Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egy igazi Fidesz hívő miért...

Egy igazi Fidesz hívő miért "örül" a forint gyengülésének, amikor eredetileg ez nem Fideszes erény?

Figyelt kérdés

Már 360 forint 1 Euro. De ilyeneket olvasok, hogy ez "jaj de jót tesz az exportnak" (rohadt jó, amikor nem exportálunk jelenleg szinte semmit, csak import jön), meg hogy "jaj az csak egy mérőszám, semmit nem jelent", vagy éppen hogy "azoknak akiknek a rokonaik külföldön dolgoznak többet tudnak legalább hazautalni".

Akik ezt mondják, az igazi elvakult Fideszesek, azok nem emlékszenek rá mint mondott Orbán az előző válság idején, amikor 300 forint lett 1 Euro?

Valami ilyesmit, hogy: Gyenge forint, gyenge országot jelent. Akinek a miniszterelnökségi ideje alatt az Euro árfolyama 300 forint fölé megy, annak le kell mondani. Az árfolyamválságot csak miniszterelnök váltással lehet megoldani.

Akkor most ti, igaz, elvakult Fidesz hívől, a forintnak vagy az Euro-nak szurkoltok?


2020. márc. 31. 13:19
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%
Tudod kinek jó vagy rossz az árfolyam változás, a spekulánsoknak, akik devizákkal kereskednek. Na azok most nagyot nyerhetnek vagy buknak a forinttal... de az átlag ember életét ez nem befolyásolja.
2020. márc. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

"Nincs igazad. Akinek valamiből van, az el akarja adni, és annyiért tudja eladni amennyit a vevő fizet érte. Ha a vevő nem tud annyit fizetni, mert gyengébb a pénze, akkor olcsóbban adja neki. Mert olcsóbban eladni is jobban megéri mint sehogy..."


Még beszerzési ár alatt is megéri eladni igaz? :D

2020. márc. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Azt ugye vágod, hogy világpiac van?

Meg neeeeeeeem, nem vesz senki most laptopot. Csak épp olyan 5x-ére emelkedett az elektronikai cikkek piaca pont azért, mert mindenki otthon ül...


Te tuti nem lehetsz magadtól ilyen sötét, ezért biztosan fizetnek...

2020. márc. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Plusz amit még exportálunk nagy mennyiségben, azok kémiai anyagok, gyógyszerek.

Szóval az egyszeri átlag ember számára készülő szinte összes termék ára függ forint árfolyamtól.

Még az itthon vágott malac, baromfi ára is felmegy, mert az EU normáknak megfelelő tartás miatt ugye ezek is eleve drágák és most, hogy nem lesz olcsó szteroidos import csirkemell és comb Kínából, a hazai termelők ezeket is bátran drágábban adják. Szépen megugrott a hús és zöldségek ára is.

2020. márc. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

"Egyébként meg nem hinném egy járvány kellős közepén akarna bárki is éppen laptopot vásárolni... de persze értem én hogy szeretnél sarkítani"


Nagynon nem sarkítás volt, mert a távoktatás és a távmunka miatt megugrott a laptopok forgalma, de önmagában nem ez indokolta az áremelkedést, mert nem csak az olcsó laptopok drágultak, hanem mind, az asztali gépek alkatrészei is. Velem hiába vitatkozol, informatikus vagyok, kereskedek is (mindenféle számítógép alkatrésszel, újjal, használttal), úgyhogy látom, mikor, miből drágult. De az elmúlt években is minden ára függött az árfolyamtól. Szóval ne nézzetek minket hülyének. Bár tudom, a hülyének nézés a fideszesek alaptermészete.

2020. márc. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
75%-os hagyd, itt Magyarországon az emberek mindig is fordítva gondolkoztak és azt hiszik, hogy az a jó. Mert mi már annak idején is hátrafelé nyilaztunk.
2020. márc. 31. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
0%

Tizenötször nem fogom leírni ugyanazt. Ha ti azt akarjátok hinni hogy a gyengébb árfolyam rossz az országnak, minden megdrágul, csődbe jutunk stb. akkor tegyétek. Nekem 8. Nem tépem a szám...

Jó rettegést!

2020. márc. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem rettegés, én csak a valóságot írtam le.


Viszont kívánom, jó további propagálást.

2020. márc. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

"Egyébként meg nem hinném egy járvány kellős közepén akarna bárki is éppen laptopot vásárolni... de persze értem én hogy szeretnél sarkítani"


És,szerinted,ha vége a járványnak mennyit fog változni au euro Ft árfolyam?

2020. márc. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!