Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az komoly hogy sok ember most...

Az komoly hogy sok ember most világjárvány miatt jött rá arra hogy kezet kell mosni és fontos a higénia?

Figyelt kérdés
Felnőtt emberek nem tudták eddig hogy rendszeresen, alaposan, naponta többször kezet kell mosni és fürödni?
2020. ápr. 12. 18:30
 1/10 anonim ***** válasza:
25%
Mer? Mi vagyok én, valami kényszerbeteg, hogy egész nap a kezemet sikáljam?
2020. ápr. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
48%

Ezt úgy hívják, hogy neveletlenség. Az anyai gondoskodás, a szülői törődés és az iskolai nevelés igen erős hiányossága.


Mit vársz pl. olyan "anyától", mint a májdzsabmizériás amerikai (és egyéb) libák, akik megszülik a gyereket és 6 hetes korban (sic!) már lerúgják a gyereket, és rohannak vissza a melóba, mert ők fontosak és megunták a pelusozást? Tudod, hogy milyen ISZONYÚ és szinte teljesen jóvátehetetlen pszichés követlezményei lesznek ennek a gyereknél? Hogy milyen felnőttek lesznek? Könyvtárakat tölthetne meg az, amit írhatnék róluk.


Lásd: pl. a magyar fiatalok fogazata. Lehet fogkefét és fogkrémet kapni, a legjobbakat is, van szájvíz, fogselyem, még cukormentes rágó is. Vannak jobbnál jobb fogorvosok. Mégis: alig 20 évesen a sokadik maradandó fogát húzzák ki, vagy gyökérkezeik, mert nem mos fogat. Miért? 2 perc, rá kell szokni, rendszeresen, kiskortól és ennyi. De nem. És még akkor sem változtat ezen, amikor már alig van foga és olyan a lehellete, hogy rá lehet állni.


Miért? Mert nem ezt tanulta, mert apuka sem teszi, mert a haver sem teszi, mert lusta, mert ...

2020. ápr. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
31%
pontosan így van, sok ember még szarás után sem hajlandó kezet mosni
2020. ápr. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
49%
2 a fogmosós példád nem jó. Az inkább genetika, hogy valakinek milyen a foga. Ismerek olyat aki napi 3 szor mossa mégis már 17 évesen gyökérkezelték mert az egész család ilyen genetikájú, meg ismerek olyat is aki néha elfelejti, mégis 30 felett még minden foga ép
2020. ápr. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
45%

Hát bizony nem! Nagyon sokan nem és én ezt pl. a nyilvános illemhelyeken láttam a saját szememmel, hogy sokan bizony kézmosás nélkül távoztak - bele se merek gondolni abba, hogy utána miket meg nem fogtak a mocskos kezükkel.


És a gyakori, alapos kézmosás még nem kényszerbetegség, de számos betegség megelőzésének módja lehet az, ha az ember figyel önmagára és ezáltal másokra is vigyáz.


Egy alapvető higiénia mindenkinek kell és nehogy azt higgye bárki is, hogy ez iskolázottság kérdése, mert sok diplomás még a vécét sem képes nagydolga után lehúzni, hát még kezet mosni.


Szóval így pacsizzatok másokkal! :XD :(

2020. ápr. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
47%

Nekem is fura. Moss kezet, ha hazaérsz, étkezés előtt, főzés előtt, közben, wc után,..... ezek eddig nem voltak egyértelműek??? Nálunk tök alap. Gyerekkoromban is az volt.

Egyébként én is láttam sokszor olyat, hogy vki wc után nem mos kezet. Úgy hogy van, akinek ezt felnőttként is még tanítani kell.

2020. ápr. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
47%
6 van aki azt tarja hogy előtte moss. Tulajdonképpen a legintimebb részed, amit a legtisztábban kéne tartanod.
2020. ápr. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
7: igen, előtte se árt, főleg ha sok mindent összefogdostál már
2020. ápr. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
És abba gondolt már bele valaki, hogy mikor egy lány ismerőse puszit ad neki, lehet előtte épp a pasija bizonyos testrésze volt a szájában...:D :D
2020. ápr. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sajnos tényleg így kell felhívni a figyelmüket arra, amit ideális esetben már óvodás korukban el kellett volna sajátítaniuk. Nézz körül a boltokban: csak a szappanokat vásárolták fel, a tusfürdők, samponok, fogkrémek továbbra is halmokban állnak, mert azt nem harsogja a média, hogy fürödni és fogat mosni is rendszeresen kell. Most sem értik, hogy miért fontos a kézmosás, csak azért teszik meg, mert mindenki rájuk szól. A víruspánik elmúltával újra taknyos-nyálas-zsíros-húgyos-szemetes kézzel fognak összefogdosni mindent, ahogy eddig is tették.
2020. ápr. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!