Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sopron miért nem akart Ausztri...

Sopron miért nem akart Ausztriához tartozni?

Figyelt kérdés

Sopron ugyebár azzal érdemelte ki a leghűségesebb város címet, hogy az 1921-ben tartott népszavazás során a város népességének többsége a Magyarországhoz való csatlakozásra szavazott. Nem is értem egyébként. Sopron Ausztria részeként az újonnan létrejövő Burgenland székhelye lehetett volna, így viszont Győr megyeszékhely árnyékában kell élniük.

Ha minden igaz, 1920-ban a város lakosságának 48%-a német nyelvű volt, ennek ellenére a város 73%-a akart Magyarországhoz tartozni! Hogyan lehetséges ez? Létezik, hogy egy osztrák szívesebben látta volna a várost magyar kézen?

A Magyar Wikipédia egyébként azt írja, hogy sok osztrák történész vitatja a népszavazás korrektségét. Lehet, hogy történtek csalások?


2020. ápr. 5. 18:20
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
76%

" Te sváb a Soproniak szavaztak,nem országos szavazás volt.Érted te sváb?"


Ez hogy jön ide te fogyatékos? Én egy esetleges Budapestről tartandó szavazásról beszéltem, demonstrálni azt hogy egy más nemzetiség is simán szavazhat a maradás mellett. Sőt ha mindenhol népszavazás lett volna, meglepődnél mennyi nem magyar voksolt volna Magyarországra mondjuk gazdasági szempontból a Felvidéken vagy Erdélyben ami a központi részekhez képest elmaradott régió volt.

2020. ápr. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
63%

Két gondolatom van:


Az 1910-es években Magyarország olyan szinten fejlődésben volt, hogy ti azt elképzelni se tudjátok. Azt a szintet kb. '78-80-ra tudta a termelés újból megközelíteni. De gépekkel és házgyárakkal, nem ám kubikusokkal. Akkoriban Magyarország a világ élvonalában volt nem holmi kétszázadik helyen mindenféle banánköztársaságok szintjén. Hónapok alatt újabb és újabb házak, iskolák, vasútvonalak ezrei, százai kerültek átadásra. Voltak tudósok, fejlesztés, világhírű termékek, világhírű gyárak alapultak sorjában... Budapest épp "lehagyta" Bécset... Az akkori fejekben még másképp csengett Magyarország, mint az a semmi, ami mára lett belőle. És ezt a semmit most nem területileg értem.


A másik, hogy akkor még Győr és Sopron külön megye volt, ilyenre gondolat nem volt, hogy akkor Sopronnak bármi dolga lenne Győrrel. Az ettől független, sokkal későbbi történet.

2020. ápr. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
22%
Mára sajnálják rengetegen. Mondjuk Sopron így is viszonylag jó helyzetben van, mert közel a határ, de akkor még jobban járt volna.
2020. ápr. 6. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!