Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 242 milliárd dollár ment ki...

242 milliárd dollár ment ki MO. -ról külföldre a rendszerváltástól! Mit lehetne tenni hogy a külföldi cégeg ne tudjanak annyi profitot kivinni és az ország zsebébe maradjon?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 12. 20:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
37%
Mondjuk ki kéne lépni az eu-ból.
2020. ápr. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Pontosan mire gondolsz, mert nekem van egy sejtésem, csak az ott említett dolgok nem igazán stimmelnek a kérdésben leírtakkal, kivéve a 242 milliárd dollár.
2020. ápr. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Molyember ***** válasza:
39%

Kevesebb profit, kevesebb cég, kevesebb munka. Így nem működne.

Csinálhatnánk saját cégeket, de az sok idő, sok pénz, a minőség-ár aránynak pedig minimum olyannak kéne lennie, mint a konkurenciának, különben úgyse venné senki.

Ha kilépünk az EU-ból, meghalunk. A kilépési folyamat alatt annyian mennének el innen, hogy leállna az ország, és még némi polgárháború sem lenne kizárt.

2020. ápr. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
#1, ha a kérdező az Oxfam-becslésre gondol, akkor annak semmi köze az EU-hoz, szóval nem oszt és nem szoroz, hogy tagjai vagyunk-e vagy sem.
2020. ápr. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
61%

Honnan jött ez a szám?


Egész pontosan arra vagyok kíváncsi, hogy benne van e mondjuk az olaj ára, amit értelemszerűen csak külföldről tudunk beszerezni és ehhez hasonlók.

2020. ápr. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
61%

Ha én felépítek egy céget Szlovákiában, éveket dolgozok és fektetek be, évekig veszteséges, vittem a pénzt szlovákiába, majd a 7. év végén realizálom a profitot, akkor a szlovákia tiltsa meg, hogy megkapjam a pénzt, és azt kezdjek vele, amit akarok?


Te valami komcsi vagy, aki államosítani akar?

2020. ápr. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Koplárovics Béci ***** válasza:
61%

Megfogalmaznád közérthetően, hogy mit értesz az alatt, hogy "kiviszi a profitot"? De úgy részletesen. Hogy ugye úgy kezdi, hogy befektet X dollárt, amiből épít egy gyárat. Vesz Y dollárért alapanyagot, hogy gyártani tudjon. Ebből az Y dollárból Z dollár amit Magyarországon költ el, W dollár pedig amit külföldről vesz. Fizet magyar embereknek R dollárt havonta T hónapig. Eladja a termékét E dollárért. Fizet Magyarországon U dollár adót, amiből kap Q dollár kedvezményt.

Nagyon leegyszerűsítve tehát P(rofit)=E-(X+(Z+W)+R*T+U+Q), azaz összes bevétel mínusz összes kiadás. Nagyjából, de tényleg csak úgy nagyjából meg tudod mondani, hogy melyik szám mennyi?

És mégegyszer, pontosan mit is visz ki? És mit is hagy itt mellette?

2020. ápr. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Szerintem elég világos a kérdés? Nem vagyok komcsi. És kiviszi a profit alatt azt értem hogy a MO. Az eu-ban az egyik legnagyobb adóparadicsom és így a multik alig adoznak valamit. Bért is alig fizetnek stb.
2020. ápr. 12. 23:25
 9/17 anonim ***** válasza:

"Szerintem elég világos a kérdés?"


Most ezt magadtól kérdezed? Engem csak a számítás folyamata érdekelne, hogy mi alapján jutottál erre a 242 milliárd dolláros következtetésre.

2020. ápr. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
50%

"Bért is alig fizetnek"


Nem tudom, hogy te hol élsz, mi felénk a multi eléggé jól fizet és rengeteg plusz béren kívüli juttatást ad, mint ingyenes uszoda és egyéb sportolási lehetőségek, családi napra kibérlik a strandot, kiváló minőségű étkezde, biztos fizetés emelés, év végi prémium, amit 2010 vagy 2011 óta mindig adtak.

2020. ápr. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!