Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért él ennyi szűklátókörű...

Miért él ennyi szűklátókörű az országban?

Figyelt kérdés
Épp azért is függetlenül fogom megközelíteni, hogy ne mondják azt hogy agymosott, szűk látókörű vagyok. Maguk azt mondják hogy a Fidesz lop, félnek attól hogy Fidesz túlhatalom lesz. Ebben mind egyet kell értenünk magukkal. Mert az a kormány amely eredmények útján kormányzott, annak a választók telyhatalmat adtak. És igen az ellenzék helyzete nehéz, mivel hogy a maximumot kihozták ebből az országból, ennél többet jelenleg nem lehetne. 10 év alatt sikerült azt a helyzetet vissza állítani ami az MSZP-SZDSZ kormányok előtt volt. Ami nem egy könnyű feladat. Nézzük meg milyen országot adtak át 2010-ben! Az országban 4 millió ember dolgozott egy kis túlzással az országban, most a válság előtt pedig kis túlzással 5 millió! Lehet mondani hogy a közmunkaprogram eredménye, de csak 100 ezer közmunkás van, tavaly ez a szám 200 ezer volt. Láthatjuk, hogy ahogy a szegénység csökken, és az emberek labalnak ki a mélynyonkrból, úgy egyre kevesebb közmunkásunk is van. Ezt döntse el mindenki hogy jó e vagy rossz. Ebből már következtethetünk arra hogy a szegénység is jóval magasabb volt, a munkanélküliek száma is jóval magasabb volt. A bérekről lehet vitatkozni, de a válság előtt úgy állt, hogy a magyar vásárlóerő elég szépen növekedett [link] Ez bizonyítja azt, hogy nem élhetünk olyan rosszul, és pár éven belül felzárkóztatunk a többi országhoz is. Igen szóval ok van rengeteg az ellenzéknek félni a Fidesztől. És igen a Fidesz lop, csak nem szabad elfelejteni, hogy a népnek is többet ad, és ha a népnek többet ad ők is többet kapnak!
2020. ápr. 29. 01:27
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
Bocs kérdező, de én a "teLYhatalom-ig" olvastam, az teljhatalom.
2020. ápr. 29. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
82%
Talán elgondolkodtató hogy az összes eu-tag szomszédos országunk már rég lehagyott minket.
2020. ápr. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
72%

"

Gyerekek, lehet nyekeregni, de aki választott egy piacképes szakmát, az jól él.


Jah, hogy ti a segélyentengődésre vagytok berendezkedve és a Fidesz kormány alatt nem lehet ezt világba tolni, sorry."



Látjátok így gondolkodik az 1bites agyú fidder. Hogy van tanultál piacképes szakmát, vagy segélyen élősködsz.


Na ez az igazi szűklátókörűség.

2020. ápr. 29. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
0%

"Na ez az igazi szűklátókörűség."


Ki is tudod fejteni, hogy miért?

2020. ápr. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
42%

Ki van fejtve az előző válaszomba, de mivel látom szellemileg súlyosan hátrányos helyzetű vagy beidézem még egyszer.


"Gyerekek, lehet nyekeregni, de aki választott egy piacképes szakmát, az jól él.


Jah, hogy ti a segélyentengődésre vagytok berendezkedve és a Fidesz kormány alatt nem lehet ezt világba tolni, sorry."


Aki komolyan azt hiszi hogy a világ csak olyanokból áll akik jó szakmát tanultak vagy segélyen akarnak élősködni, és ezen kívül nem létezik semmi, akkor szák látókörű vagy. Ezt hívják annak.


Ez is rád vonatkozik:


ű [link]

2020. ápr. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
67%
Btw, nekem van érettségim, két piacképes szakmám is, még sem keresek több százezret. Szóval valami hiba van a mátrixban.
2020. ápr. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
61%
Egyébként is hagyjuk már ezt a demagóg hazudozást a jó szakmáról. Csak fideszes vállalkozó gyerekének kell születni és már benne is vagy a tutiba. Sőt még diploma nélkül államtitkár is lehetsz, vagy félanalfabéta gázszerelő dollármilliárdos, ha a megfelelő embereket ismered. Ez egy ilyen ország. :) Viccország.
2020. ápr. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
42%

"Épp azért is függetlenül fogom megközelíteni, ..."


