Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az egészségügyi dolgozók...

Az egészségügyi dolgozók ingyenes utazását nem lenne célszerű fenntartani a járványhelyzet után is?

Figyelt kérdés

Az egészségügyben komoly emberhiány van, most eddig a szar fizetés mellé kapták a beígért bruttó félmilliós extra pénzt és a járványhelyzet idejére az ingyenes tömegközlekedést. Csak kérdem, nem lenne érdemes elgondolkodni azon, hogy ezt a kedvezményt fenntartsuk akkor is, ha véget ér a járvány? Nem sok, de lenne egy plusz motiváció, hogy valaki ott dolgozzon, hogy ameddig egészségügyi intézményben dolgozol, addig ingyen utazhatsz. Jelenleg amennyire tudom közalkalmazotti 50%-ot kapnak évi tíz vagy húsz alkalommal.

Tudom most majd jönnek a semmi sincsen ingyen megmondóemberek, de ez egyfajta nem pénz jellegű juttatás volna, egy olyan mondjuk így csábítóerő, hogy aki ott dolgozik, az mondjuk hetente ingyen meglátogathatja ingyen a szüleit vonattal vagy busszal, munkahelyre is ingyen járhat be stb.


2020. máj. 2. 11:51
 1/9 anonim ***** válasza:
30%
Nem. Én a mávnál voltam mérnök, még én sem utazhattam ingyen a vonatokon. Az egészségügyi dolgozóknak van egy fizetésük, azt arra költik amire akarják. Ha nem elégedettek a fizetésükkel akkor mondjanak fel és/vagy képezzék magukat. Neadjisten indítsanak egy vállalkozást.
2020. máj. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%

Jó volna, de nem fogják.


1! Ne kamuzz minden MÁV Startos dolgozó ingyen utazik. Ha meg nem a Startnál dolgoztál, ne is csodálkozz, és csodálnám, ha te kevesebbet keresnél egy ápolónál, mentősnél.

2020. máj. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1-es! Csak én ezt eleve úgy gondolom, hogy pont azért kapnák ezt bérek kívüli juttatásként, hogy ne kelljen magukat átképezni, meg elhagyni a szakmájukat.Ez is "okos" tanács a részedről, emberhiány az egészségügyben a rossz fizetések miatt, mi a válaszod rá? Menjenek máshová dolgozni még többen.

Kaptál cafetériát? vagy pl. céges mobilt, laptopot, autót ilyesmit? Akkor az miben különbözne attól, hogy az eüsök meg ingyen utazhassanak? A volán-MÁV állami kézben van az állami egészségügy, mert a kérdésem arra vonatkozik nyilván nem a magánkórházak dolgozóira, is állami kézben van, akkor az állam ezt kvázi juttatásként adhatja.

2020. máj. 2. 12:18
 4/9 anonim ***** válasza:
70%

Hát talán egy másik országban. Itt nem divat olyanba fektetni a pénzt ami csak kiadással jár, amiből nem lehet lopni.

A másik dolog meg hogy akkor az összes közalkalmazott felhaborodhatna. Mind keveset kap. Pl tanárok is diplomával kb ehen halhatnak. stb

Amúgy meg inkább változtatni kéne a korházi dolgozók bértábláján inkább, jobban járnának mint a közlekedés tamogatással.

2020. máj. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

NEM!

Egyébként nincs nekik munkába járáshoz 905-os költségtérítésük? Azt ugyanis lehetne, ha nincs. Azon kívül pedig minek? Nem fogyatékossággal élők, nem nyugdíjasok.

2020. máj. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
*90%-os
2020. máj. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Csak meg kell nézni a friss pipi nővérkéket és a már ott szolgáatosokat, dokikat. Alig férnek be a műtőajtón! Méghogy nincs pénz kajára...
2020. máj. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Mindig "jó érzés" látni, ha az ember kérdését egy idő után megtalálják a komplexusos emberkék, akik itt élik ki magukat, és böffentik föl lelki bajaikat.
2020. máj. 2. 19:16
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Inkább a bérüket kéne felemelni tisztességesen ,nem egyszeri juttatásokat,meg ingyen buszozást . Ez senkinek nem csábító ,annak sem akiben lenne potenciál,mert utánaolvas egy nővér fizetése és tökhelyen szúrja magát.
2020. máj. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!