Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Politikai beállítottság és...

Politikai beállítottság és humorérzéke között van összefüggés szerinted?

Figyelt kérdés

Én úgy látom, hogy a magukat jobboldalinak vagy konzervatívnak tartó embereknek nincs nagyon humorérzékük, és azonnal “triggerelodnek”, ha valaki a vallással, nemzettel, vagy jobbossal viccelődik. Ezzel szemben a túloldalon belefér a holokauszttal, rasszokkal, nemi identitással kapcsolatos poénok.


A fenti szubjektív megfigyelésem. Ti hogy látjátok ezt?


2020. ápr. 19. 12:57
 1/4 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem a baloldal elég vegyes ebből a szempontból. Vannak, akik kifejezetten jó humorérzékkel bírnak, mások nem annyira. A jobboldallal kapcsolatban viszont egyetértek. Nekik a társadalmi hierarchia imádata az alapelvük, így az önirónia vagy a feljebbvalók elleni humor nem nagyon létezik. Náluk a humor mindig a hierarchiában szerintük alacsonyabban állók elleni támadást jelenti.
2020. ápr. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem a attól függ milyen korosztálynál viccelődünk.

Ha az idősebbekkel akkor lehet nem veszik olyan viccesre a figurát.Ha magamból kiindulok én jobboldalinak tartom magam és szerintem igen is van humor a jobboldalon.És igen is lehet viccelődni a vallással,nemzettel,de inkább ilyen építő kritika képpen Mellesleg a jobboldaliaknál megfigyelhető egy tisztelet akár a hazája és nemzete+vallása iránt ,és ezekkel nem viccelődik .Mert ezek kb nem vicc tárgyai.Míg a balosoknak ezek lehet semmi nem jelentenek ezért viccelődnek ilyen témákról.

És ezért is vannak ilyen kérdések...

Azt ne mondd azért ,hogy jobboldaliak szoktak "triggelődni" ez azért erős.Mindenki tudja,hogy a baloldal mikor triggelődik akkor előjön a jó öreg "náci,fasizta,rasszista stb stb kártya aztán azzal jól elintézte a vitát.(De persze ez túloldalon is van zsebben.)

20-f :)

2020. ápr. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A baloldali “triggerelodest” hírekben szoktam csak hallani, és meggyőződésem, hogy ez 1-1 kiragadott, esetleg hangos személy. De ez sem humorral kapcsolatos területen.

A jobb oldalon többet látom ezt konkrét esetekben, élőben, a jobboldali médiában vagy akár itt a gyakorin is. Az lehet, amit mondtál, hogy a dolgok tisztelete miatt nem tudnak, nem mernek nevetni dolgokon.

2020. ápr. 19. 15:20
 4/4 A kérdező kommentje:
Mondjuk az még egy érdekes vonal, hogy valamiért viccelni sem tudnak nagyon. Lehet, hogy nem a tisztelet, hanem inkább a merevség az oka?
2020. ápr. 19. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!