Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van más is, aki totálisan...

Van más is, aki totálisan kiábrándult már a magyar politikából? Aki ugyanúgy azon a véleményen van, hogy napjaink politikai kommunikációja (amit a közmédia reprezentál) hulladék-kategórába esik, értékét tekintve? Mikorra tűnhet el ez a süllyesztőben?

Figyelt kérdés
Mert lássuk be, ami napjainkban megy ezen a téren, az egész egyszerűen nevetséges, van két egymással totálisan szemben álló oldal, a "liberális" ellenzék és a "keresztény-konzervatív" (a kereszténységhez persze semmi köze) kormánypárt, és a médiában ennek a két ideológia-rendszernek a harcát láthatjuk nap mint nap, elképesztően alacsony a színvonal. Én például teljesen ki vagyok ebből ábrándulva, szinte már kabaréműsor az, ami ma a médiában zajlik ilyen téren. Szerintetek meddig fog tartani még ez a helyzet, meddig tartható egyáltalán, mik lehetnek a FIDESZ-KDNP tervei mondjuk olyan húsz-ötven éves távlatban? Lehetséges egyáltalán egy ennyire gyorsan változó korban ilyen hosszú távon tervezni? Elvégre a FIDESZ kb. húsz éve még éppen liberális párt volt, tehát szerintem az is elképzelhető hogy akár tíz év múlva megy a süllyesztőbe ez az "illiberális-kereszténydemokráciás" baromság is, ez is csak egy volt a sok tökéletlen ideológiai rendszer közül, de annyi biztos, hogy ennek hosszabb távú jövője nincs, figyelembe véve hogy milyen gyorsan változnak napjainkban a dolgok, itt van ez a koronavírus-válsag is, ki tudja milyen irányba megy el a világ ezután (és ugye Magyarország), bizonytalan a jövő. Szerintem nincs egy olyan alternatíva, amiben hosszabb távon reménykedni lehetne. Hogyan lehetséges, hogy valaki ettől a semmitől reméli a "megváltást", amit a FIDESZ ma képvisel így ideológiák terén? Hogy ez majd megment minket az "őrült progressziótól" stb. Aztán ez is csak egy nyomorult politikai stratégia, nagy jövője szerintem nincs, ötven év és végleg megy ez is a süllyesztőbe, szerintem még Orbán is élni fog még amikor a kukában landol ez is. Mégis milyen jövőt lehetne még remélni Magyarországnak, amikor nincs egy értelmes alternatíva? Van még értelme elmenni szavazni?

2020. máj. 17. 10:50
 1/4 anonim ***** válasza:
17%

A kérdésed kifejtését a Fideszre hegyezed ki, így szóval inkább véleménynyilvánítás a jelenlegi kormány tevékenysége kapcsán, ennek következtében normális választ nehéz adni rá.


Összességében azt gondolom, hogy ez a kiábrándulás, csak azok részéről történhet meg, akiknek az életének fontos részét képezi a politikai identitásának hangsúlyozása. A világban millió más téma van, amivel lehet foglalkozni ahelyett, hogy egyes politikai pártok irányváltásain merengünk.


A Fidesz meg kb. a működésének első 5 évében volt liberális párt, majd 15 éve egy néppárti vonulatot képvisel, az utóbbi 5 évben már felszívva a radikálisakat is egyes intézkedéseivel.

2020. máj. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
20%

Kérdező, lefordítom és rövidítem a monológodat, mert #1-nek igaza van, ez nem kérdés, hanem vélemény.

Tehát összegezve: TE kiábrándult vagy, mert 10 éve nem sikerült a kedvenceidnek politikai sikert elérnie és NEKED nem tetszik a politikai rendszer, TE mindenért a kormánypártokat hibáztatod és TE érzed rosszul magad.

Tuti nem szoktad nézni a köztévét, gondolom odáig sem sikerült eljutnod, hogy nem csak az M1 létezik és annak sem csak a politikai műsorai - hanem van 6 csatorna.

És igen, sokan vannak hozzád hasonlóak - remélem még ok éven keresztül, mert többen lesznek azok akik értelemmel nézik a politikát és normálisan döntenek a következő választásokon is. vagyis hogy ezután sem azok lesznek majd kormányon - így nem azok fogják meghatározni a köztévé politikai műsorait - akik neked tetszenének.

2020. máj. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem hibáztatok semmit, egyik párt felé se vagyok elkötelezett, inkább úgy látom ezt az egész helyzetet, mint a történelem egy banális fejezetét, inkább abban reménykedek,hogy a jövőben lesznek tarthatóbb alternatívák is (mondjuk kissé naiv reménykedés), nem nagyon nézek TV-t se, csak mostanában olvastam valamennyit politikai cikkeket, de azt hiszem ezzel is felhagyok, mert semmi értelme, demagógia az egész. Egyszerűen értelmetlenségnek látom a mai politikai helyzetben bármi mellett is elköteleződni, erről van szó.
2020. máj. 17. 11:42
 4/4 A kérdező kommentje:

"Összességében azt gondolom, hogy ez a kiábrándulás, csak azok részéről történhet meg, akiknek az életének fontos részét képezi a politikai identitásának hangsúlyozása."

Na, nekem ez aztán éppen nem jelent semmit, én csak elgondolkodtam hogy mi lehet a mostani helyzetből a jövőben, meddig tarthat még ez, mert örökké nyilván nem.... de ez jól is van így.

2020. máj. 17. 11:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!