Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A balliberálisok miért gondolj...

A balliberálisok miért gondolják, hogy a trianoni traumák, sérelmek orvoslásában a magyar állampolgárság megadása a határon túli magyaroknak egy felesleges lépés, hiba, kudarc, viszont az Európai Unió bővítése nagy siker ebből a szempontból?

Figyelt kérdés

2020. jún. 4. 18:40
 1/10 anonim ***** válasza:
23%
mert ez európai unióban sok haverka van aki utálja az óóóóbánt és retteg a jobboldaltól, a határon túli magyarok meg szín fideszesek
2020. jún. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
Kik gondolják? Szerintem senki sem gondolja. Azzal nem ért egyet a többség, hogy szavazati jogot kapjanak azok, akik nem fizetnek itt adót, nem viselik a választásuk következményeit, stb. Márpedig magyar állampolgársággal szavazati jog is jár, és ennek megadásával sokan nem értenek egyet.
2020. jún. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
17%

", hogy szavazati jogot kapjanak azok, akik nem fizetnek itt adót, nem viselik a választásuk következményeit"


Azért ez nem egészen így hangzott el, mert ha adózáshoz, meg belátási készséghez kötnénk a szavazati jogot, akkor azt nagyon megszívná a baloldal :).

Pontosabban azt mondták, hogy ne szavazzon aki nem itt született és soha nem élt itt.

Tehát akit egyévesen kivittek a szülei Svájcba és Magyarországról annyit tud, hogy hol van a térképen az szavazhat, de aki 1946ban született akkor már Romániában az már nem?

2020. jún. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Például az autonómiatörekvések szempontjából kifejezetten káros. Egy ország se fog autonómiát adni egy területnek, ahol egy másik ország állampolgárai élnek, mivel az az első lépés lenne az elszakadáshoz. Még a sokszor példaként felhozott déltiroliaknak sem jár automatikusan osztrák állampolgárság. Egyébként nem is akarnák az alábbi cikk szerint (németül tudók előnyben, de a lényeg, hogy 60% nem szeretné): [link]


A másik hátránya pedig a magyarországi és határon túli magyarok közötti ellentét növekedése. Mert összetartozunk mantra ide vagy oda, az ország fele nem fideszes, és ugyanakkor tisztában van vele, hogy a határontúliak mire kellenek a Fidesznek.

2020. jún. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%
3: nem tudom hol és hogyan hangzott el, nem idéztem senkit, a saját véleményemet mondtam. Nem azt írtam, hogy aki nem fizet adót ne szavazzon, hanem aki nem itt él, nem viseli a választása következményét, nem fizet adót, stb.... az ne szavazhasson. És igen, az egyévesen Svájcba vitt magyar állampolgár se szólhasson bele abba, hogy ki hozzon döntéseket azoknak az életében, akiket majd a mindennapokban érint a választás eredménye.
2020. jún. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%

Lehet állampolgár, csak ne szavazhasson, ha nem itt él.

Aki pedig kiment, az se szavazhasson.

2020. jún. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
72%
6: ezzel az gond, hogy a szavazójog nem lakcímhez, hanem állampolársághoz kötött (szinte?) mindenhol a világon (lehet, hogy van 1-2 kivétel). Ráadásul könnyen kijátszható lenne a lakcímes változat, láthatjuk most is, minden választás előtt, amikor hirtelen megnő a határmenti falvak lakossága.
2020. jún. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"Például az autonómiatörekvések szempontjából kifejezetten káros. Egy ország se fog autonómiát adni egy területnek, ahol egy másik ország állampolgárai élnek, mivel az az első lépés lenne az elszakadáshoz."


csakhogy az egyik wilsoni elv volt, amivel kapcsolatban létrehozták a trianoni nemzetállamokat, hogy minden nemzetiségnek joga van az autonómiához

szóval értem, hogy de facto ez miért nem éri meg a románoknak, de jure meg ezzel a feltétellel lett egyáltalán erdély román

2020. jún. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Ez kb olyan, mintha a holokausztot azzal orvosolnák, hogy Izraelben is bevezetik az eurót.
2020. jún. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Az EU pedig azért siker ebből a szempontból mert gyakorlatilag megszüntek a határok.
2020. jún. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!