Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik Trianon miatt hisztiznek,...

Akik Trianon miatt hisztiznek, pontosan mi a problémájuk?

Figyelt kérdés
Nézzük a jó oldalát. Trianonnal Magyarország visszakapta függetlenségét. Kétszáz éves Habsburg elnyomásból szabadult fel az ország. A többi nép is felszabadult, akiket meg Magyarország nyomott el korábban. És legyünk reálisak. Nagy Magyarország nem lett volna életképes állam. Akik erről álmodoznak számításba vették hogy a horvátokat, szerbeket, szlovákokat, románokat erőszakkal kellett volna elnyomni, ami egyébként nem is sikerült volna? Tehát minimum egy véres polgárháborúba süllyedt volna egy ilyen állam mint a nagy Jugoszlávia. Az sem volt életképes. Annyit tehetett volna Magyarország hogy a hadsereggel nagyobb területet követel magának, főleg magyar többségű területeket, de még erre sem volt képes. Ezért nem értem, akik hisztiznek, mit is akarnak. A Nagy Magyarország felejtős, nagyobb terület megtartására pedig lett volna esély de az akkor magyarság elbénázta.

2020. máj. 26. 13:56
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
26%

"Nagy Magyarország nem lett volna életképes állam."


De az USE SZERINTETEK az az volna, nem?

2020. máj. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
83%
Trianon miatt a magyarok nem hisztiznek. 1920. június 4-én példátlan történelmi igazságtalanság történt, erre emlékeztünk néhány nap múlva. Amit írsz, az részben történelemhamisítás, részben fantazmagória.
2020. máj. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
27%

Te akkor zsidó vagy cigó vagy?


Mert hogy úgy beszélsz miróllunk mintha nem egy nép lennénk.

2020. máj. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
69%

Hogy mi a problémám...én sem tartom hisztizésnek Trianon emlegetését, de visszatérve, az a problémám, hogy a győztes hatalmak olyan mértékű büntetést alkalmaztak Magyarországgal szemben, más országok javára, amely egészen egyszerűen minden ésszerűségen túlmegy! Ez egy akkora történelmi igazságtalanság amelyet nem lehet szó nélkül hagyni... Ráadásul nemcsak a területünk nagy részét vesztettük el, hanem a MAGYAR embereket vesztettük el ezzel az igazságtalansággal, és a mai napig láthatjuk, hogy odaát hogy bánnak velük. Tűrhetetlen!

És akkor majd június negyedikén megnézhetjük a híradóban, hogy hogy teletűzdeli Románia az utcáit az új nemzeti ünnepe alkalmából a zászlóival...🥺🤯

2020. máj. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 A kérdező kommentje:
Látom a primitív személyeskedés megy, de arra nem tudtok mit reagálni amit írtam. Igen,Trianon magyar szempontból igazságtalan de nem változtat azon a tényen hogy Nagy Magyarország nem lett volna életképes állam. Amit lehetett volna tenni az a határok bővítése a hadsereg bevetésével, de ezt pedig az akkori magyarság elbénázta. Tehát nem másra kell mutogatni. A környező népek szempontjából pedig nyilván Trianon ünnep, de ez az akkori magyarság hibája is jelentős részben. Ne másra mutogassunk.
2020. máj. 26. 14:33
 6/49 anonim ***** válasza:
Akkor utcu neki,foglald vissza a magyar lakta területeket.
2020. máj. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim válasza:
82%

Az a bajuk, hogy Magyarországon nemzettudat nagyon nagy százalékban a történelmi áldozatszerepre épül. Ezt oktatásilag kéne kijavítani, jelenleg sajnos a súlyosbítása folyik.

Mellesleg nem a torz nemzettudattal nem vagyunk egyedül. A románoké fele részt minimim arra épül, hogy minket utálni kell. Beteg világ ez. Trianonnal valóban szívtunk, lehet vitatkozni igazságos volt-e (próbálj meg egy románnal) de melyik háború lezárása igazságos? Abszolút igazat adok abban, hogy a Nagy Magyarországot szétfeszítette volna a kisebbségi feszültség.

2020. máj. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
80%

Trianon egy nagyhatalmi érdekeket szem előtt tartó döntés volt, vesztes (és nem kedvelt) félnek abba nehogy beleszólása, de véleményalkotási ráhatása sem volt. Trianon a gőgös nagyhatalmak saját érdekeket néző embertelen és igazságtalan döntése.

Ennek semmi köze ahhoz, melyik méretű ország milyen mértékben életképes. Vannak gazdag kis országok és vannak szegény nagy országok. Ezt elsősorban (a történelmi előzményeken túl) az aktuális ország vezetésének minősége dönti el.

Nagy mérföldkövekről szokás megemlékezni. Ha ezzel kapcsolatban ezt nem tesszük, akkor buta silány nép volnánk. Azonban nem mindegy, miképpen emlékezünk. Az igazságtalanság kimondásáról, a nagyhatalmi érdekek hangsúlyozásáról soha nem lehet lemondani, az történelemhamisítás lenne. Ugyanakkor a számonkérés ugyanolyan igazságtalan, mert a jelen vezetőkön több generációval korábbi vezetők tetteit számon kérni szintén tisztességtelen.

Az ország határain kívülre került magyarokkal való szolidaritás szintén egy természetes emberi tulajdonság. Egy hazában egyesíteni a magyarságot lehetetlen és hamis idea. Svájc azonban példát mutat a normális viselkedésről. Természetes emberi (és nem igazságtalanságból következő) igény, hogy mindenki a saját szülőföldjén éljen és ott saját nyelvét beszélje, saját hagyományait ápolja. Egy ennyire kevert népesség esetén a megoldás, hogy minden település maga határozhassa meg beszélt nyelvét, sőt beszélt nyelveit, amit a főhatalom (állam) természetesnek ismer el. Az ebből eredő költségek és tennivalók kezelése az adott település feladata, az állam ebben jó mecénás módjára segít. Ez reális és emberileg természetes igény mind magunk felé, mind szomszédaink felé. A kérdés kommentjének megfogalmazása annyira mesterkélt és hamis, hogy ekkora butaság helyett valósabb gondolat, hogy szándékosan elfogult.

2020. máj. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 A kérdező kommentje:
8-as, kifejtenéd hogy a kifejtésem miért mesterkélt és hamis? Lehet neked nem tetszik az igazság, de attól még igaz.
2020. máj. 26. 14:49
 10/49 anonim ***** válasza:
28%
Nem értem mi a problémátok ezzel. Vesztettünk egy háborúban és megvoltak a következmények. Miért lett volna a vesztes félnek beleszólása, hogy milyen döntést hoz az az oldal amelyik nyert? Akár az egész országot is eltörölhették volna. Talán az akkori politikusoknak, nem a rossz félhez keleltt volna behódolni, hanem ellenálni és talán nem lett volna ez.
2020. máj. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!