Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem beszél a kormány...

Miért nem beszél a kormány média arról, hogy privatizálják a felsőoktatást?

Figyelt kérdés

A corvinus után még újabb hullam.


[link]


2020. ápr. 1. 18:27
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Nem hinném, hogy az akármikor ártott akárkinek, hogy többet tanult a kelleténél.
2020. ápr. 1. 21:49
 12/13 anonim ***** válasza:

#10 az állam dolga szabályozni a piacot és van neki egy olyan szerve amit NAV-nak hívnak amin keresztül képes követni az egyetemet végzetteket.

Ha azt látja, hogy xy egyetem államilag támogatott szakáról Balázskának csak a Mekiben sikerül elhelyezkednie akkor logikus döntés tőle, hogy kevesebb támogatott helyet nyújt csak. Ha meg azt látja, hogy a gazdaságban hiány van informatikusból akkor logikus lépés, hogy oda próbálja terelni a diákokat azzal, hogy ingyenessé teszi több ember számára.


Ha mindent ingyenessé teszel akkor 10 nőből 9 pszichológiára fog menni (lehet csak az én ismerősi köröm ilyen elcseszett) de 18 évesen nem igazán tudod felmérni, hogy miből tudsz majd jól megélni. De ha az adott fejpénzt megkapja az egyetem utánad bármilyen szakot is indít akkor az ő célja az lesz, hogy a te igényeid elégítse ki és nem az hogy a piacét.


#11 senkinek se árt ha többet tanul csak épp nem biztos, hogy egy Magyarország kaliberű állam megengedheti magának azt, hogy 5-20 milliót elköltsön a képzésedre és utána te meg elmenjél takarítónak.

2020. ápr. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
A piacnak szakemberekre van szüksége pl az építőipar területén.Nagyobbb hiány van belőlük mint diplomásokból.És tettek valamit ezügyben?
2020. ápr. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!