Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki nem utálja élből Gyurcsány...

Aki nem utálja élből Gyurcsány Ferencet, az őt okos embernek, jó politikusnak tartja?

Figyelt kérdés
Én 20 éves vagyok, és mióta szavazhatok mindig a DK-ra teszem le a voksom. Nekem nagyon szimpatikusak Feri megnyilvánulásai, és tetszik az a demokratikus, modern világnézet, amit ő képvisel. Tudom, hogy majd mindjárt jönnek itt sokan, főleg Fideszesek, akik elítélnek meg a DK-t is, de nem is elsősorban az ő véleményük érdekel. Nem kell elvakult Guyrcsány-fannak sem válaszolnia, illetve nem csak olyanok válaszát várom, hanem kíváncsi vagyok, hogy objektíven, akik nem utálják milyen politikusnak tartják őt, és tetszik-e nekik az az irány, amit ő képvisel. Sokan felemlegetik a múltat, de nem tudom pl., hogy a gazdasági válságot is miért az ő nyakába varrják, holott az egy globális probléma volt. Meg egyébként szerintem sokat változott pozitív irányba. Már az öszödi beszéde is azért volt, mert változtatni akart.

2020. márc. 25. 10:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak egy Sith gondolkodik végletekben.
2020. márc. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%

Okosnak kétségtelenül okos, szerintem elég nagy hülyének kell lenni, hogy ezt ne vegye észre az ember. Amúgy szerintem konkrétan szociopata (lásd pl amikor bejelentette, hogy néhányan meghaltak valami vonatbalesetben).


A őszödi beszédet az egyik oldal így a másik meg úgy értelmezi. Nekem az a véleményem, hogy egy ilyen után azonnal le kellett volna mondania, egy demokráciában nem védhető az, hogy másfél évig hazudtak. Értem, hogy esetleg-talán már nem akart tovább hazudni, de másfél évig azt csinálta. Ezen túl képtelen volt kordában tartani azt a tolvaj szoci bandát (lehetne sorolni) és ezt nagyon jól ki is használta a fidesz. A szoci kormányzás végén kis túlzással már hetente vitték bilincsben valamelyiküket.


Viszont az igaz, hogy közel sem loptak annyit mint Orbánék.

2020. márc. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Értem a logikádat, kérdező. Ahhoz képest, hogy nem mondott le annak ellenére sem, hogy elismerte egyebek mellett a költségvetési csalást a frakciójának az őszödi beszédben, majd a személye ellen kibontakozó tüntetéseket vízágyúval, azonosító szám nélküli, gumilövedékkel fejre lövöldöző, valamint járókerőket verő rendőrökkel verte le, és csak azért takarodott el, hogy a gazdasági válság miatt szükséges megszorítások ne az ő nevéhez kapcsolódjanak, a mostani kígyózás meg matekozás tényleg egyfajta jellemfejlődésnek tudható be.
2020. márc. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%

Szia én is 20 éves vagyok,emellett nem fideszes.

Én többek között miért nem szavaznék a DK-ra ,azért mert nem szimpatikus egy olyan politikus aki egy nyíltan kommunista pártban kezdte és ideológiáját még mai napig képviseli csak más néven (MSZMP-MSZP-->DK).

2004-ben a határon túli magyarok ellen kampányolt és mai napig ellenük uszít...

2006 öszödi beszéd után ki hinne már neki?

Az ,hogy manapság nagyon cuki és eladja magát youtube-on meg tiktokon instan,halad a korral próbál fiatal szavazókat szerezni mert tudja ,hogy ők a jövő és az ő szavazó tábora a DK átlagéletkora 65+.Ők azok akiknek még van kádár nosztalgia és elhisznek valami Gyurcsánynak.

Nézz meg pár dk-s videot nem látsz fiatalokat nagyon, vajon miért?

Tényleg ne tévesszen meg, ő egy régi motoros kommunista csak most demokratikus név alatt.

