Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mondják az sokan, hogy...

Árokpart kérdése:

Miért mondják az sokan, hogy Magyarországon tulajdonképpen megállt a gazdaság a koronavírus miatt?

Figyelt kérdés
Szerintem ez egyáltalán nem igaz. Tulajdonképpen semmi sem állt meg, egyedül a szórakozóhelyek és éttermek nyitva tartását korlátozták, de nem zárták be őket és mást sem. Sőt ma a Magyar Nemzeti Bank is azt nyilatkozta, hogy a növekedésünk is legfeljebb nem 3,7 százalékos lesz GDP arányban, hanem 2-3 százalék körülire esik vissza. Ezek a számok egyáltalán nem egy "Mad-Max-i" világot sejtetnek, sőt még egy 2008-as válsághoz hasonlót sem. A tőzsde is nagyot ment ma és elég nagy plusszban zárt. Akkor hogyan is van ez a recesszió és hogyan jön össze az a rengeteg munkanélküli megjelenése amit itt többen vizionáltak. Jó az autógyárak leálltak, de csak 2 hétre utána újraindul a termelés akkor most mi is a helyzet tulajdonképpen?
2020. márc. 24. 22:36
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
47%
Mert Magyarországon, sőt az egész világon tulajdonképpen megállt a gazdaság - nem a koronavírus miatt, hanem a mesterségesen keltett hisztéria miatt, aminek éppen ez volt a célja. Ez csak a kezdet, hamarosan bezárnak az élelmiszerboltok is, mert élelmiszerhiány lesz.
2020. márc. 25. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
92%
Ha nyáron esetleg beindulhatna a turizmus, lesz-e elég fizetőképes ügyfél? A koncertekre lesz-e elég fizetőképes érdeklődő? Még sorolhatnám a példákat.
2020. márc. 25. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
5: nem lesz ennek vége nyárra. Egyébként meg, akik most tönkremennek, nem fognak tudni újranyitni, nem lesz miből újraindítani.
2020. márc. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
#14 Magának a "járványnak" biztosan vége lesz nyárra, mert ahogy más légúti megbetegedéseket okozó vírusok, ez sem életképes a melegben. Ezt mutatja, hogy Afrikában a katasztrofális egészségügyi és higiéniai viszonyok ellenére is alig terjed. A hiszti más kérdés, azt addig folytatják, amíg nem lesz akkora a gazdasági válság, amekkorát a világ urai szeretnének.
2020. márc. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
69%
szerintem/és mástól is hallottam már ezt a véleményt/, ezzel a vírussal meg kell tanulni együttélni, úgy, mint az influenzával. Egyszerűen már lehetetlen visszaszorítani, mindig lesz valahol egy ember aki újrafertőz mindenkit. A szegényebb országokban még csak most fog kezdődni, és ott van még pl. Afrika....Akkor egészen addig állni fog az élet Európában, amíg az utolsó ember is megmeg nem gyógyul? Hát mikor lesz az?....addig az éhségtől fognak elpusztulni az emberek...vagyis nem, inkább csak megkezdődnek a fosztogatások a túlélésért, stb.
2020. márc. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
71%

Sok furcsaság van a koronavírus körül:

https://www.youtube.com/watch?v=ayYRFwgJcFc

Olyan láthatatlan ellenséggel harcolunk, melyet nem látunk, ezért ki vagyunk téve a mindenkori hatalom (akik jobban informáltak) intézkedéseinek. Ha ez világ szinten van generálva, akkor sokkal rosszabb lesz az elkövetkező időkben. Én már veszteségként könyveltem el a befizetett üdülési előleget. Ez a világ már nem lesz többé olyan, mint járvány előtt. A termelő szektorban dolgozók nagy része talán csak átmenetileg nem tud dolgozni, ellenben a "szórakoztató" szektorhoz tartozó, a kényelmünket szolgáló improduktív tevékenységek elhalnak. A most pályaválasztás előtt állók jó, ha ezt számításba veszik.

2020. márc. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Szerintem fontosabb kérdés most mindenkinek a saját egészsége. Ha megfigyeled, akkor láthatod, hogy a médiákban (és a GYK-ban is) mindenről beszélnek, csak a tényleges megelőzésről nem. Erre az a bizonyítékom, hogy bemásolok ide is egy GYK-ban törölt hozzászólást!

Leírom még egyszer a válaszomat, amit már egyszer töröltek GYK oldalon!!! Jól jegyezd meg, mert rövidesen törölni fogják! A koronavírussal egy olyan felfokozott állapotot akarnak létrehozni az egész világon, melyből a háttérhatalom profitál. Nézd végig a médiákat, és nem találsz olyan tanácsokat, mely az egészséged megtartását, az immunrendszered erősítését szolgálja. Pedig ez a kulcskérdés az egészség megőrzése érdekében! Azokat az információkat törlik, ami a koronavírus elleni védekezésben igazi prevenció lenne. A Hatoscsatornán a Tabuk,Titkok,Tények műsorában egy biofizikussal ( aki egész életét az immunrendszer kutatásával töltötte), volt beszélgetés arról, hogy miként védekezhet egy átlagember a koronavírus ellen. Nekem megvan a beszélgetés felvétele. Szinte borítékolni tudtam volna, hogy ez nem kerül fel a YouTube-ra, mert a gyógyszeripar érdekeit sérti. Rafinált módon intézték el. Ha valaki beüti ezt (2020.03.17.Téma: KORONAVÍRUS Műsorvezető: Egely György Vendég: Dr. Grandics Péter, kutató,...)akkor elsőnek ugrik be a „frissvideok.hu ”oldalon, …ahol a videót eltávolították felirat jelenik meg. Ígérték a beszélgetés folytatását a konkrét tanácsokkal, de ezek után nem vagyok benne biztos, hogy az adásba megy. (A felvétel sorozatra van beállítva, így később ezt megtudom.) Nem példátlan ez az eset, mert így volt ez, amikor a D vitamin fontosságáról volt beszélgetés a „vitaminpápával”, aki csak egy orvosi hetilapban megjelent ( [link] cikkre hívta fel a figyelmet. A cikkben leírtak aktualitását jelzi, hogy megfelelő vitamin ellátottság esetén az influenza 90%-al csökken! Nehogy az átlag polgár maga védekezzen a betegségek ellen, csökkentve a gyógyszeripar profitját! Jelenleg is minden olyan információt (elsősorban videót) eltávolítanak, mely a koronavírus elleni védekezéshez ad tanácsot. Írott tanácsok vannak, mert tudományos oldalakat és tudósok kijelentéseit rizikós lenne eltávolítani (őket legfeljebb az előléptetési listán hátrább sorolják). Egy ilyen használható tanács: [link]

Ez más országban is így működik. Halálosan megfenyegették a francia Raoult professzort, ha továbbra is gyógyítja a koronavírusos betegeket az ellenszerrel (egy malária elleni olcsó gyógyszer). Így a Google nem ad ki semmit, csak az eredeti nyelv alapján: Menacer de mort sur le professeur Raoult. Ugye ez véletlen? Vegyük észre, hogy a világon a legtöbb kormány a háttérhatalom hálójában vergődik, akik óriási pénzt akarnak kaszálni a koronavírus utáni időkben a világ beoltásával!

Az ilyen "leértékelt " válaszok miatt törölték egyszer a hozzászólásomat. Ez a vélemény vajon meddig lesz itt olvasható?

2020. márc. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!