Erre idehánytál egy rakás, gusztustalan fidesz-propagandát, amit a rádiótok és tévétek nyomat egész nap.

De egyre kevesebben vannak, akik beszopják a rablómeséiteket!

2020. ápr. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 A kérdező kommentje:

"De nézd meg ezeket a munkahelyeket. A nyugati multiknak vagyunk összeszerelő üzem, gyakorlatilag a saját gazdaságunk minimális"


Szerintem sosem a hogyan a lényeg, hanem a teljesítmény. Ennek az országnak a Nyugati multikon, illetve mostmár az ázsiai, Délkoreai multikon kínül nem maradt nagyon más választása a fejlődésre, mert ahogyan mondtam is, sokkal kevesebb munkalehetőség volt az állami cégeket eladták, az ország vagyonát feléték. De a multik miatt is tartunk ott ahol most tartunk!


"Az egészségügy meg úgy rohad, ahogy van! Útálom Gyurcsányi, de amikor ők voltak, ultrahangra bementem reggel időpont nélkül. Tavaly egy epekő miatti ultrahangra három hetet vártam.


Gyurcsány alatt egy MRI, vagy CT vizsgálatra 4-5 hét alatt be lehetett jutni, most négy hónap."


És ezt bizonyítja tudod valahogy? Sajnos én már nem vagyok személyes történetekkel manipulalható. Gyurcsány tette tönkre az egészségügyet, azzal hogy privatizálni akarta, illetve fizetőssé akarta tenni. Ezen kívül elüldözte az ápolókat meg az orvosokat, akik most kevesebb arányban mennek el. Több egészségügyi dolgozó marad az országban, az Egészségügyre pedig 724 milliárd forinttal költünk többet, mint 2010-ben. Egyébként egy felmérés szerint a magyar várólisták aegrövidebbek közé tartoznak az EU-ban (mindenhol orvos hiány van) A korábbi 70 ezres várólista mintegy 24 ezresre, vagyis a harmadára csökkenta műtéti körben, miközben évente 200 ezer műtétet végeznek hazánkban .


"Az utak meg... a környékünkön elég sok kerékpárút épült. Egy éven belül elkezdték repedni, miközben közbeszerzés útján horror összegek lettek ráköltve. Ennyiből jó minőségben is lehetett volna. Bár akkor a felét a cimborák nem tudták volna zsebrevágni."


A közbeszerzésekről meg a többiről olyan ne beszéljen akin nem ért hozzá. Ha most még kevesebbet költöttek volna rá, akkor még rosszabb állapotban lennének az utak!


Nektek igazából az fáj, hogy nem a nyugati multikkal dolgoztatnak jóval magasabb pénzekért, már a gyenge forint miatt is, hogy minél több pénzt megspóroljanak és maradjon a gazdaság szereplőinek a cégében, vagy a kormány cégein keresztül a kormány zsebében.


"Vagy ott ez az új vasútvonal fejlesztés. Ennek mi értelme. Ebből mi hasznunk van nekünk magyaroknak?"


Mien vasút fejlesztésre gondolsz bővebben? Nyilván az lehet az oka, hogy az árút gyorsabban bírják szállítani, zökkenőmentesebben bírjuk haladni, és gyorsabb vonatokatehessen venni.


"Azt meg, hogy lenyúlták a magánnyugdíjpénztári megtakarításokra, soha nem fogom nekik megbocsátani. És akkor még arról volt szó, hogy egyéni számlák lesznek. Valahogy ez is elfelejtődött."


A magánnyugdíjpénztárak hatalmas léketütöttek, és szerintem nem ennek a mi kormánynak kellene ezt megtéríteni, egyébként az egyéni nyugdíjszánlákon mindenki vissza kapta, hiszen ugyanúgy kapnak nyugdíjat. És mindenki vissza kapta mert azt a pénzt az ország fejlesztésére, az IMF hitel visszafizetésére költötték. Aki akarta az ki vehette a pénzét szóltak időben, a többiek majd akkor kapnak kárpótlást ha teljes mértékben egyenesbe jövünk, vagy dehát már mindenkiegkapta nyugdíj és a virágzó gazdaság formájában.

2020. ápr. 29. 10:23
 30/41 A kérdező kommentje:
Mai kormanyunknak
2020. ápr. 29. 10:27
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!