Egy 20 éves F ,nem fideszes:)

2020. márc. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

[link]


Objektíven nézve az Öszödi beszéd akkor lett volna valami ha 2004-ben vagy 2005 év elején történik amikor átvette a hatalmat. Mert ő másfél évig össze vissza hazudozott(ez is nagy baj) de még érdemben folytatta is azt a gazdaságpolitikát ami miatt egyre jobban eladósodtunk(ez még nagyobb baj, mert ez még ma is 200-300 milliárdba fáj évente), hogy megnyerjék a választásokat, hogy aztán megpróbálja rendbe tenni azt amit 2002-2006 között elrontottak. Pechére/pechünkre ezzel pont azokban az években nem tudtunk régiós szinten nőni amikor amúgy mindenki ezerrel fejlődött, aztán meg jött a válság.


Ha meg a mostani teljesítményét nézzük akkor is mit látunk? Össze vissza vagdalkozik, kormánnyal, ellenzékkel szemben is. Hogy ez sok embernek szimpatikus az lehet de attól még nem igazán segít abban, hogy az ellenzéknek több szavazója legyen(csak átrendeződés van, se a Fidesztől se a passzívoktól nem szavaz senki se a DK-ra) vagy hogy épp a jelenlegi vírus helyzetet jobban átvészeljük.

2020. márc. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
2-es: Szerintem is elképesztően okos, igazi zseni, nem értem, hogy tarthatja valaki butának. Orbán Viktor inkább tűnik faék gondolkodású komcsinak, mint Gyurcsány. 2004-ben lett miniszterelnök, értelemszerűen azért nem akart egyből mindent gyökerestül megváltoztatni, hogy ne veszítsenek szavazókat a választások előtt. De miután nyertek a választásokon, szeretett volna változtatni. Nekem így jön le, persze a Fideszesek szépen meglovagolták ezt. Na meg minden kormány fog lopni, csak az a különbség, hogy mennyit. Nem Gyurcsány csókosai lettek milliárdosok a kormányzása idején, hiszen ő már előtte is sikeres üzletember volt, ezt sokan elfelejtik. Amúgy meg érdemes megnézni honnan indult pár éve, és hova juttatta a DK-t, manapság már a legerősebb ellenzéki párt. Be kéne állnia az ellenzéknek mögé, mert neki van egyedül erős karizmája. Sokáig a Jobbik volt a kormányváltó erő, hát én nem kérnék a fasizmusból...
2020. márc. 25. 11:34
 7/11 Koplárovics Béci ***** válasza:
Az egybites gondolkodásúak szerint van csak fekete vagy fehér.
2020. márc. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

" DK-t, manapság már a legerősebb ellenzéki párt."


Bocsi kicsit helyesbítek ,2018 as választáson Jobbik:26 képviselő ,DK:9 személy a parlamentben.(Az más,hogy sokan kiléptek és függetlenül folytatták..)

Hol ők a legnagyobb ellenzék?

Vagy amiatt mondod ,hogy az európai parlamenti választásokon dk kapott 550 ezer szavazatot? :DD Hagyjuk már :D



A Jobbikot meg 2020-ban lefasiztázni nem semmi, biztos nem vagy otthon a mai politikában. Nézz már utána mi az a fasizmus...

2020. márc. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem értelmes, inkább ravasz, rafinált.
2020. márc. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább dörzsölt, mint a tanult bűnözők.


Már eleve, ahogy kezdett, a gimnáziumi viselkedése, a főiskolai viselt dolgai, a szakdolgozata körüli dolgok, a volt tanárai, ismerősei is megmondhatják.

Ideális alany volt kisz propagandistának, országos főnöknek.


Ha okos lett volna, nem vitte volna semmire a váltás előtt. Ha okos lenne, nem hazudna mostanában, hogy ő IS a váltásért harcolt.


Politikusnak se valami tehetséges, nem azért viselkedik úgy ahogy, mert változik a lehetséges választók igénye szerint, hanem mert ez a szerepe. Nem változik a szavazói köre sem, az idősek között a hozzá hasonló levitézlett váltás előttiek a sérelmeikkel.

És gyanítom, hogy a fiatalok között is azoknál szimpi, akiknek a családjában a váltás előtti kiemeltek voltak. Az "internacionalisták", akik akkoriban a kommunista internacionalizmus maszlagából éltek, az utódaik meg átcimkézték a liberalizmus nemzetköziségére.

2020. márc. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!