Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Te feljebb raknád a felnőtté...

Te feljebb raknád a felnőtté válás évszamát?

Figyelt kérdés
A felnőtté válás évszáma 18 év. Szerintem túl hamar felnőnövünk, jobb lenne még pár évig tanulni, vagy tovább gyereknek lenni, mielőtt elkezdődnek az iskolába járás, aztán egyetemre járás stb... Szerintem ez simán meg alósítható lenne a többi országok mintájára, hogy például mit tudom én a 18 éves kort feltoljuk 4 évvel, és akkor 21-22 évesen lenne a nagykorúvá vallás. Ehhez az kell, hogy több gyerek szülessen. Így kevesebbet kellene az életben dolgozni, mert vannak akik betöltik sok helyen a 18 életévet, és elszakadnak a szülőktöl, másik házba költöznek. Ebbe sokan béke buknak, és szerintem még túl fiatalok egy új élethez. 18-22 éves korig legyen az a kor amikor a fiatalok kiélik magukat, buliznak. És késöbb mennek egyetemre, később kezdenek iskolába járni. Így maximális gyerekkoruk és fiatalságuk lehetne...
2020. ápr. 26. 13:03
1 2 3 4
 1/38 anonim válasza:
45%
21 év teljesen korrekt lenne.
2020. ápr. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem jól van így.
2020. ápr. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
100%

A felnőtté válásnak nincs konkrét határa, évszáma meg pláne nem.

Nagykorú lesz az ember 18 évesen. Egyébként az érveid pont ellentmondanak annak, amit szeretnél. Ha valaki annyira ki akarja élni magát, annak sokszor pont alapfeltétele, hogy már nagykorú legyen.

2020. ápr. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem a 18 al nincs semmi gond. Mellesleg volt pár felmérérs hogy mióta érzik magukat felnőttnek a megkérdezettek jelentős része ezt a 25-28 év közé tette
2020. ápr. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a nagykorúság teljesen jó helyen 18 éves kornál. A felnőtté válás pedig teljesen az adott ember élethelyzetétől függ, valakinek már 18 alatt azzá kell válnia, van akinek meg elég 25 évesen. Ezt nem lehet egy adott korhoz kötni.
2020. ápr. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:
Ettől függetlenül kezdődhetne később az iskola, és a munkába járás. 18 éve akkortól lehetne lazítani a szabályokon, de még ne legyen teljesen felnőtt. Mai generációnak szerintem (melybe én is bele tartozok) Az a legnagyobb baja, hogy túl gyorsan kezd felnőni. Úgy kell elképzelni, hogy 18 éves kortól le hullik a tolyáshély,vagy a védőburok, és a társadalom teljes sújaval nehezedik rá. Ezért lenne jobb 3 évvel később kezdeni az iskolát, még 3 évig gyereknek lenni. 18 évesen lazitananak már a védőburkon, de 21 évesen nőnének fel teljesen az emberek, akkor lehetne teljesen őnnálló életuk.
2020. ápr. 26. 13:20
 7/38 anonim ***** válasza:

Aha, ez a gyakorlatban kb annyit jelentene, hogy 22 év alatt nem adják ki a cigit és a piát. Vagy akkor az iskolakötelezettséget is kitolnád?

Ha van pénzed (=eltartanak), most se muszáj elmenni dolgozni 18 évesen, sőt 22 évesen se az, viszont akinek nincs, az így is úgyis kénytelen

2020. ápr. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:
Mondjuk ha az iskola kötelességet kitolják, már az is megérné...
2020. ápr. 26. 13:29
 9/38 A kérdező kommentje:
Mondtam hogy 18 évesen lazítanának, akkor már legális lenne a cigi meg a pia...
2020. ápr. 26. 13:30
 10/38 anonim ***** válasza:
100%
Most is megteheted, hogy se nem dolgozol, se nem tanulsz. Pont azért, mert 18-tól nagykorú vagy, vagyis meghozhatsz önállóan egy ilyen döntést.
2020. ápr. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!