Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szeretnél kilépni az EU-ból?

Szeretnél kilépni az EU-ból?

Figyelt kérdés

2020. máj. 13. 01:04
A kérdező szavazást indított:
Én ki akarok lépni az Unióból!
Én nem akarok kilépni az Unióból!
Nem tudom!
Új Európát akarok!
Jó ez így!
73 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
35%
Én úgy tudok kilépni az EU-ból, hogy feladom az EU állampolgárságomat, és felveszem például a Kanadait. Azt hiszem, te arra gondolsz, hogy szeretném-e, ha Magyarország kilépne az EU-ból. Igen.
2020. máj. 13. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
21%
Be sem kellett volna lépni. Gyarmatnak "vettek" fel. Ide hozzák a szemetüket, amit már ott nem esznek meg. A márkás termékekbe is szemetet tesznek úgy hozzák ide. Elviszik a minőségi diplomásainkat, itt csak a büfé szakosok maradnak. Miközben éhbérért dolgoztatnak a multijaikban. A csúcs az egészben, hogy még a vadembereket is ránk akarják sózni...
2020. máj. 13. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
62%

Nem.

Ez egy nagyon jó koncepció, az államoknak össze kell fogniuk. A nagy világhatalmi játszmákban az egyes országoknak esélyük sincs, csak ha szövetkeznek.

Az egy más kérdés, hogy nem hatékonyan működik jelenleg, de kár lenne feladni.

2020. máj. 13. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
78%
Akik ilyenen gondolkodnak azokat mi lelte😂, szerinted mi lenne ezzel az országgal ha hirtelen abba hagynák az eu-s források folyósítását, és azok a szemét multik kivonulnának? Az elit persze akkor is vígan ellenne, de mi kis emberek a szarban csúsznánk, másznánk, ne az EU-t szidd, hanem a kormányt amelyik eltékozolta a lehetőségeket, erre a legjobb példa románia nézd meg hova jutottak bő 10 év alatt, aki egy picit is ért a politikához kapásból tudna olyan intézkedéseket javasolni amik segítenék az átlag polgárokat, de ez sosem fog teljesülni, mivel az csak az elit pénzügyi, és politikai megnyírbálásával lehetne elérni, ami nyilván való okok miatt nem fog teljesülni😕.
2020. máj. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

4. 1. Az EU-s források nem fedezik az országból kiáramló pénzeket.

2. Attól hogy mi kiképünk nem jelenti hogy az egész Unió csődvedől,így a multik és ezáltal a pénzek ugyanúgy szabadon áromolhatnának be az országba.

3. Eddig évekig jobban éltünk Európai únió és EU-s pénzek nélkül (is)!

2020. máj. 13. 10:23
 6/16 anonim ***** válasza:
64%
Nem félre értetted, nem az EU menne csődbe hanem mi😂, de hogy is nem fedezik, sőt a töbszörösét kapjuk vissza mint amit befizetünk, a fejlett nyugati országok Anglia, Németország, Franciaország aki csak a tizedét kapja vissza annak amit befizet, és szerinted ha a multik kivonulnának, már pedig egy részük politikai nyomásra biztos megtenné, hogy pótolnák a kieső adókat, és munkahelyeket, 3. pontodat meg nem tudom értelmezni hogy mire gondolsz, lehet hogy ez az én hibám, de azérd érdemes elgondolkodnod rajta hogy ez hogy lehet amikor a térség összes államában emelkedett a létminimum mióta beléptek az Únióba🤔.
2020. máj. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
6. És ebbe azt is bekeszámoltad amit a multik elvisznek, illetve hogy abban az esetben mi lesz ha egyszer az uniós kettősmérce megvonja tőlünk az Uniós forrásokat? A multik nem vonulnának ki, ugyanis nem mondanának le arról a pénzről amelyet Magyarorszag nyújt nekik. Ezért mondom hogy a külföldi tőke szabadon áranolhatna be az országba továbbra is, nem kellene idegeskedni semmi miatt. Szomszédos nem EU-s tagországokban is vannak multik, és különben is itt van nekünk a keleti nyitás, a koreai és ázsiai multik.
2020. máj. 13. 10:39
 8/16 anonim ***** válasza:
Ha nem vonja magával a Schengeni övezetből való kilépést, akkor az egyéb feltételek ismeretében megfontolnám.
2020. máj. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
100%

Én azt nem értem hogy miért gondolkodik a magyar "vagy"-okban? pl.migranskérdés is összetettebb semmint hogy kritikátlanul beálljak a mcskosmigráns vs. gyereeltartunk csordák egyikébe.

Ugyanúgy szükséges a nemzeti szuverenitás mint a közös összefogás is. A kettő nem zárja ki egymást.

2020. máj. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
#9 Attól hogy még a szaporodását támogatjuk az illegális mocskos migráció helyett, még be engedjük a vendégmunkásokat. Abban az esetben sem lenne másképp ha nem lennénk EU-tagok!
2020. máj. 13. 17:48
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!