Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit tesz a főváros és a BKK,...

Mit tesz a főváros és a BKK, hogy többet ne fordulhasson olyan eset elő mint a hétvégi halálos késelés a 28-as villamoson?

Figyelt kérdés
Tudvalevő, hogy mely járatok a problémásak. Miért nem tesznek semmit az utasok biztonságának érdekében?

2020. ápr. 7. 09:20
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Úgy látom az eddigi válaszadók nagyobbik része egy vállvonással elintézi az ügyet, hogy ez van.


Szerintetek ez rendjenzvan, normális? Belefér?

2020. ápr. 7. 10:28
 12/23 Estádio de Felchút ***** válasza:
63%
mindenkit arra biztatnak, hogy #maraggyonotthon
2020. ápr. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Nem normális, nem fér bele. Te mit tennél? Ami reálisan megtehető...
2020. ápr. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

#12 csak nem azt akarod mondani, hogy ha otthon marad akkor nem ölik meg? Eszednél vagy?


#13 nem az én dolgom. Nem vagyok se rendőr vezető, se politikus, se polgármester. Ők vannak azért fizetve az adófizetők pénzéből, hogy megoldják a problémákat.

2020. ápr. 7. 10:52
 15/23 anonim ***** válasza:
83%
"nem az én dolgom. Nem vagyok se rendőr vezető, se politikus, se polgármester. Ők vannak azért fizetve az adófizetők pénzéből, hogy megoldják a problémákat." Igazán örülök a kérdésednek! Ez az a ritka eset, hogy a kérdezö gondolkozni kezdett a válaszok hatására!! "a főváros és a BKK" számonkérésétöl legalább "rendőr vezető, politikus, polgármester"-ig eljutottál. FEJLÖDÉS! = JO KÉRDÉS!
2020. ápr. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
30%

Tökéletesen világos kérdező!

Én csak felháborodok, de nem az én dolgom. Nem pajtás, a helyzet az, ha valamiről véleményünk van, akkor hangoztatjuk, ha mellé tudjuk tenni a javaslatunka. Különben csak siránkozás.

Azért néhány megjegyzést is fűznék hozzá. Olyan szimplán képzelni, hogy "ki kell védeni minden problémát" a kevés átlátás oka. Ennél csak az rosszabb, ha azt képzeljük, ezt a főváros, a bkk vagy a rendőrség dolga megakadályozni. Ez bizony egy komplex probléma, és sokan tehetnek róla, többek között te is. Talán kevéssé mint a jelenlegi kormány, annyira se, mint az előző kormányok, sőt előző rendszerek visszamenőleg több száz évre. De tehetsz róla! Ha végig gondolnád, mi visz rá valakit, hogy az emberélet semmit se jelentsen neki, hogy mi vesz rá valakit az öncélúnak tűnő froclizásra, hogy egyáltalán, milyen élete lehet egy ilyen embernek, mély dolgokra jutnál. Feltéve, ha közben nem kalandoznának el gondolataid.

Ez (a gyilkosság) egy mocskos dolog volt. A megakadályozása direktben lehetetlen. Ezt kéne felérni ésszel. A megakadályozás egyetlen módszerrel lehet eredményes. HA megvizsgáljuk, mi vette rá az illetőt, mindazt a sok és bonyolult okot kiküszöböljük, ami rávette. Mert az nem a visszaszólás volt. Csakhogy ez messzire vezető dolog.

Annyi bizonyos, aki több börtönt, halálbüntetést és egyebeket akar ennek megoldására, annak nagyjából semmiről nincs fogalma, leginkább arról nincs, hogy ez egyenes út a gyilkosságok elszaporodásához. Ez történik! De persze fogalmad sincs, mit értek ez alatt. Nem is kívánom megmagyarázni. Itt most most lehetetlen. És nem miattam.

2020. ápr. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Természetesen az én hibám is. Hogyne.

Plusz én vagyok a barom amiért kérdezek de nekem nincs válaszom.


Egy baj van ezzel ti se írtatok eddig semmi konkrétumot de rajtam bezzeg számon kéritek...

2020. ápr. 7. 11:18
 18/23 A kérdező kommentje:

"a főváros és a BKK" számonkérésétöl legalább "rendőr vezető, politikus, polgármester"-ig eljutottál. FEJLÖDÉS! = JO KÉRDÉS!"



Őket is számonkérem továbbra is! A BKK is és a főváros is nyilván tisztában van vele, hogy mely járatok a problémásak... Látszik, hogy nem tesznek semmit annak érdekében, hogy biztonságosak legyenek ezek a járatok, mert ha tennének akkor talán nem történik meg a hétvégi eset. De könyörgöm egy gyilkosság után se tesznek semmit? Mi kellene, hogy történjen?


Vagy most vírus van aztán az ennyivel fontosabb? Minden más érdektelen?

2020. ápr. 7. 11:26
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet biztonsági őr vagy rendőr minden járat minden kocsiján. Így is a biztonsági őrök országa vagyunk. Ennek a késelésnek az esetében a villamost ugyanúgy kell kezelni, mint az utcasarkot vagy bármelyik más közteret. Ennyi erővel az utcán is vannak rendőrök, mégis történnek gyilkosságok.
2020. ápr. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Minden járatra nem kell. Rózsadombi buszokon nem késelnek sűrűn...


De mondjuk egy 28, 62, 3, 99 és hasonló legendás járatokon egy-két közteres lehet nem ártana. 🙄

2020. ápr. 7. 12:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!