Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Jobbik valójában azért...

A Jobbik valójában azért alakult át, mert Orbán elkezdte átvenni a nemzeti oldalt, és emiatt Vona megijedt, hogy rájuk nem lesz már szükség?

Figyelt kérdés
A Mi Hazánknak se valami nagy a támogatottsága, mert a nemzeti politika már megvalósul Orbánék által.
2020. máj. 16. 16:28
 1/8 anonim ***** válasza:
71%

Igen, nyilvánvalóan.

Plusz egy kicsit az is benne van, hogy Vona megértette, hogy mennyire káros a szavazatmegosztás. Pl. 50% vs 50% támogatottság az kb. 50-50 parlamenti arányokhoz vezet. De pl. 50-25-20-5 támogatottság az a parlamentben kb. 65-20-15-0 megosztáshoz vezet a területi rendszer miatt.

Amit leírtál, amiatt tudta, hogy el kell mozdulniuk a politikai spektrumon, és a második pont miatt tudta, hogy a baloldali irányba kell elmozdulniuk, mert muszáj valamennyire kibékülniük az ellenzék többi részével.

Igazából a Jobbik egy veszett ügy volt. Ha nem csinálnak semmit, akkor elviszi a szavazóikat a Fidesz, ha bármerre mozdulnak, akkor pedig kivégzi őket a Fidesz politikailag, hála a média-monopóliumuknak. Ez az ellenzék egyik nagy dilemmája, hogy bármit csinálnak, másnapra a hírek 99,99%-a arról szól, hogy amit csináltak az a legrosszabb dolog volt a világegyetem történetében, a Fidesz-médiából. Ha viszont nem csinálnak semmit, akkor lassan elhalnak. Nem tudják effektíven lekommunikálni amit akarnak, és így lassú elhalásra vannak ítélve. Vona jól tette, hogy kiszállt ebből a játékból.

2020. máj. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

#1

Én pont fordítva látom. Szerintem ha Vona nem vált irányt, akkor a Jobbik lehetett volna a fidesz utódja. Nem 2018-ban, lehet nem is 2022-ben, de egyszer biztos.

2020. máj. 16. 16:40
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ha a Jobbik nem vált irányt, akkor ugyanarra a sorsra jut, mint az LMP. A Fidesz kívülről-belülről szépen lassan darabokra tépi, míg gyakorlatilag megszűnik. Így is ez történt, úgy is az történt volna, csak kicsit más sorrendben követték volna egymást az események. Ha egy embernek és szervezetnek akkora hatalma van, mint Orbán Viktornak és a Fidesznek, akkor nem fér meg mellette semmilyen más párt. A média 90%-a fideszes, a maradék 10% meg fidesz-ellenes reakciós. Azaz nem bír önálló ideológiával, hanem csak amit a Fidesz mond, arra tud reagálni. Egy ilyen környezetben nem fér meg egy alternatíva. Pont az a lényege. Ezért alakította ki a Fidesz a mostani rendszert. Mivel így nem lehet nyerni ellenük, akármit csinálsz.
2020. máj. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#3

Hagyjuk már ezt. Mindenhol túlsúlyban vannak a kormány kritikusok. Ezen az oldalon is.

2020. máj. 16. 17:00
 5/8 anonim ***** válasza:

Mindenhol túlsúlyban vannak a kormány kritikusok, de mégis a Fidesz támogatottsága gyakorlatilag 10 éve 45% körül mozog, és semmi jele annak, hogy bármilyen esemény bármilyen hatással lenne rá. Szerintem ez nem olyan dolog, amit "hagyjunk már", hanem olyan dolog, aminek alaposan utána kell nézni.

Én azt látom, hogy a Fidesz akkora helyet foglal el a közéletben, hogy senki más nem tud igazán aktívvá válni. Akik nem értenek egyet a Fidesszel, azok is az esetek 99%-ban a Fideszre REAGÁLNAK. A Fidesz a hangadó, ők adják meg hogy miről szóljon a közbeszéd, mindenki más pedig csak reagál rájuk. Én ezt a dinamikát teszem felelőssé a fenti jelenségért, vagyis hogy a Fidesz úgy tűnik hogy képtelen szavazókat veszíteni statisztikailag jelentős számban.

De már hagyom is...

2020. máj. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azért, mert elfogyott a simicska pénze.
2020. máj. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A Jobbik le akarta másolni a Fideszt, akik 1993-1995 között szép lassan betöltötték az MDF meggyengülésével tátongó űrt a jobboldali térfélen. A MIÉP-et ugyan sikeresen kiszorították jobbszélről, de a Fidesz nem tette meg azt a szívességet, hogy szétessen, mint az MDF, így a Jobbiknak esélye sem volt levegőhöz jutni. Szemmel láthatóan feladták azt a reménytelen küzdelmet, hogy átvegyék a Fidesz helyét, így elkezdtek kokettálni a korábban szívből gyűlölt ballibekkel, ami nem csak arc-, de komoly szavazatvesztést is okozott. Így most már egy Gyurcsány vezette ellenzéki moslékkoalícióban kénytelenek fuldokolni, de a hőn áhított hatalomra kerüléshez még ez is kevés lesz...
2020. máj. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

"Gyurcsány vezette ellenzéki moslékkoalícióban kénytelenek fuldokolni"


Ez jobb, mint az általam használt rémkoalíció. :D

2020. máj. 16. 19:00

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!