Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Érdemes még házi karanténban...

Érdemes még házi karanténban maradni?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam feloldották a kijárási korlátozást, de külföldön viszont egyre többen fertőződnek meg. Most akkor ki lehet menni vagy sem? Én március óta ki se mozdultam itthonról. Egy boltos ismerősöm házhoz hozza az élelmiszert, így még boltba se kellett mennem.

2020. máj. 25. 09:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%
Az oksabbjai eddig is tudták hogy ennek nagyrésze riogatàs volt. Hol külföldön? Mert én külföldön vagyok, beteg alig volt, minden, megy rendesen.
2020. máj. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
#1 Németországban és Ausztriában például. Pár napja kinyitották az éttermeket és már egy csomóan meg is fertőződtek, pedig betartották az előírásokat.
2020. máj. 25. 09:58
 3/11 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem érdemes ezt az okosságot betartani, én azt mondom neked. Kevés a beteg, de nagyon veszélyes a vírus, én nem szívesen szereznék maradandó károsodást és feküdnék egy hónapig kórházban. A terjedés lassult, de ha az emberek lazábban kezelik, megint terjedni fog.
2020. máj. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
40%
Ha teheted akkor maradj. Én a kijárási korlátozás alatt sem tehettem meg hogy itthon üljek, dolgozni el kellett járni, ha már ki kellett mennem munka miatt akkor a vásárlást is hazafelé jövet zavartam le odafigyelve a dolgokra persze. Én éttermekbe meg közösségi helyekre tudatosan nem megyek még mindig, nem ér ennyit az egész hogy kockáztassak. Barátokkal sem nagyon találkozunk még.
2020. máj. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
95%
Németeknél és az osztrákoknál csökken folyamat az aktív esetek száma. Ha ennyire rettegsz a vírustól maradj otthon, úgy se éreznéd jól magad, de nem kell ezt úgy venni, hogy ha kimész meghalsz.
2020. máj. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha veszélyeztetett vagy, marad. Amúgy sétálj nyugodtan, a bezártság hosszú távon ártalmas.
2020. máj. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%

Eddig se érdekelt a vírus, betartottam és betartom ami kötelező pl maszk a boltban.

De hétvégén már megyünk a nyaralonkba, strandra is átmegyunk, sőt, alig várom, hogy újra nyisson a kedvenc étterem. Elég volt ebből a hiszteriabol.

2020. máj. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
81%

Szerintem még tartsd a karantént, természetesen nem annyira szigorúan mint eddig, enyhíthetsz egy kicsit, pld.:

Elmehetsz néha boltba

1,5 m távolság elég

Néha elmehetsz sétálni egy kicsit


Meg ilyenek. Én is ezt csinálom, hordok maszkot meg mindent ami kötelező, csak nem csinálom annyira szigorúan

2020. máj. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
64%

Ha veszelyeztetett vagy, akkor igen.

Ha nem vagy az, akkor eddig us foloslegesen ultel otthon.

2020. máj. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Itt kérdezd meg:

koronavirus@bm.gov.hu

2020. máj. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!