ellenzéket. És ez nem csak itt érvényes hanem nagyon sok, elvileg pártfüggetlen helyen.


Magyarországnak a címerébe bele kellene venni a fagyit és a galambot. Aki nem nyal, az repül! XD

2020. márc. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem bölcs vezérünk vezetése óta az egészségügy helyzete is úgy járt, mint minden más terület: javult.

Mióta Orbán kormánya uralkodik Mária országában, minden azon kapja magát, hogy javul. Kicsit nem figyelsz oda, te is javulsz, javulgatsz. Ilyen lett az ország.


Bezzeg a zelmúlttízév előtti zelmúltnyócév idején minden rosszabb volt, a koronavírus is rosszabb volt, még ha nem is fedte fel magát.


Most rengetegsok orvos lett, sok a kórház, sok a beteg, és mindenki boldog. Sohsem hittem volna, hogy lesz egyszer ilyen jó világ, mint a bölcs vezető útmutatásai alatt lett nálunkból belőlünk!

Boldogság meghalni is egy magyar kórház ölelésében, mióta így megváltoztak a dolgok.


Ma csodálatos dolog koronavírusosnak lenni Magyarországon, főleg szentkoronavírusosnak!

2020. márc. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
#4 te... egy pillanatig komolyan megijedtem.
2020. márc. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Fokozatosan beletörne a bicskája.
2020. márc. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Röhögve teljesiti a feladatát. A 70 éves haldoklo bácsi fia is jelentkezett szürésre. Hazaküldték (röhögve?).
2020. márc. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
2020. márc. 10. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj nem emlékszem már melyik orvos nyilatkozta, az is lehet Zacher valamelyik könyvében említette de nem vennék rá mérget, hogy a magyar sürgősségi ellátás ott tart hogy egy nagyobb buszbaleset súlyos sérültekkel gyakorlatilag hazavágná.

Anno a Hableánynál is ez volt, volt olyan (igaaz könnyebb) sérült akivel várni kellett mert nem tudták fogadni őket sehol, akkor hogy várjuk el hogy több száz, akár ezer beteget el tudjon látni ez a rendszer?

2020. márc. 10. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
30%

Nincs egyetlen ország sem, ahol az EÜ meg tudna birkózni ekkora feladattal. Egyszerűen nem ekkora járványokra méretezik a kapacitást. Irreális lenne csupán a kórházi eszközök akár 100-szoros mennyiségű tárolása is, a szakképzett orvosok számáról nem is beszélve. Hazudik, aki azt mondja, hogy felkészült az EÜ. Valamennyire persze tudnak készülni, de mindig van egy határ, amit átlépve összeomlik a rendszer.


Ez olyan, mint az árvízvédelem. Lehet gátakat építeni, a gátakra lehet még pár sor homokzsákot rakni, de van egy szint, ami után elkerülhetetlen a gátszakadás.

2020. márc. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!