Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti nem idegeskedtek rajta,...

Ti nem idegeskedtek rajta, hogy Ausztriában 700-900 ezer forintokat kapnak most ingyen, nekünk magyaroknak meg semmi se jut?

Figyelt kérdés
Engem nagyon szétbhasz az ideg, ha ilyenekbe belegondolok. Milyen igazságtalanság ez már? Miért ilyen jó másoknak, miért csak a magyaroknak szar minden?
2020. ápr. 8. 12:55
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
60%
#14 már nincs SZU, átnevezték orosz föderációra, de még mindig a komcsik ülnek a nyakunkon, mert az ország jó része rájuk szavaz, és a "boldog békeidők"-be vágyik.
2020. ápr. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
60%

Osztrák ismerősöm szerint egyes szektorok 80 % bértámogatást kapnak az államtól. De más szektorok -pl. kisvállalkozó fia- csak 600 eurot, ami osztrák viszonylatban nagyon csekély.

Kérdeztem, hogy honnan van az államnak erre pénze. Azt mondta: Ausztria gazdag ország és kapott támogqtást az EU-tól.

2020. ápr. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
30%

Kérdező, engem is felidegesített pedig nem szoktam magamat politikán felhúzni. FŐleg azután álltam döbbent arcal a történtek előtt miután elolvastam ezt az összesítőt: [link]


Itt az összes EU ország támogatása van összefoglalva, ki mit tesz. Lehet összehasonlítani a magyarral és ez alapján megítélni a kormányunkat!


Egyébként számomra az a hihetetlen hogy az ellenzék még mindig ezen a 13. havi nyugdíjon csámcsog, közben ami valóban vérlázító az az hogy nálunk csak a részmunkaidősöknek fog támogatás jutni. Az is a bér 70%-a maximum 214.130 Ft-os teljes keresetig. Tehát ha kimaxolod a rendszert akkor 74.945 Ft-ot dob a kormány a fizudra ami így 182.010 Ft lesz. Állítólag a legtöbben viszont nem fogják kimaxolni, a legtöbb ember 64.000 Ft-t fog kapni és ÁLLÍTÓLAG EZ 1 millió munkavállalót fog érinteni a kormány szerint.

2020. ápr. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
73%
Ausztria GDP-je háromszorosa a magyar GDP-nek, háromszor többet termel az ország és méghozzá kevesebben is vannak persze, hogy több pénzük van ilyen helyzetekre meg fizetésekre. Ahhoz, hogy több legyen a te fizetésed, az orvosé, tanáré azt ki kell termelni, nem azért keresnek magyaroszágon keveset mert a kormány a patás ördög hanem mert ennyit termel ki a magyar nép.
2020. ápr. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
54%
Mert ausztriaba mint sok mas orszagba gondolnak a polgarokra, itt le se sz.rnak azért.
2020. ápr. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
50%
Ausztia 3szor többet termel...rohognom kell! Ugynazt a munkát csinaljuk jóval kevesebb berert!
2020. ápr. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
0%

Nincs rá pénz= media agymosás

Magyarok butak nem olyan okosok mint a többi orszag = media agymosás

Mi csak kicsi gyenge orszag vagyunk=media agymosas

Nem tudjuk megcsinalni = kishituseg.

2020. ápr. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%
#26 nincs miért röhögnöd, ez egy elég egzakt adat, a 410 milliárd dollár durván 3x akkor mint a 140. Ugyanannyit dolgoznak mint mi, de egy Moldovai is ugyanannyit dolgozik mint egy magyar és kevesebbet keres. Az érték amit előállít nagyobb, mert az övéket veszik meg, egy egyszerű példával szemléltetve ha te 2 munkatársaddal előállítasz valamit, de 3 másik ember is ugyanazt előállítja és az övéket veszik termelhettek ugyanannyit nekik lesz több pénzük. Aldiba vásárolunk, opellel járunk, raiffaisenbe bankolunk, deuchmanba veszünk ruhát és még sorolhatnám akkor melyik ország munkásai termelnek nagyobb értéket?
2020. ápr. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
50%

"miért csak a magyaroknak szar minden?" Ezen a kijelentésen egy kicsit gondolkoznék,pláne ebben a helyzetben:)

Attól,hogy te még ezen idegeskedsz és irigykedsz a másikra,nem lesz reggelre az ajtód előtt az x százezer forint.

Kérdező eü-s vagy most jelenleg? Mert ha nem,akkor szerintem maradj csendbe. Nem kell messzire menned,és láthatod menyit dolgoznak most. szerinted a munkájukkal ér fel bármennyi pénz? szerintem nem,és nekik arra sincs idejük,hogy ilyenek hőbörögjenek?

Beteg vagy? Ha nem,tedd össze a kezed és érezd magad szerencsésnek,hogy most ez a legnagyobb a bajod.

Nem ismerlek,nem tudom milyen helyzetben vagy. De ha ilyen kérdéseket írsz ki gyakorira,akkor gondolom,hogy neked sincsenek eget rengető problémáid. Ha ennyire rossz szerinted magyarnak lenni/itt élni,akkor szerintem már kint lennél külföldön,és kapnád a pénzed. mit érne,ha esetleg elkaptad volna a vírust,esetleg munkanélküli lennél és a családod nem lenne ott veled? Sokra mennél azzal a pénzzel biztos...

2020. ápr. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

#23


A linkedhez:

Hogy a többi orszában mennyi az igazság, nem tudom.

Osztrák ismerősömmel telefonon beszéltem. Egyes szektorokban 80 % bértámogatást nyújt az állam. Más szektorokban csak 600 eurot, ami Ausztriában nagyon kevés.

A kérdésre, hogy miből, azt mondta: Ausztria gazdag, s kapott az EU-tól támogatást.

2020. ápr. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!