Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A nagy járványban a kormány...

A nagy járványban a kormány miért nem csökkentteti a boltosokkal az árakat legalább feleannyira mint amennyi szokott lenni?

Figyelt kérdés

A kőgazdag orvosoknak félmilliót ad ajándékba, szegényekre nem gondol? Megszaporodott a lopások száma is.


Ahol lakunk mellettünk a spar szupermarketben a bejárat mellett van a számítógép és azon kockákra felosztva, hogy hány kamera figyeli a boltot. A biztonsági őr ott űl és nézi, de sokszor feláll, kimegy cigizni év vagy elmegy ő is ásványvizeket, üdítőket pakolni, van aki pedig ilyenkor kihasználja, hogy az őr nem a kamera előtt űl, senki nem figyeli és állítólag van néhány jól szituált vásárló aki ezt kihasználja, mindegy hogy be van kamerázva, ha senki nem űl előtte, tudják azt is, hogy ha visszaűl az őr, utólag nem nézi vissza, hanem az adott eseményeket figyeli tovább élőben és szépen pakolnak a zsebükbe, szatyrukba ejtenek dolgokat, amit vesznek felét ellopják, ma hallottam, hogy mivel járvány van, sokaknak megszűnt a munkájuk, de a boltok nem csökkentettek, ugyanúgy viszont adni kell a gyereknek enni és páran rászoktak erre.


Szóval a lopások is jobban megszaporodtak.


Ezt egy ismerős monda ma, hogy igaz nem tudom, de elgondolkodtam, hogy ha a rendkívüli helyzet miatt sok embernek nem lett pénze, akkor miért nem lehet azt is kitalálni, hogy csökkentsék az árakat most míg járvány van?


Olcsóbb lenne minden amíg ez a helyzet van és az embereknek is jobb lenne, nem szorulnának rá a lopásra egyesek, a bolt sem menne tönkre, mert azt mondják, hogy igencsak megnőtt a forgalom.


Ha eltörölte a banki hitelek visszafizetését, akkor ezt vészhelyzetben miért nem tudja megtenni, hogy kötelezi a boltokat, hogy csökkentsenek mindent?


Arra tudta kötelezni egyes boltokat, hogy háromig lehetnek nyitva. Az élelmiszerboltokat .iért nem kötelezi ilyenre?


De az orvosoknak ad plusz pénzt, a szegények meg nem érdeklik a kormányt.



2020. ápr. 27. 23:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Jó ötlet!

És a benzinkutakon miért kell fizetni, mikor szinte a Júingok fizetnek, meg a tintás Bárnsz, hogy valaki átvegye az olajukat. Én átveszem a benzint a benzinkúton megsemmisítésre, cserébe fizetniük kéne nekem.

2020. ápr. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Sőt! Legyen ingyen minden, töröljék el az árakat! Nem csak válság idején, hanem mindig így kellene csinálni. Mindenki kapjon ingyen kaját, ne keljen semmiért megdolgozni. Legjobb kaja, az ingyen kaja..!
2020. ápr. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%

Utolsó, ha senki nem dolgozik, nem lesz ingyen kaja sem, mert nem lesz, aki előállítsa. Sakk, matt. 😂😂😂

Amúgy nem rossz ötlet.😂😂😂

2020. ápr. 27. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert ha ezt megtenné másnap csődöt jelentene és bezárna a bolt..
2020. ápr. 28. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Így is csődbe fog menni a kisvállalkozások nagy része, úgy meg az összes csődbe menne.
2020. ápr. 28. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha ezt bevezetnék, akkor mi érdeke lenne a boltoknak, hogy nyitva maradjanak? Miért érné meg nekik veszteséget termelni?


"A kőgazdag orvosoknak félmilliót ad ajándékba"


Sőt, a nem kőgazdag orvosoknak is, akik a magyar orvosok többségét alkotják.

2020. ápr. 28. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Van vagy 35 ezer orvos, akik egy része gazdag ( a kőgazdag kicsit feljebb van), még vagy 80-90 ezer ápoló, takarító, aki kőszegény.


Nem tudom, a bolti lopás hogy jön ide. Szerintem az nem árfüggő.

2020. ápr. 28. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!