Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi ez a kettős mérce?

Mi ez a kettős mérce?

Figyelt kérdés
Akik megszegik a kijárási korlátozást, mert mondjuk találkozni akarnak ismerősükkel, azok bűnözőknek vannak beállítva, míg azok, akik hazahozták a koronavírust, miközben kifejezetten megkérték őket, hogy ne utazzanak fertőzött területre, azokkal meg semmi baj.

2020. ápr. 15. 16:45
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
Arra jól rávilágítottál, hogy ez a kijárási korlátozás ilyen formában valóban nem ér sokat.
2020. ápr. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Nem éppen erre akartam rávilágítani.
2020. ápr. 15. 17:20
 3/29 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%

Én értem a gondolkozásmódodat, de várjunk egy pillanatra.

A fertőzött területeken jártak hazahozták a koronavírust. Igen. De te honnan tudod, hogy amikor az ismerősödnél jársz, akkor nem fertőzött területen jársz, fertőzött emberrel találkozol?

2020. ápr. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
De az ismerőseim is azok hibájából lettek fertőzöttek, akik hazahozták a vírust.
2020. ápr. 15. 17:31
 5/29 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
Nyilván. A vírust haza kellett hoznia valakinek, mára a világ minden országában jelen van a vírus.
2020. ápr. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
Ki mondta, hogy azokkal nincs baj? Azokkal is baj van. Őket sem szeretjük. Nincs itt kettős mérce. Legalábbis nálam. :D
2020. ápr. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Igen. És ha én az ismerőseimnél megfertőződök, abban 20%-ban vagyok én a hibás és mondjuk 60%-ban azok, akik nem bírták ki, hogy ne menjenek külföldre.
2020. ápr. 15. 17:41
 8/29 A kérdező kommentje:
Én például sokkal több olyan véleményt olvasok gyk-n, amiben a kijárási korlátozást megszegőket bírálják, mint olyat, ahol a hazahozókat.
2020. ápr. 15. 17:43
 9/29 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Én például sokkal több olyan véleményt olvasok gyk-n, amiben a kijárási korlátozást megszegőket bírálják, mint olyat, ahol a hazahozókat."


És hány olyan kérdés van, amikor "én csak elmegyek valahová, valakihez", és hány olyan kérdés van, amikor "elutaztam szórakozásból fertőzött országba"? Csak mert előbbiből számtalan van, naponta legalább 10, utóbbiból pedig úgy nagyjából egy sem.

2020. ápr. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
Ez a járvány már tavaly ősszel elkezdődött, de akkor még nem is tudtak a SARS-CoV2 létezéséről. Tehát te is járhattál "fertőzött" helyen. Te is megfertőzhettél embereket. Akkor téged is vonjunk felelősségre? Most csak annyit rendelt el a kormány hogy ha nem muszáj ne menjünk az utcára ne talákozzunk senkivel akivel nem muszáj mert ha az amúgy is a csőd szélén egyensúlyozó egészségügyre rászakad többezer súlyos beteg akkor a te meg az én meg mindenki barátai, családtagjai közül meg fognak halni egy jó páran. Szerintem ha értelmes ember mérlegeli ezt akkor rájön hogy érdemesebb betartani mint elveszteni csaladtagokat barátokat amiatt mert a spanjaiddal idióta tictoc videókon akartatok vihogni meg beszélgetni a semmiről amit facetimeon is meg lehet tenni.
2020. ápr. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!